Kredyt konsolidacyjny – prosty sposób na wyjście z długów

Kredyt konsolidacyjny – prosty sposób na wyjście z długów

Spłata kredytu hipotecznego, rata za samochód lub sprzęt AGD, te i wiele innych wydatków to dla większości z nas codzienność. Mogą jednak zdarzyć się sytuacje, kiedy nie będziemy w stanie podołać wszystkim podjętym zobowiązaniom. Co zrobić, by nie wpaść w niekończącą się spiralę kredytową? Rozwiązaniem może się okazać kredyt konsolidacyjny.

Kredyt konsolidacyjny – jak to działa?

Kredyt konsolidacyjny pozwala na połączenie kilku różnych zobowiązań kredytowych w jedno, zazwyczaj z niższą ratą oraz wydłużonym okresem kredytowania. Bank umożliwia rozliczenie wszystkich pozostałych zobowiązania kredytobiorcy, by dać mu możliwość dogodniejszej spłaty rozłożonej na dłuższy czas.

Banki oferują dużą rozpiętość, jeśli chodzi o możliwą wysokość kredytu, w przypadku np. eurobanku jest to nawet od 500 do 150 000 zł. Zanim jednak podejmiemy kolejne zobowiązanie, należy rozpatrzeć, jaka kwota i jakie warunki będą dla nas najkorzystniejsze. W przypadku kredytu konsolidacyjnego istotne jest, że w czasie trwania okresu kredytowania, wysokość oprocentowania nie ulega zmianie. Warto więc dokładnie przeanalizować ofertę, by móc ustalić jak najkorzystniejsze warunki.

Jak uzyskać kredyt konsolidacyjny?

Sam proces pozyskiwania kredytu konsolidacyjnego nie różni się niczym od zwyczajnej pożyczki. By go otrzymać, klient musi udać się do placówki banku wraz z dowodem osobistym, zaświadczeniem o dochodach oraz o regularnej spłacie wcześniejszych zobowiązań. Tam doradca, po zbadaniu zdolności kredytowej, zaproponuje odpowiednią ofertę i przygotuje niezbędne dokumenty.

Jakie niesie korzyści?

Zaciągnięcie kredytu konsolidacyjnego to przede wszystkim wiele udogodnień. Po pierwsze, zmniejsza się miesięczna rata, co znacząco wpływa na odciążenie domowego budżetu. Dodatkowe kilkaset złotych w skali miesiąca może okazać się niezwykle pomocne, zwłaszcza w przypadku dużego zadłużenia. Osoby niemogące uporać się ze spłatą zbyt wielu zobowiązań będą w stanie dysponować większą ilością pieniędzy, co pomoże wybrnąć z niekończących się długów. Usługobiorca ma również możliwość dopasowania wysokości raty do swoich finansowych możliwości.

Konsolidacja ułatwia także sam proces spłaty. Klient nie ma potrzeby wykonywania oddzielnych przelewów na konta różnych banków. Skumulowanie wszystkich wydatków do jednej raty kredytu jest o wiele wygodniejsze i pomaga kontrolować miesięczny budżet domowy. Niektóre banki oferują również dodatkowe korzyści związane z pożyczką. eurobank daje możliwość konsolidacja zobowiązań kredytowych współmałżonka.

Dodaj komentarz