Kredyt konsolidacyjny kalkulator – jak z niego korzystać?

Materiał zewnętrzny

Kredyt konsolidacyjny pozwala na połączenie ze sobą różnego rodzaju długów wynikających z zaciągniętych kredytów i pożyczek. Aby wybrać najkorzystniejszą ofertę kredytu konsolidacyjnego, warto skorzystać z kalkulatora online.

Konsolidacja stanowi połączenie różnych elementów. Stosowana jest w sferze finansowej w postaci kredytów konsolidacyjnych. Kredyty tego typu udzielane są przez banki w celu połączenia ze sobą różnych zobowiązań, aby obniżyć ratę kredytu i uporządkować swoją sytuację kredytową.

Kredyt konsolidacyjny dla uporządkowania zadłużenia

Czym jest kredyt konsolidacyjny i dla kogo jest przeznaczony? Otóż jednym z produktów kredytowych w bankach, jak i w niektórych firmach pozabankowych, są kredyty i pożyczki konsolidacyjne. W wyborze dobre oferty, pomocny może być kredyt konsolidacyjny kalkulator, który możesz znaleźć np. na Totalmoney.pl.

Kredyt konsolidacyjny to kredyt celowy, przeznaczony na spłatę istniejących kredytów i pożyczek. Zamiast kilku kredytów, np. karty kredytowej, linii w rachunku bieżącym i kredytu gotówkowego, klient spłaca za jednym razem całe swoje miesięczne zadłużenie, w zamian uzyskując jeden kredyt do spłaty, najczęściej z niższą ratą. Uwaga! Nie należy mylić ze sobą kredytu konsolidacyjnego i kredytu oddłużeniowego.

Bank nie udzieli konsolidacji dla klientów, którzy mają złą historię kredytowania i zbyt niską zdolność kredytową. Konsolidacja nie jest rozwiązaniem dla nierzetelnych dłużników. Dla wielu kredytobiorców kredyt konsolidacyjny może być bardzo korzystnym rozwiązaniem, z uwagi na fakt, że ma on liczne zalety.

Jakie korzyści dla kredytobiorcy niesie kredyt konsolidacyjny?

Połączenie ze sobą różnych kredytów i pożyczek, w tym kredytów gotówkowych, samochodowych, a nawet hipotecznych, powoduje, że zamiast spłacać kilka rat kapitałowo-odsetkowych w różnych terminach, spłacamy tylko jedną ratę.

Co ciekawe, zestawiając ze sobą wysokość rat różnych kredytów i rat generowanych przez kredyty konsolidacyjne porównanie wypada na korzyść tych drugich. Trzeba jedynie pamiętać, że kredyty konsolidacyjne niekoniecznie muszą być znacznie tańsze od innych, a niższa rata wynika najczęściej z wydłużenia okresu kredytowania, nie zaś z obniżonego oprocentowania.

Rzeczywistą atrakcyjność zobowiązania tego typu pokaże kalkulator kredytu konsolidacyjnego. Konsolidacja może obejmować nie tylko kredyty o różnym przeznaczeniu, ale też pozwala udostępnić klientowi pieniądze, które ten może dowolnie rozdysponować.

Jakie zobowiązania łączy kredyt konsolidacyjny i jak go zaciągnąć?

Kredyt konsolidacyjny przez internet czy zaciągany stacjonarnie w banku lub w firmie pożyczkowej pozwala na połączenie ze sobą różnych zobowiązań, takich jak:

kredyt gotówkowy (oferty dostępne na Totalmoney.pl),

– kredytów samochodowych,

– kart kredytowych,

– kredytów ratalnych,

– limitów na koncie osobistym,

– pożyczek pozabankowych,

– kredytów hipotecznych itp.

Skonsolidować można więc kredyty o różnym przeznaczeniu. Dodatkowo można wnioskować o udzielenie dodatkowego kredytu czy pożyczki gotówkowej. Chcąc zaciągnąć kredyt konsolidacyjny online czy stacjonarnie, należy złożyć odpowiedni wniosek kredytowy i komplet dokumentów dotyczących obecnej sytuacji finansowej i spłacanych zobowiązań. Bank w odpowiedzi rozpocznie proces kredytowy i sprawdzi zdolność i wiarygodność kredytową. Bez wątpienia sięgnie też do BIK-u, aby ocenić historię kredytowania.

Odrzuci wniosek kredytowy, jeśli klient spóźniał się wcześniej ze spłatą kredytów. Dla zwiększenia szans na udzielenie kredytu można ustanowić zabezpieczenie spłaty, np. hipotekę na nieruchomości, o ile instytucja kredytująca zaakceptuje takie rozwiązanie. Jeśli kredyt konsolidacyjny zostanie udzielony, to bank ureguluje dotychczasowe zadłużenie klienta, a jego obciąży jedną ratą kredytową. Jeśli wydłużony zostanie znacznie okres kredytowania, aby uzyskać przystępną, niską ratę, to trzeba liczyć się ze zwiększeniem ogólnych kosztów kredytu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj imię