Trudno ukryć, że aktualna oferta promocji dla właścicieli kont osobistych nie jest tak atrakcyjna jak jeszcze 4 – 5 lat temu. Wtedy zdarzały się premie za aktywne korzystanie z ROR-u o maksymalnej wysokości 600 zł. Ze względu na spadek oprocentowania kredytów oraz inne okoliczności (np. ustawową obniżkę opłat interchange), krajowe banki obecnie są mniej skłonne do wypłacania nagród pieniężnych dla posiadaczy kont osobistych. Tym niemniej, na rynku można znaleźć kilka ciekawych propozycji.

Premie wciąż wypłaca m.in. ING, mBank oraz T – Mobile
Interesujący wydaje się fakt, że niektóre banki pomimo niesprzyjających okoliczności nadal przewidują nagrody pieniężne dla posiadaczy kont osobistych. Taki system premii widocznie stanowi dobrą zachętę do otwierania ROR-ów. Osoby zainteresowane rachunkami z premią, powinny obecnie zwrócić uwagę na konta oferowane przez mBank (eKonto Standard), ING Bank Śląski (Konto Direct) oraz T – Mobile Usługi Bankowe (T – Mobile Konto Freemium). Zwrot za zakupy oferuje również Millennium Bank w ramach swojego Konta 360°. Trzeba jednak podkreślić, że premia od Millennium Banku funkcjonuje tylko w ramach systemu wzajemnych poleceń. Posiadacz jednego z trzech kont wymienionych w poniższej tabeli, łatwiej może otrzymać premię za zakupy kartą debetową lub inny rodzaj aktywności.

Poniższe zestawienie przedstawia szczegółowe zasady wypłacania premii w ramach trzech analizowanych kont oraz dodatkowe informacje na temat tych rachunków (dotyczące m.in. poziomu miesięcznych opłat). W ramach krótkiego podsumowania premiowej oferty mBank-u warto wyjaśnić, że ten bank przez 5 miesięcy wypłaca premię (do 30 zł) za zakupy opłacone kartą debetową, telefonem lub aplikacją BLIK. Posiadacz Konta Direct z ING Banku Śląskiego też może liczyć na premię za płatności BLIK-iem (20 zł). Ta nagroda uzupełnia główną premię za założenie konta i aktywne korzystanie z karty (100 zł). Warto nadmienić, że ING nagradza klienta także za przelew od pracodawcy (dodatkowa premia: 20 zł).

Jeżeli chodzi o Konto Freemium z T – Mobile Usług Bankowych, to uwagę zwraca możliwość otrzymywania zwrotu za transakcje kartą po upływie pierwszych 6 miesięcy. Taki wariant przewidziano dla klientów posiadających jakiś produkt kredytowy od T – Mobile. Standardowa premia w Koncie Freemium wynosi 5% transakcji bezgotówkowych, przysługuje przez 6 miesięcy i ma maksymalną wartość 15 zł miesięcznie (zobacz poniższa tabela). Warto wspomnieć, że T – Mobile oferuje również ROR z wyższą premią. Mowa o Koncie Premium, którego posiadacz otrzyma do 300 zł rocznie/25 zł miesięcznie za płatności kartą debetową. Trzeba jednak pamiętać, że Konto Premium kosztuje aż 18,90 zł miesięcznie jeśli klient nie spełni warunku aktywności (tzn. nie wykona płatności bezgotówkowych na kwotę min. 500 zł/m-c).

 

Polecane konta osobiste zapewniające zwrot za zakupy (październik/listopad 2018 r.)

Nazwa banku

Nazwa konta

Limit premii

Zasady wypłacania premii

Dodatkowe informacje o koncie

mBank

eKonto Standard

150 zł

Klient nieposiadający konta w mBanku od 1 stycznia 2016 roku, przez 5 miesięcy otrzyma zwrot za transakcje kartą debetową, telefonem albo BLIK-iem. Limit zwrotu wynosi 30 zł/m-c (od 5 do 9 transakcji – 10 zł premii, od 10 do 14 transakcji – 20 zł premii, 15 lub więcej transakcji – 30 zł premii). Dodatkowe warunki naliczenia zwrotu: jednorazowy wpływ na konto ma wartość przynajmniej 1000 zł/m-c, a klient co najmniej raz w miesiącu zaloguje się do bankowości mobilnej. Do promocji mBanku można przystąpić najpóźniej 14 stycznia 2019 r.

