W dniu 17 kwietnia 2012 partner mPay firma MasterCard ogłosiła uruchomienie nowej, globalnej inicjatywy o nazwie Program Partnerski MasterCard Mobile Money. Polega on na umożliwieniu wykorzystania tradycyjnej karty płatniczej do płatności za towary i usługi za pośrednictwem telefonów komórkowych. Jest to również program promocyjny zachęcający posiadaczy kart płatniczych do wykonywania zdalnych płatności mobilnych za pomocą telefonów komórkowych.

W Polsce wiodącym partnerem programu jest firma mPay S.A. Spółka już w lutym 2012 uruchomiła usługę CardMobile (www.cardmobile.pl), pozwalającą użytkownikom na bezpieczne połączenie numeru telefonu z kartą płatniczą MasterCard lub Maestro. Dzięki temu połączeniu klienci mPay mają możliwość wykonywania płatności mobilnych bez potrzeby wcześniejszego doładowywania elektronicznej portmonetki mPay przelewem czy przekazem pocztowym. Nowe rozwiązanie rewolucjonizuje dostępność tradycyjnych usług mPay – zakupu przez telefon biletów komunikacji miejskiej, opłat za parkowanie, płatności w internecie, doładowań telefonów na kartę itp.

Od wielu lat konsekwentnie dążymy do wyposażenia użytkownika komórki w dostępne w czasie rzeczywistym źródło pieniądza dla wykonywanych przez niego płatności po to, by wyeliminować potrzebę każdorazowego doładowywania konta. W 2009 roku połączyliśmy konto mPay z kontem bankowym użytkownika i umożliwiliśmy wykonywanie transakcji mobilnych klientom CitiBank. Teraz uruchamiamy kolejne udogodnienie, czyli transakcje z wykorzystaniem karty płatniczej. Przez kilka najbliższych tygodni będzie to jeszcze pośrednie zasilenie elektronicznej portmonetki, jednak wykonywane natychmiast, bezpośrednio przed wykonaniem transakcji. Od połowy maja system umożliwi wykonywanie każdej transakcji bezpośrednio w saldo karty płatniczej z zachowaniem tych samych standardów bezpieczeństwa, co przy tradycyjnych płatnościach kartą. Jestem przekonany, że wejście mPay do programu MasterCard Mobile Money wpłynie na dynamiczny wzrost dostępności płatności mobilnych dla użytkowników w Polsce. Już dziś, w kilka tygodni po uruchomieniu tej inicjatywy, obserwujemy zwiększone zainteresowanie usługą ze strony nowych użytkowników i współpracujących z nami partnerów – mówi Piotr Warsicki, Prezes Zarządu mPay S.A.

Więcej:
www.mpay.pl
www.cardmobile.pl
www.mastercardmobile.p

O mPay
mPay S.A. (www.mpay.pl) jest twórcą innowacyjnej technologii pozwalającej na realizację transakcji finansowych dokonywanych przy użyciu telefonu komórkowego. Jako pierwszy podmiot w Polsce uzyskał zgodę Prezesa NBP na rozliczanie transakcji płatniczych przy pomocy telefonów komórkowych, zapewniając operatorom telekomunikacyjnym oraz bankom uniwersalną platformę do realizacji mobilnych płatności. Spółka rozwija mobilne usługi płatnicze w takich obszarach jak płatności za usługi w mieście (bilety komunikacyjne i parkowania), doładowania telefonów komórkowych, płatności za faktury, płatności w Internecie.
mPay S.A. jest spółką notowaną na rynku NewConnect i należy do grupy kapitałowej ATM S.A.

Źródło: ATM S.A.

Dodaj komentarz