Zdarza się, że nawet przy najlepiej zaplanowanym budżecie pojawiają się dodatkowe wydatki, które wymagają skorzystania z odłożonych wcześniej oszczędności lub zaciągnięcia pożyczki. Chociaż dobrze oceniamy swoją sytuację finansową, chętnie korzystamy z ofert banków oraz firm pożyczkowych.

Co mamy do wyboru?

Wiele osób potrzebujących zastrzyku gotówki, który pozwoliłby sfinansować nieprzewidziane wydatki, w pierwszej kolejności decyduje się na pożyczkę od znajomych bądź rodziny. Takie rozwiązanie jest chętnie wybierane ze względu na fakt, że czas na zwrot pieniędzy może być dłuższy, a i oprocentowanie jest korzystne. Do wyboru mamy jednak znacznie więcej możliwości. Wśród nich wymienić można chociażby kredyty gotówkowe w bankach, chwilówki zaciągane na krótki okres (zazwyczaj ok. 30 dni) bądź pożyczki ratalne przez Internet, gdzie czas na regulację zobowiązania jest znacznie dłuższy. To ostatnie rozwiązanie cieszy się niemałym zainteresowaniem ze względu na ograniczone formalności, krótki czas oczekiwania na pieniądze, a wreszcie ? Możliwość rozłożenia spłaty na wygodne do regulowania raty ?

Przez Internet najwygodniej?

Kiedy zbraknie nam pieniędzy na pilne wydatki, liczy się przede wszystkim czas, dlatego na znaczeniu zyskują firmy pożyczkowe udzielające zobowiązań przez Internet. Proces starania się o taką pożyczkę jest bardzo prosty ? wystarczy przygotować dowód osobisty i numer konta bankowego, posiadać aktywny numer telefonu i poprawnie wypełnić wniosek ze strony internetowej wybranej firmy pożyczkowej. Klienci nie muszą w tym przypadku przedstawiać żadnych dokumentów potwierdzających ich comiesięczne zarobki ani zaświadczeń od pracodawcy. Warunkiem jest jednak wymagany przez pożyczkodawcę wiek oraz posiadanie obywatelstwa RP. Trzeba też pamiętać, że wiele firm udzielających pożyczek przez Internet współpracuje z Biurem Informacji Kredytowej, dlatego osoby z negatywną historią kredytową mogą mieć trudności z uzyskaniem takiego zobowiązania.

Coraz większe zaufanie do firm pożyczkowych

Według corocznego badania reputacji sektora finansowego prowadzonego przez Kantar TNS, firmom pożyczkowym ufa 17% Polaków. W porównaniu do wyników uzyskanych przez Narodowy Bank Polski, któremu ufa 66% badanych, instytucje finansowe z wynikiem 44%, czy SKOK-i (24%), taki wynik może wydawać się mało imponujący, ale to pozory. Warto wiedzieć, że w ubiegłym roku firmy pożyczkowe osiągnęły ten sam poziom wiarygodności, co SKOK-i w 2016 roku. Badania wskazują, że chociaż wskaźnik zaufania rośnie dla wszystkich analizowanych podmiotów, najbardziej dynamiczny wzrost notują właśnie instytucje pożyczkowe ? w ciągu roku zaufanie do nich wzrosło aż o 54%. Również właściciele tego typu firm doskonale zdają sobie sprawę z tego, jak istotne znaczenie ma budowanie wiarygodności, dlatego podejmują oni różnego rodzaju działania podnoszące jakość obsługi klienta i pozwalające zapewnić jak najlepszą ofertę. Jednocześnie duży nacisk kładziony jest na bezpieczeństwo ? zarówno jeśli chodzi o ochronę danych osobowych i zapobieganie oszustwom oraz wyłudzeniom pożyczek, jak i o zmniejszenie ryzyka kredytowego. Nie bez znaczenia dla wzrostu zaufania wobec instytucji pożyczkowych pozostają również wprowadzone regulacje prawne.

Nieprzewidziane wydatki mogą zaskoczyć każdego, nawet osoby nie mające problemów finansowych. W takich sytuacjach rozsądnie jest więc skorzystać z wygodnej i szybkiej pożyczki, która pozwala sfinansować dowolny cel. Pożyczki ratalne mają tę dodatkową zaletę, że można spłatę zobowiązania rozłożyć na wygodne raty nie stanowiące zbyt dużego obciążenia dla domowego budżetu. Duży wybór dostępnych rozwiązań pozwala zaś znaleźć ofertę najpełniej odpowiadającą naszym oczekiwaniom i umożliwia szybkie zdobycie pieniędzy nawet bez wychodzenia z domu.

Dodaj komentarz