25 sposóbów jak zaoszczędzić minimum 100 zł miesięcznie

100 zł to mało? Lepsze to, niż nic. Jeśli nie oszczędzasz nawet tyle miesięcznie, to ten artykuł jest dla Ciebie. Możesz zacząć od tej kwoty, a w miarę wprawy oszczędzać więcej i więcej – wszystko zależy od Ciebie. Poza tym 100 zł miesięcznie, to już 1200 zł w skali rocznej. A za to już można coś kupić – np. wycieczkę, nową pralkę czy szkolenie, które zapewni Ci awans. Skorzystaj z naszych tricków i wciel je w życie – każdy z nich może pozwolić Ci oszczędzić nawet 100 zł miesięcznie. A jest ich 25!

Podajemy gotowe sposoby na oszczędzanie!

1. Ogranicz jedzenie na mieście – piwko tu i tam, kawa z przyjaciółką, kanapki i cola w pracy, może Cię kosztować nawet 300 zł miesięcznie.

2. Kupuj najedzony i z listą – kiedy jesteśmy głodni mamy ochotę niemal na wszystko, co znajduje się na sklepowych półkach – jeśli wybierzemy nawet – produktów, na które w danym momencie mamy ochotę, to z pewnością kupimy za dużo. Dlatego warto kupować po obiedzie i z listą.

3. Ogranicz przekąski, słodycze, napoje gazowane i alkohol – w krótkiej perspektywie Twój portfel będzie cięższy, a Ty sam będziesz nieco lżejszy i zdrowszy.

4. Sprawdź swoje konto – i zmień je na takie, na których nie masz opłat. W bankowości długi staż nie popłaca. I zniszcz swoją kartę kredytową, jeśli nie potrafisz nad nią zapanować i wciąż żyjesz ponad stan dzięki jej limitowi.

5. Oszczędź na ubezpieczeniu auta – pytaj o wszystkie możliwe zniżki ( za ubezpieczenie dwóch aut, za połączenie z ubezpieczeniem mieszkania, za płatność kartą) i zapłać za ubezpieczenie za cały rok z góry.

6. Zmień auto na rower – w naszym kraju na rowerze można jeździć nawet przez pół roku. Wyobraź sobie, ile możesz oszczędzić, jeśli na ten czas zostawisz samochód. I Twój organizm Ci podziękuje.

7. Podwózka – ustal ze znajomymi w pracy, że będziecie się nawzajem podrzucać. Spadek 1/3 lub nawet – kosztów paliwa + opłat za parkowanie, to szybki sposób na podreperowanie budżetu.

8. Planuj wakacje z wyprzedzeniem – jeśli latasz samemu, poluj na promocje lotnicze, kupuj hotele wcześniej. Jeśli wybierasz biura podróży, pomyśl o last minute lub opcjach first minute.

9. Wymień oświetlenie na energooszczędne i zminimalizuj liczbę urządzeń, będących w stanie czuwania. Dodatkowo porównaj oferty swoich dostawców prądu i sprawdź, czy ktoś nie proponuje lepszej oferty.

10. Przejrzyj swoje abonamenty i zrezygnuj z tych niepotrzebnych – niepotrzebne kanały w telewizji kablowej, za duże pakiety internetu czy abonamenty telefoniczne, których nie wygadujesz – potrafią -pożreć? bardzo duże kwoty miesięczne.

11. Kupuj odzież mądrze – czekaj na promocje i wyprzedaże, polub się z modnymi second-handami i wyrób sobie karty zniżkowe, jeśli Ci się to opłaca.

12. Korzystaj z biblioteki, zamiast kupować książki w Empiku. Polub się z ebookami, jeśli masz czytnik – są nie tylko zazwyczaj tańsze, ale i lepsze dla środowiska.

13. Baw się w domu, zamiast ciągle wychodzić na miasto.

14. Sprzedaj ciuchy, dodatki, sprzęt elektroniczny i wyposażenie wnętrza, które Ci się znudziło/już do Ciebie nie pasuje.

15. Aktywnie baw się z dziećmi – one bardziej potrzebują Twojej uwagi, niż nowego PlayStation.

16. Nie traktuj zakupów jako sposobów na odreagowanie stresu i oddawaj te, które jednak do Ciebie nie pasują lub kupiłeś je właśnie w tym celu.

17. Staraj się kupować za gotówkę – nie zawsze jej wystarczy, a do tego czujemy, jak portfel robi się coraz lżejszy. W porównaniu do kart kredytowych.

18. Stwórz budżet domowy i pilnuj go – zobaczysz gdzie uciekają Twoje pieniądze i załóż tamę.

19. Korzystaj z Allegro, zakupów grupowych, kuponów i porównuj duże zakupy (np. elektronikę) na serwisach typu Ceneo. W ten sposób nawet na jednym produkcie możesz zaoszczędzić kilkaset złotych.

20. Odczekaj, aż najnowszy sprzęt trochę spowszednieje – wymarzony telefon, gra komputerowa czy komputer szybko traci na wartości, zastępowany coraz lepszymi odpowiednikami – lepiej poczekać kilka miesięcy i zaoszczędzić, niż wybierać się na premierę.

21. Rzuć nałogi – alkohol, papierosy i inne używki to nie tylko zdrowie, ale i oszczędność nawet kilkuset złotych miesięcznie.

22. Przygarnij świnkę skarbonkę – i wrzucaj do niej drobniaki, np. po 2-5 zł. Za kilka miesięcy się zdziwisz, jak łatwo było oszczędzić aż taką sumę.

23. Skorzystaj z bankowych rozwiązań w oszczędzaniu – specjalne konta pobierają kilka procent sumy Twoich zakupów kartą i odkładają na specjalne konto oszczędnościowe. Ty szybko zapominasz o jego istnieniu, a stosik na koncie stale rośnie, tym większy, im częściej płacisz kartą.

24. Myśl trzeźwo – wypisz na kartce stawkę godzinową Twojego wynagrodzenia, a potem włóż ją do portfela. Jak będziesz się zastanawiał nad kupnem nowej odzieży lub super potrzebnego sprzętu, wyciągnij ją i zobacz ile będzie Cię kosztowała pracy. Dzięki temu możesz oszczędzić nawet kilka tysięcy miesięcznie!

25. Nie chodź po sklepach internetowych ani stacjonarnych z nudów czy dla rozrywki. Dzięki temu nie będziesz widział tylu rzeczy, które chciałbyś mieć. Tak samo z newsletterami, które przychodzą na Twoją skrzynkę mailową.

Zachęcamy do skorzystania z naszych porównywarek produktów finansowych: znajdź najlepszy kredyt hipoteczny na zakup nieruchomości lub budowę, jeśli potrzebujesz pożyczki to spośród ofert banków wybierz najkorzystniejszy kredyt gotówkowy a jeśli chcesz wymienić waluty po dobrym kursie wejdź na stronę porównywarka kantorów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj imię