 • Koszt obsługi konta: 0 zł

 • Koszt obsługi karty debetowej: 0 zł, jeżeli klient wykona min. 5 transakcji bezgotówkowych w miesiącu. Standardowa opłata to 4 zł/m-c.

 • Przelewy online (wewnętrzne oraz ELIXIR) są bezpłatne.

 • Prowizja za wypłatę gotówki z bankomatów krajowych: 0 zł (wypłata min. 100 zł)/1,3 zł (mniejsze wypłaty). Takie stawki obowiązują po opłaceniu usługi ?Wypłaty ze wszystkich bankomatów? (koszt: 5 zł/m-c).

 • Stawka oprocentowania konta: 0,00%

ING Bank Śląski

Konto z Lwem Direct

140 zł

Premia o wartości 100 zł jest wypłacana jeśli uczestnik promocji do 31 października 2018 r. otworzy ROR w trybie online, a także przed 28 lutym 2019 r. zapłaci kartą debetową lub BLIK-iem min. 1000 zł. Bank dodatkowo wypłaca 20 zł pod warunkiem, że trzy transakcje zrobiono BLIK-iem w Internecie. Dodatkowa premia (20 zł) przysługuje jeśli na konto klienta wpłynęło wynagrodzenie od pracodawcy (min. 1000 zł).

 • Koszt obsługi konta: 0 zł/m-c

 • Koszt obsługi karty debetowej: 0 zł/m-c, jeżeli suma transakcji bezgotówkowych wynosi min. 300 zł/m-c. Standardowa opłata to 7 zł/m-c. Dla użytkowników w wieku 18 lat – 26 roku, limit zwolnienia to 200 zł/m-c.

 • Przelewy online (wewnętrzne oraz ELIXIR) są bezpłatne.

 • Prowizja za wypłatę gotówki z bankomatów krajowych: 2,50 zł. Bank nie pobiera opłat za każdą wypłatę z bankomatów ING/PlanetCash i pierwszą w miesiącu wypłatę z innych bankomatów.

 • Stawka oprocentowania konta: 0,00%

T-Mobile Usługi Bankowe

T-Mobile konto Freemium

90 zł albo więcej

Klient przez pierwsze 6 miesięcy otrzyma premię wynoszącą 5% sumy transakcji bezgotówkowych (do 15 zł/m-c). Zwrot jest wypłacany, jeżeli klient wykona transakcje bezgotówkowe na kwotę minimum 200 zł/m-c. Bank wypłaca premię po szóstym miesiącu jeśli klient posiada jakiś produkt kredytowy od T – Mobile Usług Bankowych.

 • Koszt obsługi konta: 0 zł/m-c

 • Koszt obsługi karty debetowej: 0 zł/m-c, jeżeli suma transakcji bezgotówkowych wynosi min. 200 zł/m-c. Standardowa opłata to 6 zł/m-c. Za kartę nie płacą osoby do 19 roku życia.

 • Przelewy online (wewnętrzne oraz ELIXIR) są bezpłatne. (zewnętrznych i wewnętrznych): 0 zł

 • Prowizja za korzystanie z bankomatów krajowych i zagranicznych: 6 zł (bank nie pobiera opłaty za pierwsze trzy operacje w miesiącu).

 • Stawka oprocentowania konta: 0,00%

Dodatkowe korzyści nie zawsze przyjmują postać premii ?

W nawiązaniu do promocyjnej oferty kont osobistych warto nadmienić, że niektóre banki zamiast pieniężnych premii przewidują inne ciekawe formy nagradzania swoich klientów. Przykład stanowi Konto Proste Zasady z Getin Banku. Posiadacz wspomnianego ROR-u może liczyć m.in. na promocyjne oprocentowanie rachunku oszczędnościowego (3,50% przez 12 miesięcy). Oszczędnościowy bonus otrzyma też właściciel Konta Jakże Osobistego z Alior Banku. Mowa o oprocentowaniu rachunku oszczędnościowego na poziomie 3,00%. To stawka około dwa razy wyższa od obecnej średniej z całego rynku lokat.

Dodaj komentarz