Kredyt konsolidacyjny kalkulator – jak z niego korzystać?

Kredyt konsolidacyjny kalkulator – jak z niego korzystać?

Kredyt konsolidacyjny pozwala na połączenie ze sobą różnego rodzaju długów wynikających z zaciągniętych kredytów i pożyczek. Aby wybrać najkorzystniejszą ofertę kredytu konsolidacyjnego, warto skorzystać z kalkulatora online.

Konsolidacja stanowi połączenie różnych elementów. Stosowana jest w sferze finansowej w postaci kredytów konsolidacyjnych. Kredyty tego typu udzielane są przez banki w celu połączenia ze sobą różnych zobowiązań, aby obniżyć ratę kredytu i uporządkować swoją sytuację kredytową.

Kredyt konsolidacyjny dla uporządkowania zadłużenia

Czym jest kredyt konsolidacyjny i dla kogo jest przeznaczony? Otóż jednym z produktów kredytowych w bankach, jak i w niektórych firmach pozabankowych, są kredyty i pożyczki konsolidacyjne. W wyborze dobre oferty, pomocny może być kredyt konsolidacyjny kalkulator, który możesz znaleźć np. na Totalmoney.pl.

Kredyt konsolidacyjny to kredyt celowy, przeznaczony na spłatę istniejących kredytów i pożyczek. Zamiast kilku kredytów, np. karty kredytowej, linii w rachunku bieżącym i kredytu gotówkowego, klient spłaca za jednym razem całe swoje miesięczne zadłużenie, w zamian uzyskując jeden kredyt do spłaty, najczęściej z niższą ratą. Uwaga! Nie należy mylić ze sobą kredytu konsolidacyjnego i kredytu oddłużeniowego.

Bank nie udzieli konsolidacji dla klientów, którzy mają złą historię kredytowania i zbyt niską zdolność kredytową. Konsolidacja nie jest rozwiązaniem dla nierzetelnych dłużników. Dla wielu kredytobiorców kredyt konsolidacyjny może być bardzo korzystnym rozwiązaniem, z uwagi na fakt, że ma on liczne zalety.

Jakie korzyści dla kredytobiorcy niesie kredyt konsolidacyjny?

Połączenie ze sobą różnych kredytów i pożyczek, w tym kredytów gotówkowych, samochodowych, a nawet hipotecznych, powoduje, że zamiast spłacać kilka rat kapitałowo-odsetkowych w różnych terminach, spłacamy tylko jedną ratę.

Co ciekawe, zestawiając ze sobą wysokość rat różnych kredytów i rat generowanych przez kredyty konsolidacyjne porównanie wypada na korzyść tych drugich. Trzeba jedynie pamiętać, że kredyty konsolidacyjne niekoniecznie muszą być znacznie tańsze od innych, a niższa rata wynika najczęściej z wydłużenia okresu kredytowania, nie zaś z obniżonego oprocentowania.

Rzeczywistą atrakcyjność zobowiązania tego typu pokaże kalkulator kredytu konsolidacyjnego. Konsolidacja może obejmować nie tylko kredyty o różnym przeznaczeniu, ale też pozwala udostępnić klientowi pieniądze, które ten może dowolnie rozdysponować.

Jakie zobowiązania łączy kredyt konsolidacyjny i jak go zaciągnąć?

Kredyt konsolidacyjny przez internet czy zaciągany stacjonarnie w banku lub w firmie pożyczkowej pozwala na połączenie ze sobą różnych zobowiązań, takich jak:

kredyt gotówkowy (oferty dostępne na Totalmoney.pl),

– kredytów samochodowych,

– kart kredytowych,

– kredytów ratalnych,

– limitów na koncie osobistym,

– pożyczek pozabankowych,

– kredytów hipotecznych itp.

Skonsolidować można więc kredyty o różnym przeznaczeniu. Dodatkowo można wnioskować o udzielenie dodatkowego kredytu czy pożyczki gotówkowej. Chcąc zaciągnąć kredyt konsolidacyjny online czy stacjonarnie, należy złożyć odpowiedni wniosek kredytowy i komplet dokumentów dotyczących obecnej sytuacji finansowej i spłacanych zobowiązań. Bank w odpowiedzi rozpocznie proces kredytowy i sprawdzi zdolność i wiarygodność kredytową. Bez wątpienia sięgnie też do BIK-u, aby ocenić historię kredytowania.

Odrzuci wniosek kredytowy, jeśli klient spóźniał się wcześniej ze spłatą kredytów. Dla zwiększenia szans na udzielenie kredytu można ustanowić zabezpieczenie spłaty, np. hipotekę na nieruchomości, o ile instytucja kredytująca zaakceptuje takie rozwiązanie. Jeśli kredyt konsolidacyjny zostanie udzielony, to bank ureguluje dotychczasowe zadłużenie klienta, a jego obciąży jedną ratą kredytową. Jeśli wydłużony zostanie znacznie okres kredytowania, aby uzyskać przystępną, niską ratę, to trzeba liczyć się ze zwiększeniem ogólnych kosztów kredytu.

Dodaj komentarz