Kredyt gotówkowy

Skorzystaj z naszej porównywarki kredytów, wpisz sumę jakiej potrzebujesz, walutę, rodzaj rat i czas spłaty by poznać oferty banków w kolejności od najniższej do najwyższej raty. Masz do wyboru kilka opcji: kliknij „szczegóły” jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o danej ofercie lub „Dalej” by złożyć wniosek i przekazać go konsultantowi banku. Porównanie ofert jest zawsze oparte o aktualne dane z banków.

Chwilówki – w tej zakładce znajdziesz oferty szybkich pożyczek.

Kredyt gotówkowy należy do jednego z najczęściej wybieranych, a zarazem – najbardziej reklamowanych i najdroższych – produktów bankowych. Czym jest i na czym więc polega?

Pożyczka to taki produkt bankowy, w którym kredytobiorca otrzymuje od banku gotówkę na jakiś cel. Co ważne, w większości banków nie trzeba określać, na co miałyby być przeznaczone pieniądze; gdzieniegdzie taka informacja jest opcjonalna do podania.

Kredyt gotówkowy udzielany jest zwykle na niewielkie kwoty. W przypadku pożyczki jasno wyznaczony jest okres, na jaki jest udzielana, a także system spłat. Do uzyskania tego rodzaju kredytu potrzeba zazwyczaj dokumentów, w tym zaświadczenia o zarobkach – od ich wysokości często uzależniana jest kwota, jaką można uzyskać od banku w ramach kredytu. Rozpatrywanie wniosku obecnie trwa coraz krócej, jednak możliwe jest uzyskanie odpowiedzi negatywnej – np. w sytuacji osób zadłużonych. Kredyty gotówkowe mogą wymagać poręczenia czy zabezpieczenia – zwykle jest to wymagane przy wyższych kwotach. O ile w przypadku części kredytów wystarczy np. wysokość dochodów, które zabezpieczają spłaty, tak w innych przypadkach konieczne może okazać się choćby poręczenie osoby trzeciej.

Jednym z minusów kredytu gotówkowego jest zwykle wysokie oprocentowanie, które jednak można zminimalizować, odpowiednio wybierają produkt bankowy dla swoich potrzeb. Pomimo kosztów, które ponosi kredytobiorca przy tym rodzaju pożyczce, nadal ta forma finansowania ma swoich zwolenników.

  • Oprocentowanie
    Oprocentowanie to koszt (cena) wzięcia pożyczki. Jest to procent sumy, o który zwiększa się spłaty pożyczki.