Od 9 do 11 listopada 2019 roku dokonał się ostatni etap połączenia Banku Millenium i Eurobanku. Cały proces fuzji rozpoczął się w czerwcu. Zakończenie go w listopadzie powoduje, że była to jedna z najszybszych konsolidacji na polskim rynku bankowym.
Decyzja o przejęciu przez Bank Millenium zapadła w listopadzie 2018 roku. Zgodę na to przejęcie wydała później Komisja Nadzoru Finansowego i Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. W proces fuzji obydwu podmiotów było zaangażowanych 1000 osób, głównie z oddziałów w Warszawie, Gdańsku i Wrocławiu. Od teraz obydwa banki mają działać pod wspólną marką Banku Millenium. Ujednolicona zostanie oferta, system bankowości elektronicznej oraz sieć oddziałów. Koszty integracji obciążą Bank Millenium. Jak stwierdził jednak zarząd tej instytucji na specjalnie zwołanej konferencji prasowej, koszty okazały się niższe niż się spodziewane wcześniej 350 mln zł. Za akcje Eurobanku zapłacono 1,2 krotności ich wartości księgowej, czyli 1,83 mld zł, co po fuzji dało Bankowi Millenium siódme miejsce pod względem ilości aktywów na rynku. Równocześnie przybyło Bankowi Millenium 1,4 miliona nowych klientów.
W wyniku przeprowadzonej fuzji w 200 nowych miejscowościach pojawią się placówki Banku Millennium. 55 proc. oddziałów będzie znajdować się w miastach do 100 tys. mieszkańców. W dotychczasowych placówkach Eurobanku pojawiły się już materiały marketingowe Banku Millenium, a w drugiej połowie miesiąca rusza kampania reklamowa w mediach, w której Piotr Adamczyk i Radosław Kotarski będą informować o dokonanym połączeniu obydwu banków.
Dotychczasowi klienci Eurobanku nadal będą mogli korzystać z produktów tej instytucji. Jednocześnie uzyskają dostęp do oferty Banku Millenium, m.in. zwiększy się liczba dostępnych kart płatniczych, możliwość korzystania z produktów ubezpieczeniowo-inwestycyjnych, instrumentów inwestycyjnych i oszczędnościowych, kredytów hipotecznych, pakietów specjalnych usług dla najbogatszych klientów czy oferty prowadzenia rachunków i kredytów dla małych i średnich przedsiębiorstw. Bez zmian pozostają natomiast numery rachunków osobistych, oszczędnościowych, lokat terminowych, kart debetowych i kredytowych, kody PIN kart debetowych i kredytowych, harmonogramy spłat kredytów i pożyczek gotówkowych, kredytów ratalnych i kredytów hipotecznych udzielonych w złotych. Inne są jednak numery rachunków do spłaty kredytów indeksowanych i spłacanych we frankach szwajcarskich. Nie zmienią się loginy do bankowości elektronicznej, ale koniecznym jest utworzenie nowego hasła za pośrednictwem online.eurobank.pl. Stamtąd nastąpi przekierowanie do serwisu internetowego Banku Millenium, gdzie zostanie przeprowadzona cała procedura.