Kredyt dla singli

Z każdym rokiem wzrasta grupa osób żyjących samotnie lub jak kto woli w pojedynkę. Osoby te nie tylko osiągają spore dochody, ale nie są obciążone kosztami utrzymywania rodziny. Tak więc warto wziąć je pod uwagę przy typowaniu klientów różnych produktów bankowych, a zwłaszcza kredytów. Kredyty dla singli mają oczywiście swoje ograniczenia, ale nie różnią się specjalnie od pożyczek udzielanych mężatkom i żonatym. Instytucje finansowe nie interesują się tym jak kto żyje. W spektrum ich zainteresowania znajdują się przede wszystkim dochody potencjalnych kredytobiorców. W interesie banku jest to byśmy wzięli pożyczkę, a następnie mieli ją z czego spłacić – nasz stan cywilny nie ma tu nic do rzeczy.

Zdolność kredytowa singli. Dochody singli są niższe, bo nie sumują się. Z drugiej strony utrzymanie jednej osoby kosztuje mniej niż utrzymanie rodziny. Zdolność kredytowa singla i członka rodziny szacowana przez bank, zależy od tego, do którego z powyższych czynników przykłada on większą wagę. Banki, które przykładają ją głównie do uzyskiwanych dochodów, chętniej przyznają kredyty mężatkom i żonatym. Placówki finansowe, dla których ważniejsze są wydatki przypadające na każdego z członków rodziny, chętniej pożyczają pieniądze singlom. Co więc robić? Chcąc na przykład otrzymać kredyt hipoteczny dla singli, najlepiej złożyć wnioski w kilku placówkach bankowych (można wykorzystać kalkulator hipoteczny). Może się okazać, że w oczach jednego banku mamy zdolność kredytową, a w oczach innego nie.
Ubezpieczenia kredytów dla singli. Banki częściej żądają ubezpieczenia kredytów udzielanych osobom samotnym niż małżeństwom. Dlaczego? Chodzi o sytuacje krytyczne, takie jak utrata pracy lub śmierć. W przypadku małżeństwa utrata zatrudnienia nie wiąże się z całkowitym brakiem środków do życia (czytaj spłacania kredytu), bo zostaje jeszcze dochód drugiego z małżonków. Gdy singiel traci pracę, nie ma innych dochodów, z których można by spłacać kredyt. To samo dotyczy śmierci. Zgon jednego z małżonków nie oznacza braku dalszych spłat pożyczki. W przypadku singla tak właśnie jest. Jeśli dobrze poszukamy, znajdziemy bank, który mimo ryzyka, nie zmusza osób żyjących w pojedynkę do wykupywania polisy ubezpieczeniowej na życie.

Kredyt hipoteczny dla samotnych. Procedura ubiegania się o kredyt na dom lub mieszkanie przez osoby nie związane węzłem małżeńskim jest taka sama jak ta, której muszą poddać się małżonkowie. Poszczególne banki różnie traktują osoby żyjące pojedynczo, dlatego warto dobrze się rozejrzeć w celu znalezienia najbardziej korzystnej oferty. Mniejsze szanse na otrzymanie kredytu hipotecznego mają single, które nie chcą pokrywać części kosztów zakupu nieruchomości z własnej kieszeni lub ubiegają się o kredyt tak zwanym kwiecie wieku.

Zachęcamy do skorzystania z naszych porównywarek produktów finansowych: znajdź najlepszy kredyt hipoteczny na zakup nieruchomości lub budowę, jeśli potrzebujesz pożyczki to spośród ofert banków wybierz najkorzystniejszy kredyt gotówkowy a jeśli chcesz wymienić waluty po dobrym kursie wejdź na stronę porównywarka kantorów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj imię