Kredyt odnawialny

Porównywarki

Kalkulator kredytu hipotecznego to porównywarka ofert, dzięki której w kilka sekund znajdziesz najlepszy kredyt

Skorzystaj z naszej porównywarki kredytów, wpisz sumę jakiej potrzebujesz,...

Przeznaczeniem tej wyszukiwarki ofert jest prezentacja propozycji dla firm w zakresie pożyczki na działalność bieżącą przedsiębiorstwa, kredyt hipoteczny dla firmy, kredyt samochodowy, inwestycyjny i leasing

Oblicz wysokość pożyczki hipotecznej oraz miesięczną ratę poprzez nasz kalkulator. Możesz porównać oferty i skontaktować się z doradcą banku.

Znajdź najlepszy kredyt samochodowy przez naszą wyszukiwarkę. Wprowadź wszystkie wymagane dane odnośnie kredytu a wyniku obliczeń dostaniesz listę bankowych produktów odpowiadających Twoim potrzebom.

Leasing - kalkulator leasingu oraz wyjaśnienie co to jest leasing. Sprawdź oferty, porównaj je i wybierz najlepszą.

Kredyt odnawialny to obecnie dość ciekawa i korzystna alternatywa dla szybkich pożyczek czy korzystania z karty debetowej. Jest ciągle dostępny, a do tego posiada atrakcyjne oprocentowanie. Kredyt odnawialny to produkt bankowy, o który wniosek złożyć należy raz, ale korzystać z niego można dowolną liczbę razy, ponieważ środki wpłacane na konto z kredytem odnawialnym sprawiają, że jest on znów do dyspozycji posiadacza rachunku. Oznacza to, że kredyt można wziąć raz na coś, a potem spłacać w określonym czasie – każda wpłata sprawia, że kredyt znów jest do dyspozycji w określonej kwocie.

Czym więc kredyt odnawialny różni się od konta z dostępnym saldem debetowym? Przede wszystkim jest to produkt, który gwarantuje klientowi banku o wiele wyższą sumę pieniędzy, niż zwykły debet przy rachunku. A jaka jest różnica między kredytem odnawialnym a korzystaniem z karty kredytowej? W momencie spłacania kredytu odnawialnego, każda wpłata sumy na konto powoduje, że odsetki liczone są jedynie od pozostałego zadłużenia, nie zaś całej kwoty, jak to ma miejsce w przypadku karty kredytowej.

Zazwyczaj kredyt odnawialny jest dostępny dla klientów banku, którzy przedstawią dane osobowe oraz informacje na temat zarobków – obecnie jedynie w części banków niezbędne jest zaświadczenie o dochodach, często wystarczy analiza obrotu pieniężnego na rachunku klienta. Umowa jest podpisywana nieraz na czas określony, jednak po jego upływie, jeśli nie zachodziły żadne problemy ze strony klienta, związane z nieprawidłowym korzystaniem z konta, kredyt odnawialny jest automatycznie przyznawany na dalszy okres.

  • Debet (saldo debetowe)
    Debet to suma pieniędzy, która w ramach rachunku została doliczona ze strony banku dla klienta jako środki dodatkowe. Zaciągnięty debet to sytuacja, w której saldo konta jest saldem ujemnym i wymaga spłacenia należności do banku.