Kredyt samochodowy

Znajdź najlepszy kredyt samochodowy przez naszą wyszukiwarkę. Wprowadź wszystkie wymagane dane odnośnie kredytu a wyniku obliczeń dostaniesz listę bankowych produktów odpowiadających Twoim potrzebom.

 


Nie mając wystarczającej ilości gotówki na zakup auta, chcąc nie chcąc, musimy posiłkować się pieniędzmi pożyczonymi z jakiegoś źródła. Źródłem tym najczęściej są banki. Planując zaciągnięcie kredytu mamy dwie możliwości. Jedną z nich jest celowy kredyt samochodowy. Drugą stanowi pożyczka gotówkowa, którą przeznaczamy na kupno auta. Do wyboru mamy jeszcze jedną opcję, a jest nią 'samochód na kredyt', czyli zakup nowego lub używanego pojazdu u dealera na raty.

Celowy kredyt na zakup samochodu polega na tym, że zaraz po transakcji bank przelewa pełną kwotę na konto sprzedającego. Kwota pożyczki może być pomniejszona o wkład własny. Jak w każdym kredycie tak i tu, koszty są większe im dłuższy jest okres spłacania. Kredyt samochodowy można spłacać najdłużej siedem lat. Do momentu spłacenia ostatniej raty, pojazd jest własnością banku i stanowi zabezpieczenie długu. Obowiązkowym zabezpieczeniem pożyczki jest też cesja praw z polisy AC, tak więc kredytobiorca musi wykupić ubezpieczenie Auto Casco. Niektóre banki żądają też zabezpieczenia w postaci poręczenia osoby trzeciej lub wekslem in blanco. Inne zabezpieczenia to zastaw rejestrowy lub przewłaszczenie. Zastaw rejestrowy to wpis do krajowego rejestru zastawów i potwierdzenie go w dowodzie rejestracyjnym pojazdu. Przerwa w spłacaniu rat może skutkować odebraniem pojazdu przez bank i sprzedaniem go celem odzyskania reszty gotówki. Przewłaszczenie to sytuacja, w której 49 procent pojazdu jest własnością banku. Do końca spłacania pożyczki, kredytobiorca może jedynie użytkować samochód, ale nie może go sprzedać, ani dokonywać w nim żadnych istotnych zmian. Oprocentowanie nominalne celowego kredytu na nowy samochód wynosi od 4,5 procent do 12,5 procent. Nominalne oprocentowanie pożyczki na samochód używany wynosi od 6,5, procent do 17,5 procent. Kredyty na samochody używane są mniej korzystne z kilku względów. Zasada jest prosta: im starszy samochód kupujemy tym więcej zapłacimy za pożyczkę. Wiele banków stawia określony wiek samochodu jako końcową datę spłaty zadłużenia.

Kredyt gotówkowy na samochód - wnioskując o ten typ pożyczki (zwany także konsumenckim) nie musimy powiadamiać banku na co potrzebujemy pożyczki. Za pieniądze uzyskane w ten sposób można kupić auto. Rozwiązanie to ma swoje zalety i wady. Zaletą jest tu o wiele mniej formalności, jakie trzeba załatwić by uzyskać środki. Nie musimy informować banku jaki pojazd kupujemy, a kupiony samochód od początku jest nasz. Wadą tego rozwiązania jest różnica oprocentowania i prowizji między kredytem samochodowym i konsumenckim. Ten drugi jest droższy.

Samochód na kredyt - Największą zaletą tego rozwiązania jest całkowity brak formalności. Wszystko załatwia za nas właściciel salonu lub komisu samochodowego. Warto jednak porównać koszty pożyczek oferowanych w różnych salonach i komisach. Banki, z którymi podpisują umowy dealerzy mają oferty na różnych warunkach. Najczęściej są one nieco droższe od klasycznych kredytów samochodowych, a to dlatego, że udziela się ich nieco rzadziej zatem i zyski są mniejsze . Jeśli dobrze poszukamy, być może znajdziemy bank, który czerpie spore zyski z dużej ilości umów podpisywanych w salonach i komisach, a wtedy pożyczka będzie kosztować nas mniej.