Opcje binarne – o co w tym chodzi?

Zarabianie w internecie z roku na rok zyskuje na popularności i przestaje być enigmatyczną drogą nielicznych. Eksperci, którzy przeprowadzają badania nad zachowaniem użytkowników w internecie są zgodni – sieć przestaje być miejscem, które służy nam jedynie do rozrywki.

To co już od dawien dawna rozumieją i dobrze wykorzystują firmy, staje się coraz bardziej bliskie przeciętnemu Kowalskiemu. Internet stał się miejscem na zarabianie dodatkowych pieniędzy, a nawet stałą pracę. To nie tylko zarabianie na stronach internetowych, to nie tylko praca blogerów i agencji, nie tylko gry na giełdzie i zakłady bukmacherskie. Rosnącą popularność zdobywa kompletna nowość: prognozowanie przy pomocy opcji binarnych. Rozwiązanie to kusi nie tylko wizją dobrych zarobków, ale również dostępność tej drogi niemal dla każdego. W tym artykule spróbujemy Ci przybliżyć to zagadnienie.

Co to są opcje binarne?

Choć opcje binarne może wykorzystać do zarobienia paru złotych każdy z nas, to zrozumienie przynajmniej na początku, czym w ogóle opcje binarne są, może nastręczać nieco problemów. Sięgnijmy najpierw do popularnej Wikipedii:

?Opcja binarna (ang. binary option, digital option, bet option, all-or-nothing option) – elementem konstrukcyjnym wykorzystanym w opcji binarnej jest stała wysokość świadczenia dla nabywcy opcji (zakładając, że wygasa ona in-the-money). Nie jest przy tym istotne, o ile cena instrumentu bazowego różni się kursu wykonania w dniu realizacji. Jest to dość nowa forma handlu. Handel opcjami binarnymi polega na spekulowaniu, czy cena danego aktywa wzrośnie, czy spadnie w danym przedziale czasowym.?

A nie mówiliśmy? Wyjaśnijmy więc bardziej przystępnie: Opcje binarne są rodzajem inwestycji. Kupujący inwestuje określone środki w opcję i spekuluje, co do kierunku w jakim ona zmierza – np. kursu waluty, akcji, towaru, w określonym czasie. Zarabianie na opcjach binarnych polega więc na prognozowaniu, czy cena interesującego nas aktywa ulegnie zmianom i jakie one będą. Czy wzrosną czy spadną. Np. w okresie 15 minut. Aktywami w opcjach binarnych może być waluta (pary walutowe, jak np. dolary i euro), towary ( np. kamienie szlachetne), akcje i indeksy.Kto może wejść do gry?

Handel opcjami binarnymi jest (teoretycznie) dostępny dla każdego – jedynymi warunkami jest pełnoletność i posiadanie minimum 10 dolarów. Nie jest to jednak oczywiście tak proste, jak się wydaje. Zazwyczaj każdy zaczyna od strat, lecz po kilku próbach, zdobyciu nieco doświadczenia i odpowiedniej wiedzy, zaczynają się pierwsze zyski. Nie musimy zapewne tłumaczyć, jak bardzo wciągająca jest ta gra, kiedy już będziemy mieli na koncie trochę sukcesów.
Można się zarejestrować np na OX Market i spróbować.

Jakie są zalety opcji binarnych?

Zysk z trafnych prognoz jest niemały – pozwala na dodatek do inwestycji w wysokości nawet 500%. Niestety, jeśli prognoza okaże się nietrafiona, przewidujący traci całą inwestycję.

Do niewątpliwych zalet należy:

– z góry znany potencjalny zysk, jak i poziom ryzyka

– proste zasady działania

– niskie progi wejścia: niewielkie kwoty pojedynczych inwestycji

– brak dodatkowych opłat i prowizji

– szeroki wybór instrumentów bazowych ( towary, waluty, indeksy)

– różne rodzaje opcji w zależności od strategii

Jak zacząć?

Swoją przygodę z opcjami binarnymi należy zacząć od wyboru platformy do tego typu przedsięwzięcia – na szczęście większość z nich jest intuicyjna i prosta w obsłudze. Na drugim miejscu należy dokonać wyboru rynku, na którym planujemy dokonywać transakcji i prognozować. Wybór ten jest bardzo ważny – im większa nasza wiedza o rynku, tym mamy szansę na większe zyski z inwestycji. Następnie inwestor wybiera preferowany rodzaj opcji binarnej i inwestuje w nią pieniądze.

Jakie są rodzaje opcji binarnych?

Platformy zajmująca się takimi transakcjami, zazwyczaj oferują następujące rodzaje opcji binarnych:

– Opcje tradycyjne ( call/put lub inaczej up/down) – najpopularniejszy typ opcji binarnych. Inwestujący ma możliwość zakupu jedynie dwóch opcji – CALL/UP oraz PUT/DOWN. Wybierając pierwszy wariant, inwestor zakłada, że cena aktywa/instrumentu bazowego w określonym czasie wzrośnie. Analogicznie wybór drugiej opcji jest prognozowanie zmniejszenia ceny aktywa. Zarobek w zależności od rodzaju aktywa wynosi od 65-85%.

– opcje One Touch – drugi typ opcji, który kusi najwyższą stopą potencjalnego zysku. W zależności od platformy transakcyjnej i rodzaju aktywa, zysk może oscylować w granicach 200-500 procent. Wzrost potencjalnego zysku oznacza również wzrost ewentualnych strat – dlatego tą opcję warto wybrać, jeśli dysponujemy już dużą wiedzą i doświadczeniem.

– Opcje 60 sekundowe – zyskują na popularności coraz bardziej, mimo że charakteryzuje je największe możliwe ryzyko. Czas akcji jest ściśle określony i wynosi wyłącznie 60 sekund. Możliwe do osiągnięcia zyski są ogromne, ale wszystko zależy od wiedzy inwestora lub po prostu szczęścia.

– Opcje indywidualne – najbardziej zaawansowany rodzaj opcji binarnych. Polega na samodzielnym ustawianiu parametrów zgodnie z własną strategią. Zysk w przypadku tego wyboru wynosi zazwyczaj 30-80 procent.

A Ty?
Próbowałeś opcji binarnych? A może zamierzasz?
Podziel się wrażeniami w komentarzu!

Zachęcamy do skorzystania z naszych porównywarek produktów finansowych: znajdź najlepszy kredyt hipoteczny na zakup nieruchomości lub budowę, jeśli potrzebujesz pożyczki to spośród ofert banków wybierz najkorzystniejszy kredyt gotówkowy a jeśli chcesz wymienić waluty po dobrym kursie wejdź na stronę porównywarka kantorów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj imię