Zarabianie w internecie z roku na rok zyskuje na popularności i przestaje być enigmatyczną drogą nielicznych. Eksperci, którzy przeprowadzają badania nad zachowaniem użytkowników w internecie są zgodni – sieć przestaje być miejscem, które służy nam jedynie do rozrywki.

To co już od dawien dawna rozumieją i dobrze wykorzystują firmy, staje się coraz bardziej bliskie przeciętnemu Kowalskiemu. Internet stał się miejscem na zarabianie dodatkowych pieniędzy, a nawet stałą pracę. To nie tylko zarabianie na stronach internetowych, to nie tylko praca blogerów i agencji, nie tylko gry na giełdzie i zakłady bukmacherskie. Rosnącą popularność zdobywa kompletna nowość: prognozowanie przy pomocy opcji binarnych. Rozwiązanie to kusi nie tylko wizją dobrych zarobków, ale również dostępność tej drogi niemal dla każdego. W tym artykule spróbujemy Ci przybliżyć to zagadnienie.

Co to są opcje binarne?

Choć opcje binarne może wykorzystać do zarobienia paru złotych każdy z nas, to zrozumienie przynajmniej na początku, czym w ogóle opcje binarne są, może nastręczać nieco problemów. Sięgnijmy najpierw do popularnej Wikipedii:

?Opcja binarna (ang. binary option, digital option, bet option, all-or-nothing option) – elementem konstrukcyjnym wykorzystanym w opcji binarnej jest stała wysokość świadczenia dla nabywcy opcji (zakładając, że wygasa ona in-the-money). Nie jest przy tym istotne, o ile cena instrumentu bazowego różni się kursu wykonania w dniu realizacji. Jest to dość nowa forma handlu. Handel opcjami binarnymi polega na spekulowaniu, czy cena danego aktywa wzrośnie, czy spadnie w danym przedziale czasowym.?

A nie mówiliśmy? Wyjaśnijmy więc bardziej przystępnie: Opcje binarne są rodzajem inwestycji. Kupujący inwestuje określone środki w opcję i spekuluje, co do kierunku w jakim ona zmierza – np. kursu waluty, akcji, towaru, w określonym czasie. Zarabianie na opcjach binarnych polega więc na prognozowaniu, czy cena interesującego nas aktywa ulegnie zmianom i jakie one będą. Czy wzrosną czy spadną. Np. w okresie 15 minut. Aktywami w opcjach binarnych może być waluta (pary walutowe, jak np. dolary i euro), towary ( np. kamienie szlachetne), akcje i indeksy.

Kto może wejść do gry?

Handel opcjami binarnymi jest (teoretycznie) dostępny dla każdego – jedynymi warunkami jest pełnoletność i posiadanie minimum 10 dolarów. Nie jest to jednak oczywiście tak proste, jak się wydaje. Zazwyczaj każdy zaczyna od strat, lecz po kilku próbach, zdobyciu nieco doświadczenia i odpowiedniej wiedzy, zaczynają się pierwsze zyski. Nie musimy zapewne tłumaczyć, jak bardzo wciągająca jest ta gra, kiedy już będziemy mieli na koncie trochę sukcesów.

Jakie są zalety opcji binarnych?

Zysk z trafnych prognoz jest niemały – pozwala na dodatek do inwestycji w wysokości nawet 500%. Niestety, jeśli prognoza okaże się nietrafiona, przewidujący traci całą inwestycję.

Do niewątpliwych zalet należy:

– z góry znany potencjalny zysk, jak i poziom ryzyka

– proste zasady działania

– niskie progi wejścia: niewielkie kwoty pojedynczych inwestycji

– brak dodatkowych opłat i prowizji

– szeroki wybór instrumentów bazowych ( towary, waluty, indeksy)

– różne rodzaje opcji w zależności od strategii

Jak zacząć?

Swoją przygodę z opcjami binarnymi należy zacząć od wyboru platformy do tego typu przedsięwzięcia – na szczęście większość z nich jest intuicyjna i prosta w obsłudze. Na drugim miejscu należy dokonać wyboru rynku, na którym planujemy dokonywać transakcji i prognozować. Wybór ten jest bardzo ważny – im większa nasza wiedza o rynku, tym mamy szansę na większe zyski z inwestycji. Następnie inwestor wybiera preferowany rodzaj opcji binarnej i inwestuje w nią pieniądze.

Jakie są rodzaje opcji binarnych?

Platformy zajmująca się takimi transakcjami, zazwyczaj oferują następujące rodzaje opcji binarnych:

– Opcje tradycyjne ( call/put lub inaczej up/down) – najpopularniejszy typ opcji binarnych. Inwestujący ma możliwość zakupu jedynie dwóch opcji – CALL/UP oraz PUT/DOWN. Wybierając pierwszy wariant, inwestor zakłada, że cena aktywa/instrumentu bazowego w określonym czasie wzrośnie. Analogicznie wybór drugiej opcji jest prognozowanie zmniejszenia ceny aktywa. Zarobek w zależności od rodzaju aktywa wynosi od 65-85%.

– opcje One Touch – drugi typ opcji, który kusi najwyższą stopą potencjalnego zysku. W zależności od platformy transakcyjnej i rodzaju aktywa, zysk może oscylować w granicach 200-500 procent. Wzrost potencjalnego zysku oznacza również wzrost ewentualnych strat – dlatego tą opcję warto wybrać, jeśli dysponujemy już dużą wiedzą i doświadczeniem.

– Opcje 60 sekundowe – zyskują na popularności coraz bardziej, mimo że charakteryzuje je największe możliwe ryzyko. Czas akcji jest ściśle określony i wynosi wyłącznie 60 sekund. Możliwe do osiągnięcia zyski są ogromne, ale wszystko zależy od wiedzy inwestora lub po prostu szczęścia.

– Opcje indywidualne – najbardziej zaawansowany rodzaj opcji binarnych. Polega na samodzielnym ustawianiu parametrów zgodnie z własną strategią. Zysk w przypadku tego wyboru wynosi zazwyczaj 30-80 procent.

A Ty?
Próbowałeś opcji binarnych? A może zamierzasz?
Podziel się wrażeniami w komentarzu!

Dodaj komentarz