Ile kosztuje ślub w Kielcach?

Aż 75% par z województwa świętokrzyskiego uważa, że ślub jest najpiękniejszym dniem w ich życiu, co potwierdzają wyniki badań przeprowadzonych przez Grupę Portali Weselnych. Przygotowanie wymarzonej uroczystości zajmuje im od roku do dwóch lat i wiąże się z wieloma wydatkami. Od czego zależy wysokość ślubnego budżetu Kielczan?

Na szarym końcu…  

Przygotowania do tego wyjątkowego dnia jakim jest ślub powinny rozpoczynać się od szczegółowego zaplanowania budżetu. Pozwoli to na sprawniejsze podjęcie decyzji o wyborze usługodawców, terminu ceremonii czy lokalizacji zabawy weselnej. Na jego wielkość wpływa wiele czynników, ale tym najważniejszym jest wysokość wynagrodzenia. Według danych zgromadzonych przez Główny Urząd Statystyczny (zobacz: zestawienie zarobków mieszkańców województwa świętokrzyskiego) Kielczanie otrzymują najniższe pensje w całym kraju i średnio wynoszą 3 268 złotych. Co czwarta osoba zarabia tylko 2 260 złotych lub mniej. Na szczęście są też ankietowani (25%), którzy otrzymują wynagrodzenie w wysokości 4 900 złotych miesięcznie i więcej. Wypłata jaką otrzymują mieszkańcy województwa świętokrzyskiego zależy głównie od wykonywanego zawodu, branży, posiadanego wykształcenie, a także doświadczenia.

Najniższe wypłaty dostają mieszkańcy Skarżyska-Kamienne, średnio 3 000 złotych. Co ciekawe, przedsiębiorstwa w województwie świętokrzyskim, które zatrudniały więcej pracowników wypłacają im wyższe pensje. Przeciętne wynagrodzenia w wielkich firmach jest o 68% wyższe niż mikroprzedsiębiorstwach, które zatrudniają do dziewięciu osób. Jak natomiast wygląd rozkład wynagrodzenia dla popularnych zawodów w regionie? Na wysokie pensje mogą liczyć pracownicy bankowości – 3 775 złotych, a 25% z nich nawet na 5 900 złotych. Więcej niż średnie wynagrodzenie otrzymują osoby zatrudnione w energetyce i ciepłownictwie – 3 600 złotych, a także w budownictwie  – 3 500 złotych. Niższe zarobki odnotowano w handlu i usługach dla ludności, kolejno 2 850 złotych oraz 2 303 złotych. A 25% spośród osób zatrudnionych w usługach dla ludności ma pensję w wysokości zaledwie 1 800 złotych lub mniej.

Źródło: wynagrodzenia.pl/gus.

 

Ślubne wydatki kielczan

Biorąc pod uwagę przedstawioną wcześniej wysokość wynagrodzeń warto dodać, że mieszkańcy województwa świętokrzyskiego podobnie do rozsądnego zagospodarowania budżetu, również w przemyślany sposób wybierają swoich partnerów. Dowodem na to jest aż 100% zadowolenie z decyzji o ślubie, ponadto aż 75% ankietowanych uważa że jest to najpiękniejszy dzień w ich życiu. Co ciekawe, mieszkańcy Kielc najchętniej biorą ślub w lipcu. Decyzja ta może wynikać ze względu na chęć zaoszczędzenia. W mniej popularnych terminach ceny są niższe nawet o 20-30%.

Aż 43% spośród par z województwa świętokrzyskiego wydaje na organizację ceremonii 20-40 tys. złotych. Trochę mniej, bo 30% przeznacza na ten cel 10-20 tys. złotych, natomiast 7% par ponad 60 tys. złotych. Mimo, że kielczanie nie wydają dużo w trakcie ślubnych przygotowań – w porównaniu do pozostałych regionów – tylko 25% ankietowanych zadeklarowało, że pieniądze otrzymane od gości zrekompensowały im całkowite koszty – komentuje Ewa Sztuczka z portalu filmy-wesele.pl

Jak natomiast kształtują się poszczególne wydatki? Narzeczeni najmniej oszczędzają na oprawie muzycznej, za którą są w stanie zapłacić średnio od 2-4 tys. złotych. Panie są w stanie tyle samo zapłacić za wymarzoną suknię ślubną, co stanowi spory wydatek w stosunku do całego budżetu. Większość ankietowanych decyduje się również na zatrudnienie profesjonalnego fotografa i kamerzysty ślubnego, koszt takiego profesjonalisty to średnio 1-2 tys. złotych. W porównaniu do pozostałych regionów jest to jedno z najniższych wynagrodzeń, ale mimo tego większość par (26%) wybierając fotografa czy kamerzystę kieruje się głównie estetyką jego portfolio. Cena jest najważniejsza dla 17% ankietowanych, a dla 16% polecenia znajomych oraz rodziny. Sposób podejmowania decyzji ma oczywiście wpływ na zadowolenie z otrzymanych zdjęć czy filmów. Z pracy fotografa usatysfakcjonowanych jest 75% badanych, a 67% z pracy kamerzysty ślubnego.

fotograf-slubny-kielce-kamerzysta-slubny-kielce

Czytaj także nasz artykuł: Ile kosztuje ślub w Toruniu?

Zachęcamy do skorzystania z naszych porównywarek produktów finansowych: znajdź najlepszy kredyt hipoteczny na zakup nieruchomości lub budowę, jeśli potrzebujesz pożyczki to spośród ofert banków wybierz najkorzystniejszy kredyt gotówkowy a jeśli chcesz wymienić waluty po dobrym kursie wejdź na stronę porównywarka kantorów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj imię