Jeśli potrzebujesz szybko pożyczyć pieniądze na dowolny cel – naprawę samochodu, remont czy nowy telewizor – nie będziesz raczej szedł do banku, gdzie procedura może trwać długo, a formalności mogą cię przytłoczyć. Są firmy pożyczkowe udzielające pożyczek pozabankowych, które z każdym rokiem stają się coraz bardziej popularne w naszym kraju. Chcesz dowiedzieć się więcej? Zapraszamy do lektury!

Cenisz wygodę? Pożyczaj przez Internet!

Są różne formy pożyczania pieniędzy. Skupmy się na tej najwygodniejszej, czyli pożyczkach online. Wystarczy, że masz konto w banku i połączenie internetowe przez komputer, tablet lub telefon, a już możesz wygodnie pożyczyć pieniądze nie wychodząc z domu. A jeśli masz konto w tym samym banku, co twój przyszły pożyczkodawca, przelew środków dostaniesz nawet tego samego dnia. Są oczywiście pewne warunki, które musisz spełnić, by pożyczyć pieniądze przez internet. Np. biorąc pożyczkę w firmie Vippo, nie możesz figurować jako dłużnik w rejestrze Biura Informacji Kredytowej lub BIG Infomonitor. Firmy udzielające pożyczek muszą zabezpieczać się przed niewypłacalnymi klientami, a sprawdzenie list dłużników jest jedną z lepszych metod na weryfikację swoich potencjalnych klientów. Jednak zaciąganie pożyczek przez internet nie ma być utrudnianiem życia, a wprost przeciwnie! Równowagą dla weryfikacji – zresztą nie tak restrykcyjnej jak w przypadku niektórych banków – jest fakt, że instytucje pozabankowe oferują osobom zainteresowanym swoimi usługami przejrzyste warunki współpracy i niezmienność postanowień zawartych w umowie podczas całego okresu jej obowiązywania.

Warto wiedzieć od kogo pożyczasz

Solidne firmy na polskim rynku pożyczek online dbają o to, by klient bezproblemowo spłacił pożyczkę i? wrócił po następną, bo wtedy obie strony zyskują. Dlatego zanim zwiążesz się umową na okres od kilku do kilkudziesięciu miesięcy z daną instytucją pozabankową, dowiedz się czegoś o niej – w końcu ona też sprawdza swoich klientów! Poczytaj opinie użytkowników i zapoznaj się z odpowiedziami na najczęściej zadawane pytania – taki dział z pewnością znajdziesz na stronie internetowej instytucji, od której planujesz pożyczyć pieniądze. Godne polecenia firmy pożyczkowe oferują swoim klientom stałe i niezmienne oprocentowanie przez cały okres spłaty zobowiązania oraz opcję spłaty pożyczki przed terminem, co jest szczególnie wygodne, jeśli chcesz i możesz wcześniej uregulować pożyczoną kwotę. Dzięki takiemu rozwiązaniu szybciej będziesz mieć spokój z zobowiązaniami finansowymi i, w razie potrzeby, będziesz mógł wcześniej wziąć kolejną pożyczkę pozabankową.

Mądre pożyczanie się opłaca

Niezależnie od formy pożyczki – czy będzie to kredyt, chwilówka czy też pożyczka na sześć lub 36 miesięcy – spłacając każdą z nich należy pamiętać o kilku podstawowych zasadach. Po pierwsze – zastanów się, czy będziesz w stanie spłacić zobowiązanie. To wydaje się oczywiste, ale często podejmujemy decyzje impulsywnie, a konsekwencje ciągną się za nami przez długi czas. Uważaj na spiralę zadłużenia i pamiętaj, by nie doprowadzić do sytuacji, w której będziesz zmuszony brać kolejne pożyczki na spłatę poprzednich. Po drugie – dbaj o terminowość. Staraj się zawsze spłacać wszelkie zobowiązania na czas. Nie dotyczy to tylko pożyczek i kredytów, ale także rachunków. Należy pamiętać, że niespłacone długi to nie tylko problem z wierzycielem, ale także ryzyko wpisania cię na listę dłużników. Jeśli tak się stanie, możesz nie mieć więcej możliwości zaciągnięcia pożyczki, a o kredycie będziesz mógł zapomnieć.

Dodaj komentarz