Wakacyjny wyjazd to spory wydatek. 60% Polaków ? nauczone doświadczeniem ? pieniądze na letnie szaleństwa odkłada. Zajmuje nam to od 6 do 12 miesięcy. Spora grupa osób wypoczynek finansuje z wypłat. Ci, którym pensja nie wystarcza, sięgają po pożyczkę.

Kiedy decydujemy się pożyczyć pieniądze na wakacje, powinniśmy wziąć pod uwagę kilka spraw. Po pierwsze należy unikać pożyczek z krótkim czasem spłaty. Po powrocie z podróży może się okazać, że termin zwrotu zobowiązania jest tuż-tuż, a w portfelu ? pustka. Drugi aspekt to wysokość pożyczki. ?Nie bierzmy jej zbyt dużej ? jedynie tyle pieniędzy, ile pozwoli na spokojny odpoczynek. Rozsądna suma będzie możliwa do spłaty bez problemu? ? mówi serwisowi infoWire.pl Przemysław Kasza z Provident Polska.

Podczas wyboru pożyczki trzeba zwrócić uwagę na jej całkowity koszt. ?Przed podpisaniem umowy przeczytajmy postanowienia końcowe, w których są zawarte ukryte opłaty i informacje o ewentualnych karach? ? radzi ekspert. Sprawdźmy też, czy oprocentowanie zapisane w dokumencie nie różni się od tego, o którym była mowa w ofercie reklamowej.

Nie zapominajmy również o zachowaniu bezpieczeństwa wtedy, gdy już wzięliśmy pożyczkę. Wszystkie ważniejsze opłaty zróbmy na samym początku, by nie nosić całej otrzymanej gotówki ze sobą. Jeśli korzystamy zaś z karty, nauczmy się na pamięć numeru PIN. Warto oprócz tego zastrzec dzienny limit transakcji. Pozwoli to nie tylko na kontrolowanie wydatków, lecz także ? gdybyśmy zostali okradzeni ? na zminimalizowanie strat. Ponadto nie wypłacajmy pieniędzy z przypadkowych bankomatów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here