Masz jeden duży kredyt gotówkowy lub parę mniejszych, a raty zaczynają ci ciążyć? Jesteś wśród dziesiątek tysięcy osób, które również znalazły się na progu pętli zadłużenia! Czytelnik naszego serwisu przesłał nam taką wiadomość:

Mam dwa kredyty gotówkowe i debet na koncie. Moje miesięczne raty przekraczają już 1500 zł i zaczynam mieć problemy w spłacie. czy mogę rozłożyć te kredyty w czasie albo zamienić je na jeden kredyt z niższą ratą?

Problem zbyt dużych miesięcznych zobowiązań da się rozwiązać na parę sposobów. Absolutnie jednak nie lekceważ trudności w spłacie kredytów. nie pozwól sobie na opóźnienie w spłacie raty ponieważ zostanie to odnotowane w BIK, a to zamyka najczęściej możliwości konsolidacji i restrukturyzacji długów.

Na początek jednak zidentyfikuj źródło problemów.

Niewielki chwilowy problem ze spłatą raty kredytu

Nie lekceważ pierwszych trudności w spłacie kredytu. Jesteś jednak pewien że to naprawdę niewielki problem ze spłatą jednej raty być może pomogą ci bardzo proste rozwiązania.

Wakacje kredytowe

Jeśli to tylko chwilowe problemy ze spłacaniem kredytu być może możesz skorzystać z wakacji kredytowych jeśli twój bank takowe oferuje. Jest to jednak bardzo doraźne rozwiązanie które pozwala na zmniejszenie raty Tylko chwilowo na przykład na Dwa miesiące.

Zmiana terminu spłaty raty kredytu

Jeśli masz parę kredytów być może pomoże ci zmiana terminu spłaty raty kredytowej. Oczywiście zmiana harmonogramu spłat rat kredytów wiąże się najczęściej z aneksowaniem umowy kredytowej i tym samym opłatami bankowymi.

Rezygnacja z ubezpieczenia kredytu

Często jest tak że wraz z kredytem gotówkowym Zamówiłeś także ubezpieczenie. Zazwyczaj jednak i ma dwa końce. Rezygnacja z ubezpieczenia wiąże się z podwyższeniem oprocentowania lub prowizji od kredytu. Często więc rezygnacja z ubezpieczenia może nawet pogorszyć twoją sytuację.

Wydłużenie okresu kredytowania

Jest to popularne rozwiązanie, ale niezbyt dobre. Popularne jest natomiast tylko dlatego, że kredytobiorcy nie znają lepszych rozwiązań. Jeśli mamy bowiem parę kredytów wydłużenie okresu kredytowania w jednym banku niewiele nam daje. Banki poza tym rzadko zgadzają się na wydłużenie okresu kredytowania. Do tego oczywiście doliczą sowitą prowizję, a mogą nawet zmienić oprocentowanie na bardziej niekorzystne.

Podsumowując, wydłużenie okresu kredytowania ma sens tylko wtedy jeśli mamy 1 kredyt gotówkowy i chcemy zmniejszyć jego ratę. We wszystkich innych przypadkach, takie rozwiązanie w praktyce nie zdaje egzaminu. Szczególnie jeśli potrzebujesz dodatkowej gotówki.

Jak wydłużyć okres kredytowania? Zadzwoń do swojego banku, w którym masz niespłacony kredyt, a na infolinii na pewno uzyskasz taką informację.

Kredyt konsolidacyjny – skuteczna metoda zmniejszenia rat kredytu

kredyt konsolidacyjny to najbardziej skuteczne rozwiązanie z paru powodów:

  • Jest to kredyt, który zamienia wszystkie twoje kredyty gotówkowe, limit w koncie, w karcie kredytowej, a nawet chwilówki na jeden kredyt bankowy z niższą ratą niż dotychczas.
  • Jest możliwość uzyskania dodatkowej gotówki.

Aby skonsolidować kredyty najlepiej udać się do niezależnego eksperta do spraw kredytów. Dlaczego tak? Ponieważ kredyt konsolidacyjny jest trudny do uzyskania i tylko z Expert, który zna doskonale scoring bankowe, jest w stanie idealnie wypełnić wniosek i poprawić twój wizerunek w oczach banku, w którym starasz się o kredyt konsolidacyjny. Co więcej takie Expert nie tylko zajmie się formalnościami i odbudowaniem twojej zdolności kredytowej, ale wykorzystać swoje znajomości w bankach, tak abyś mógł cieszyć się jedną niższą ratą zamiast wielu. Takim expertem jest niewątpliwie Rekin Finansów, który prowadzi darmowe konsultacje dla osób chcących skorzystać z kredytu konsolidacyjnego.

Dodaj komentarz