Kalkulator inwestycyjny

Porównywarki

Kalkulator kredytu hipotecznego to porównywarka ofert, dzięki której w kilka sekund znajdziesz najlepszy kredyt

Skorzystaj z naszej porównywarki kredytów, wpisz sumę jakiej potrzebujesz,...

Przeznaczeniem tej wyszukiwarki ofert jest prezentacja propozycji dla firm w zakresie pożyczki na działalność bieżącą przedsiębiorstwa, kredyt hipoteczny dla firmy, kredyt samochodowy, inwestycyjny i leasing

Oblicz wysokość pożyczki hipotecznej oraz miesięczną ratę poprzez nasz kalkulator. Możesz porównać oferty i skontaktować się z doradcą banku.

Znajdź najlepszy kredyt samochodowy przez naszą wyszukiwarkę. Wprowadź wszystkie wymagane dane odnośnie kredytu a wyniku obliczeń dostaniesz listę bankowych produktów odpowiadających Twoim potrzebom.

Leasing - kalkulator leasingu oraz wyjaśnienie co to jest leasing. Sprawdź oferty, porównaj je i wybierz najlepszą.

Porównywarka ofert funduszy inwestycyjnych

Skorzystaj z naszego narzędzia do wyszukiwania najkorzystniejszych funduszy inwestycyjnych. Wynikiem będzie lista ofert  oparta o oprocentowanie – stopę zwrotu oraz ryzyko związane z danym funduszem. Od razu istnieje możliwość poznania szczegółów i pomocy konsultanta.

Jest to najważniejsza informacja dla każdego, kto decyduje się na ulokowanie kapitału w danym obszarze. Stopa ta, mówi inwestorowi, jaki procent wyłożonych pieniędzy zwróci mu się w ciągu dwunastu miesięcy. Mówiąc wprost – ile zyska na danej inwestycji. Stopa zwrotu pozwala na szybkie i łatwe porównanie opłacalności poszczególnych planów. Porównanie tego typu może odnosić się też do kilku wersji tej samej inwestycji. Przewidywany zysk jest tu podawany jako konkretny dochód. Dzięki stopie zwrotu inwestujący może szybko zdecydować o tym, czy jakieś przedsięwzięcie jest opłacalne, czyli rentowne.

Stopa zwrotu z inwestycji jest cenną informacją o funduszu inwestycyjnym.Znając ją, można wnioskować o poziomie i jakości zarządzania danym funduszem. Informacje o stopach zwrotu dostępne są w zestawieniach, które biorą pod uwagę długoletnie okresy zarządzania. Najlepsze są rankingi podające stopy zwrotu z trzech, pięciu, a nawet dziesięciu lat. Rankingi sporządzane w oparciu o krótsze okresy czasowe nie podają tak trafnych wyników. Jeśli interesuje nas jakiś FI, to najbezpieczniej jest przyjrzeć się zestawieniom stóp zwrotu tego funduszu notowanym w różnych rankingach w okresie dwóch, trzech lat. Im więcej mamy danych tym lepiej, bo obrazują one w pełni działalność danego funduszu. Widać na przykład, czy jest ona zrównoważona, czy tylko zdarzają się wyjątkowo dobre miesiące lub kwartały. Mądrzy inwestorzy sięgają także po archiwalne zestawienia stóp zwrotu. Najbezpieczniej inwestować w te fundusze, których nazwy plasują się na wysokich miejscach wielu rankingów.