Generali to jedno z towarzystw ubezpieczeniowych, które posiada najdłuższą historię, gdyż jego początki szacuje się nawet na rok 1837, jednakże dopiero w latach 1925 – 1939 można była znaleźć oddziały Generali we wszystkich większych miastach Polski. W ciągu wielu lat towarzystwo zmieniało swój charakter, zmieniało swoją ofertę, aby sprostać oczekiwaniom zarówno całych przedsiębiorstw, jak i klientów indywidualnych, gdzie dzisiaj ich liczbę szacuje się na ponad 3 miliony. Generali jest w posiadaniu wielu odznaczeń i dyplomów, wśród których zaliczamy między innymi Order Finansowy Home – Market 2017 oraz statuetka za Instytucję finansową przyjazną mediacji i wiele innych.

UBEZPIECZENIE SAMOCHODU
OC – obowiązkowe ubezpieczenie posiadaczy samochodu, dodatkowo wzbogacone o Assistance standard. Wykupienie OC daje możliwość na otrzymanie rabatów przy zakupie innych ubezpieczeń.
OC 360O – wypłata odszkodowania za wydatki związane z kolizją do 3000 zł, zarówno z winy ubezpieczonego, jak i osób trzecich. Ubezpieczenie chroni dodatkowo pojazd mechaniczny, a jego cena nie jest wygórowana.
AC – specyfiką ubezpieczenie jest ochrona przed wszelkiego rodzaju zdarzeniami losowymi. Kierowcy z wieloletnim doświadczeniem otrzymują dodatkowe zniżki, a pierwsza umowa związana jest z 20% rabatem.
Assistance – skierowane dla osób spędzających dużo czasu w podróży – ochrona od awarii, kradzieży, kolizji, działająca 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Bardzo krótki czas oczekiwania na pomoc – mniej niż 30 minut.
Autoszyby – ubezpieczenie pokrywa zarówno naprawę jak i wymianę szyb pojazdu.
NNW Kierowcy – obowiązuje w całej Europie, pomoc finansowa w przypadku niezdolności do pracy, której przyczyną jest wypadek samochodowy, opłacenie rehabilitacji.
NNW pojazdu – ochrona kierowcy oraz pasażerów od następstw nieszczęśliwych wypadków.

UBEZPIECZENIE DOM I MIESZKANIE
Dom – ubezpieczenie od wszelkich ryzyk oraz nieszczęść (nawet z winy ubezpieczonego), oferowanie lokalu zastępczego do nawet 8 miesięcy.
Mieszkanie – ubezpieczenie chroni od losowych nieszczęść oraz tych spowodowanych przez człowieka. Lokal zastępczy do 8 miesięcy.
Dom w budowie – możliwość ubezpieczenia od wszelkich ryzyk, w tym ochrona narzędzi budowlanych, przepięcia nie zważające na przyczynę, ochrona odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym.

UBEZPIECZENIE PODRÓŻ
Podróże zagraniczne – opłacenie wydatków związanych z usługami lekarskimi zarówno w placówkach prywatnych, jak i publicznych. Istnieje szansa na bezgotówkowe usunięcie szkód. Dodatkowe ubezpieczenie domu od kradzieży w czasie trwania urlopu.
Wyjazd do pracy – ubezpieczenie dla osób pracujących poza terenem Polski, konsultacje z polskimi specjalistami przez całą dobę oraz pokrycie wydatków na leczenie.
Sport – pomoc finansowa w wypadku spowodowanym w trakcie narciarstwa oraz sportów ekstremalnych, obowiązuje na całym świecie, działa przez całą dobę. Ubezpieczenie opłaca poszukiwania ratunkowe.
Podróże po Polsce – ubezpieczenie chroni zarówno w czasie wyjazdu służbowego, jak również wizyty u rodziny oraz rekreacji (uprawienie sportów).
Ubezpieczenie na cały rok – wybór dla osób, które spędzają dużą ilość czasu na podróżach. Konsultacja lekarska oraz pokrycie wydatków na leczenie przez całą dobę.
Rezygnacja z wyjazdu – ubezpieczony otrzymuje ubezpieczenie w wysokości wakacji na które nie mógł się udać, a także noclegów z których nie mógł skorzystać i kosztów z biletów lotniczych na skutek różnych zdarzeń losowych.

UBEZPIECZENIE ŻYCIE I ZDROWIE
Profamilia – niewysoka składka, która chroni rodzinę w przypadku choroby oraz śmierci.
Generali, z myślą o życiu – oferta indywidualna, gdzie ubezpieczony podejmuje decyzję o tym co zostanie objęte ochroną.
Generali, z myślą o dziecku – pieniądze dla dziecka w dniu rozpoczęcia dorosłości, w przypadku choroby pomoc finansowa. W sytuacji śmierci rodzica – renta.
Generali, z myślą o NNW. Pakiet dla dziecka – ochrona dziecka działająca całą dobę od takich sytuacji jak śmierć rodziców, pobyt w szpitalu, sfinansowanie rehabilitacji.
Generali, z myślą o NNW – działa zarówno na terenie Polski, jak i za granicą. Wypłata odszkodowania w sytuacji nieszczęśliwego wypadku.

UBEZPIECZENIE INWESTYCJE
OmniProfit Premium ze składką jednorazową – ubezpieczenie niesie korzyści podatkowe, wspomaga generowanie kapitału emerytalnego.
Notowania UFK
Sprawozdania UFK.

UBEZPIECZENIE EMERYTURA
OFE (Otwarty Fundusz Emerytalny).
DFE (Dobrowolny Fundusz Emerytalny).
IKE (Indywidualne Konto Emerytalne).
IKZE (Indywidualne Kontro Zabezpieczenia Emerytalnego).

UBEZPIECZENIA DLA FIRM
Majątek:
-Generali, z myślą o firmie,
– Duże przedsiębiorstwa.
Życie:
– Grupowe ubezpieczenie na życie.
Emerytura.
NNW:
-NNW grupowe.
Inwestycje:
– Grupowy ubezpieczeniowy,
– Fundusz Kapitałowy.

KONTAKT:
Główna siedziba Generali znajduje się w Warszawie, a dokładnie:
Budynek Marynarska Point
Ul. Postępu 15B
02-676 Warszawa
Sprzedaż ubezpieczeń :
Telefon: 913 913 913
E-mail: direct@generali.pl

Centrum klienta:
Telefon: 913 913 913
E-mail: centrum klienta@generali.pl

Informacje dla agentów:
Telefon: 22 543 08 00
E-mail: info@generali.pl

Likwidacja szkód:
Telefon: 913 913 913
E-mail: szkody.zycie@generali.pl bądź szkody@generali.pl

Informacje dla brokerów:
Telefon: 22 540 54 50
E-mail: broker@generali.pl bądź broker.life@generali.pl

Inspektor Ochrony Danych:
E-mail: iod@generali.pl