Konsolidacja kredytów – finansowy zysk czy strata?

aktualizacja 30.10.2017

Konsolidacja kredytów, czyli połączenie wszystkich finansowych zobowiązań wobec instytucji bankowej – umożliwia jednoczesną spłatę wszystkich kredytów oraz pożyczek tj. debetu, kredytu odnawialnego, kredytu gotówkowego, chwilówek, a nawet kredytu hipotecznego. Jednak, zanim nastąpi połączenie zadłużenia, należy przeanalizować czy jest to finansowo opłacalne posunięcie dla przeciętnego konsumenta.

Na czym polega konsolidacja kredytów?

Konsolidacja kredytu polega bezpośrednio na zaciągnięciu nowego zobowiązania finansowego, mającego na celu spłatę wcześniejszych zobowiązań finansowych. Istnieje możliwość otrzymania również dodatkowej kwoty, którą można przeznaczyć na dowolny wybrany cel m.in. remont mieszkania czy zakup nowego samochodu. Konsolidacja kredytów to przede wszystkim uproszczenie spłaty wszystkich zaciągniętych zobowiązań.

Kredyty konsolidacyjne do 200 tys zł nie wymagają zabezpieczenia w postaci nieruchomości. Można zatem połączyć wszystkie kredytu, mieć jedną niższą ratę i spłacać ją raz na miesiąc. Można oddetchnąć finansowo. Uzyskanie kredytu konsolidacyjnego nie jest jednak proste. 90% prób uzyskania takiego kredytu na własną rękę kończy się decyzja odmowną banku. Trzeba mieć dużą wiedzę na temat wewnętrznych procedur banków, wymagań banku, sprawdzanych zaświadczeń i obliczania zdolność kredytowej. Do tego trzeba umiejętnie wypełnić wniosek kredytowy. W przypadku konsolidacji zobowiązań najlepiej zgłosić się do specjalisty. W Internecie swoją markę w tym temacie ma popularny bloger Rekin Finansów, który pozyskuje takie kredyty dla czytelników (skuteczność ponad 85%). Na początek warto zajrzeć do kalkulatora kredytów konsolidacyjnych na rekinfinansow.pl. W ten sposób można oszacować koszt takiego kredytu w poszczególnych bankach, a także zadać pytanie specjaliście.

Oprocentowanie – najniższe, najwyższe czy nowe?

W momencie spłaty zobowiązań finansowych, należy pamiętać, iż obowiązuje wyłącznie nowe oprocentowanie – zawarte w umowie kredytu konsolidacyjnego. W większości banków, odsetki za kredyt konsolidacyjny są relatywnie niższe od sumy odsetek poszczególnych kredytów. Jednak wraz z niższymi odsetkami zostaje wydłużony okres kredytowania, w konsekwencji – kredyt konsolidacyjny może wydawać się droższy lecz w rzeczywistości przy obecnym poziomie stóp procentowych jest znacznie tańszy. Oszczędność może sięgać nawet 25%. Wszystko przez to, że przypadku kredytu konsolidacyjnego prowizja za jego udzielenie wynosi 0%.

Czym się różni konsolidacja kredytów od pożyczki hipotecznej?

Kredyt konsolidacyjny oraz pożyczka hipoteczna są wzajemnie zbliżone. Jedyną różnicą, którą można zaobserwować jest limit kredytu oraz okres spłaty. W przypadku kredytu konsolidacyjnego występuje relatywnie wyższe oprocentowanie, a także krótszy okres spłaty.
Warto dodać, iż konsolidacja kredytów często jest proponowana przez instytucje bankowe, w momencie gdy dany klient planuje przeniesienie całego rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego z jednego banku do drugiego banku.

Kredyt konsolidacyjny jest doskonałym rozwiązaniem, w przypadku chęci uregulowania całkowitego zadłużenia. Ważnym aspektem jest jednoczesna spłata kilku kredytów, w wyniku czego dany klient odczuwa znacznie mniejszy ciężar psychiczny, co również bezpośrednio wpływa na jego samopoczucie.

Zachęcamy do skorzystania z naszych porównywarek produktów finansowych: znajdź najlepszy kredyt hipoteczny na zakup nieruchomości lub budowę, jeśli potrzebujesz pożyczki to spośród ofert banków wybierz najkorzystniejszy kredyt gotówkowy a jeśli chcesz wymienić waluty po dobrym kursie wejdź na stronę porównywarka kantorów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj imię