Lokaty bankowe

Porównywarki

Kalkulator kredytu hipotecznego to porównywarka ofert, dzięki której w kilka sekund znajdziesz najlepszy kredyt

Skorzystaj z naszej porównywarki kredytów, wpisz sumę jakiej potrzebujesz,...

Przeznaczeniem tej wyszukiwarki ofert jest prezentacja propozycji dla firm w zakresie pożyczki na działalność bieżącą przedsiębiorstwa, kredyt hipoteczny dla firmy, kredyt samochodowy, inwestycyjny i leasing

Oblicz wysokość pożyczki hipotecznej oraz miesięczną ratę poprzez nasz kalkulator. Możesz porównać oferty i skontaktować się z doradcą banku.

Znajdź najlepszy kredyt samochodowy przez naszą wyszukiwarkę. Wprowadź wszystkie wymagane dane odnośnie kredytu a wyniku obliczeń dostaniesz listę bankowych produktów odpowiadających Twoim potrzebom.

Leasing - kalkulator leasingu oraz wyjaśnienie co to jest leasing. Sprawdź oferty, porównaj je i wybierz najlepszą.

Specjalna porównywarka lokat bankowych pomaga wybierać najlepszą ofertę spośród dziesiątek lokat jakie oferują banki. Wystarczy podać kilka danych: kwotę, walutę oraz okres lokaty. Wynikiem będzie porównanie lokat bankowych jakie aktualnie są dostępne na rynku. Wybierz najkorzystniejszą lokatę i zostaw dane kontaktowe a doradca banku pomoże z formalnościami.

Lokata bankowa to wciąż – pomimo pojawiających się innych form wzbogacania – najczęściej i najchętniej podpisywana umowa, która ma na celu oszczędzanie pieniędzy klienta. Lokata bankowa to nic innego, niż kolejna umowa podpisana z bankiem, którego jest się klientem.

W ramach lokaty bank oferuje klientowi możliwość zainwestowania jego pieniędzy w określony czas, co będzie dawało w efekcie określony procent przychodu. Istnieje wiele podobnych form inwestowania, np. oszczędzanie za pomocą rachunku oszczędnościowego – lokata ma jednak swoje charakterystyczne cechy.

Przede wszystkim wpłata pieniędzy na lokatę równa się temu, że pieniądze te nie są fizycznie dostępne dla klienta. Nie da się ich podjąć w trakcie trwania lokaty bez zrywania umowy z bankiem, co skutkuje konkretnymi karami finansowymi. Lokaty zazwyczaj zawierane są również na określony czas, zaś po jego przekroczeniu mogą być automatycznie przedłużone – klient musi zwrócić na to uwagę, jeżeli chce uzyskać środki i zakończyć inwestycję w lokatę.

Przy wyborze dobrej lokaty bankowej trzeba przede wszystkim zorientować się w aktualnych ofertach banków i wybrać taką placówkę, do której ma się zaufanie. Drugą, bardzo istotną kwestią, są warunki lokaty, czyli czas jej trwania (i możliwość ewentualnego przerwania umowy) oraz oprocentowanie. Dla długich terminów inwestycji warto wybierać lokaty tzw. progresywne, czyli takie, na których wraz z upływającym czasem inwestowania pieniędzy wzrasta również oprocentowanie.

Warto również sprawdzić, czy dana lokata jest lokatą odnawialną, czy nieodnawialną. Ta druga skończy się po okresie zapisanym w umowie, a środki powiększone o odsetki wpłyną na konto bieżące klienta. Ta druga zostanie automatycznie wznowiona – odsetki zostaną wypłacone klientowi bądź dodane do kwoty zainwestowanej; jeśli klient nie chce do tego dopuścić, musi pisemnie zrezygnować z kontynuowania lokaty.

  • Oprocentowanie
    Oprocentowanie to koszt (cena) wzięcia pożyczki. Jest to procent sumy, o który zwiększa się spłaty pożyczki.
  • Rata
    Kwota, którą w ramach zaciągniętego kredytu spłaca kredytobiorca jednostce finansowej. Zawiera kwotę kredytu podzieloną przez ilość rat oraz dodatkowe odsetki umowne z tytułu przyznania kredytu przez jednostkę finansową.
  • Ubezpieczenie kredytu
    Forma zabezpieczenia spłaty kredytu wymaga niekiedy przez banki i jednostki finansowe.