Indywidualna polisa na życie

Zacznijmy od zabezpieczenia przyszłości finansowej dla nas i naszej rodziny na wypadek śmierci czy przewlekłych chorób bądź kalectwa. Jak dobrze wiemy, praktycznie nigdy nie bierzemy pod uwagę takich ewentualności, snując plany na przyszłość. Domeną odpowiedzialnego człowieka jest jednak świadomość, że nawet takie sytuacje mogą dotknąć nas i naszych bliskich.

Dlatego też indywidualna polisa na życie, zabezpieczająca finanse rodziny po naszej śmierci jest najważniejszym produktem ubezpieczeniowym, na jaki powinniśmy postawić. W zależności od naszych potrzeb indywidualna polisa na życie może być rozszerzona o dodatkową ochroną jak na przykład finansowanie operacji, odszkodowanie w przypadku nieszczęśliwego wypadku i wiele innych.

Zabezpieczenie przyszłości dla dziecka

Dzieci są najważniejszą inwestycją każdego rodzica, dlatego odpowiedni wybór produktu ubezpieczeniowego dla naszych pociech powinien stanowić priorytet. Dobrze dobrane ubezpieczenie nie tylko zapewnia stabilną przyszłość finansową naszych dzieci, ale również chroni je w przypadku naszej śmierci czy nieszczęśliwego wypadku.

Wykupując odpowiednią polisę na zabezpieczenie przyszłości dzieci, deklarujemy comiesięczny wkład w kapitał, który nasza pociecha uzyska w dniu osiągnięcia pełnoletniości, a nawet później, jeśli zdecydujemy, że takie pieniądze przydadzą się, gdy dziecko skończy studia. Nie musimy już samodzielnie głowić się nad sposobem zapewnienia dziecku stabilnego startu – zabezpieczenie przyszłości dla dziecka zrobi to za nas.

Ubezpieczenie dla seniorów

Czy fakt uzyskania wieku emerytalnego sprawia, że ubezpieczenie nie będzie nam już potrzebne? W żadnym wypadku. Senior, podobnie jak każdy inny klient ma prawo do ochrony swojego zdrowia, uzyskania godnego odszkodowania za wypadek, a także do zapewnienia finansowego spokoju swoim bliskim. Taką właśnie rolę pełni ubezpieczenie dla seniorów.

Najpopularniejszym wariantem takiego ubezpieczenia jest właśnie ochrona na wypadek śmierci – suma ubezpieczenia zostanie wypłacona bliskim uposażonym, którzy mogą sfinansować godne pożegnanie, a także uregulować potencjalne zobowiązania, które ciążą na seniorze.

Grupowe ubezpieczenie na życie

Jeśli analizując oferty indywidualnego ubezpieczenia na życie, nie jesteśmy w stanie znaleźć opcji dopasowanej cenowo do naszych możliwości, pozostaje nam równie atrakcyjna alternatywa w postaci grupowego ubezpieczenia na życie. Czym różnią się te dwa produkty ubezpieczeniowe? W przypadku indywidualnego ubezpieczenia mamy możliwość dopasowania różnych parametrów polisy do naszych prywatnych potrzeb i preferencji. W przypadku grupowego ubezpieczenia jesteśmy zobowiązani do zaakceptowania warunków z góry narzuconych przez ubezpieczyciela.

Istnieją spore zalety takiego rozwiązania. Po pierwsze ubezpieczyciel stara się zaprojektować kilka wariantów grupowego ubezpieczenia na życie, dzięki czemu każdy klient znajdzie ochronę idealnie dopasowaną. Z drugiej strony grupowe ubezpieczenia są tańsze niż ich indywidualne odpowiedniki, a wartość miesięcznej składki jest niejednokrotnie czynnikiem decydującym o zakupie tego bądź innego ubezpieczenia.

Ochrona i inwestycja w jednym

Na koniec ubezpieczenie, które zyskuje coraz większą popularność. Świadome osoby starają się jednocześnie zabezpieczyć swoje życie, ale również oszczędzać. Po co nam jednak dwa osobne produkty, skoro możemy w ramach jednego ubezpieczenia zarówno chronić swoje zdrowie i życie, jak i inwestować? Taką możliwość zawdzięczamy ubezpieczeniem inwestycyjnym, które w elastyczny sposób pomnażają nasz kapitał, który przez cały okres ochrony zapewnia nam bezpieczeństwo.

Dodaj komentarz