Nie, nie chodzi nam o zarabianie milionów monet w jeden dzień za kliknięcie w reklamę. Zarabianie w internecie, choć zyskujące wciąż popularność i mające dobry PR, wcale nie jest łatwe. Zazwyczaj potrzeba do nich trochę umiejętności i doświadczenia, w zależności od tego, ile w rzeczywistości chcesz zarabiać. Jakie zawody można uprawiać online? Co ponad to? Podajemy kilka najpopularniejszych sposobów.

1.Sklep Internetowy
Założenie własnego sklepu internetowego to teraz prościzna – nie wymaga ani dużego nakładu finansowego, ani czasu. Nie jest też obciążone ogromnym ryzykiem, choć wszystko oczywiście zależy od produktu, który zadecydujesz się sprzedawać. Musisz jednak pamiętać, że konkurencja w tej branży jest ogromna – wszystko zależy od Ciebie, Twojego pomysłu i umiejętności, a nierzadko również budżetu początkowego.

2. Blogi i strony internetowe
Prowadzenie popularnego bloga, portalu i innej strony specjalistycznej może być bardzo opłacalne. Warunkiem zarabiania w ten sposób jest przede wszystkim -chodliwa? tematyka i bardzo dobrej jakości teksty. Jest wiele programów, na których możesz zarobić po przez klikanie w reklamy (np. Adsense), opłacalne może być również umieszczanie na stronie reklam czy artykułów sponsorowanych.

3. Youtube
Vlogi to młodsi bracia blogów, którzy z roku na rok nie tylko zyskują na popularności, ale również na?reklamodawcach. Na swoim kanale możesz zarabiać tak jak na blogu – albo korzystając z programu partnerskiego albo szukając sponsorów. To co Youtube ma również wspólnego z blogami to specjalizacja – to już nie tylko śmieszne filmiki czy gameplay z gier komputerowych – tematyka jest obszerna i profesjonalna, a w dodatku jest do zagospodarowania wiele nisz. Nie boisz się występować przed kamerami i masz coś ciekawego do powiedzenia? Spróbuj!

4. Zawody, które można uprawiać przez internet
Rośnie lista zawodów, które możesz uprawiać w 100% zdalnie, z każdego miejsca na ziemi. Jest to np. programista, grafik, marketingowiec, specjalista ds. sklepów internetowych czy social media, pozycjoner, copywriter, koder, fotograf, dziennikarz. Dużo korporacji pozwala również na tzw. home office. Wszystko zależy od Ciebie i Twoich umiejętności.

5. Edukacja internetowa
Tworzenie kursów online, webinarów czy udzielanie korepetycji przez Skype to coraz modniejsze formy edukacji, które mogą się bardzo opłacać. Oczywiście, nie każdy może od tak sobie stworzyć podobną ofertę i szukać klientów – jeśli jednak jesteś specjalistą w popularnej dziedzinie, możesz się nad tym zastanowić.

6. Porady
Porady prawne, księgowe, a nawet psychologiczne – nasze życia nabiera pędu i czas ma dla nas ogromne znaczenie. To co kiedyś nie mogło się odbyć bez wizyty w stacjonarnym punkcie czy specjalistycznym gabinecie, dzisiaj dzieje się bezproblemowo.

7. Własna aplikacja
Wymaga to bardzo dobrego pomysłu i niezłego budżetu, jeśli nie potrafisz stworzyć takiej sam, ale w dobie coraz większej popularności aplikacji, możesz zarobić na własnej aplikacji w zasadzie nieograniczone pieniądze.

8. Własna koszulka
Nie musisz mieć własnego sklepu internetowego, żeby sprzedawać odzież swojego autorstwa. Istnieją serwisy, np. Cupsell, które Ci to umożliwiają. Dodajesz wzór, wyznaczasz prowizję i patrzysz, jak pieniądze spływają na Twoje konto.

9. Hand-made
Wciąż bardzo modny, ale przez rosnącą konkurencję również coraz bardziej wyspecjalizowany. Same układanie kamyczków czy malowanie w stylu decopauge może nie wystarczyć. Specjalistyczne kursy i szkolenia, wyraźna marka i dużo reklamy z pewnością może pomóc Ci osiągnąć sukces w tej branży nie wychodząc z domu.

10. Kryptowaluty
Bitcoin i pochodne waluty to źródło wielu fortun. Boom przypadł na końcówkę 2013 roku ale kryptowaluty cały czas funkcjonują i cały czas stoją za tym duże pieniądze. Cześć osób zarabia “kopiąc” waluty za pomocą swoich komputerów z dostępem do sieci, inni grają na giełdach kryptowalut. Cześć z giełd ewoluowała na przestrzeni kilku lat i oferują już możliwość zastosowania dźwigni i swapów. Wprawny gracz jest w stanie uczynić z krytowalut sposób na zarabianie.

Dodaj komentarz