Ubezpieczenie OC i AC

Każdy kierowca, który pragnie legalnie poruszać się po drogach publicznych swoim nowo zakupionym autem, musi wykupić obligatoryjne ubezpieczenie OC. Wielu kierowców jednak decyduje się na dodatkowy, nieprzymusowy, ale jakże potrzebny zakup ubezpieczenia AC, czyli dodatku – ponadprogramowej formy zabezpieczenia, która obejmuje odszkodowanie biorącą pod uwagę kradzież, uszkodzenie lub inne nieprzyjemne sytuacje ze szkodą dla auta i jednocześnie portfela kierowcy.

Wybór najlepszej oferty jest trudny. Zwłaszcza, że każdy kierowca zasypywany jest mnóstwem propozycji od ubezpieczycieli pojazdów. Większość kieruje się wyborem ubezpieczyciela stawiając jedno, jakże życiowe kryterium. Niska cena. Czy to jedyny argument, który ma przewodzić procesowi wyboru ubezpieczenia AC? Nie. Nie warto się sugerować tylko ceną. Owszem, czynnik finansowy jest ważny, ale nie jest najważniejszy. Jest jednym z ważniejszych czynników, które metodą eliminacji pozwolą wybrać najlepszą ofertę.

Potencjalny klient, który stoi przed wyborem ubezpieczenia AC powinien zwrócić uwagę na opinie o ubezpieczycielu. Dostępność placówek oraz ilość agentów także jest istotnym kryterium. Najważniejszym i dotyczącym indywidualnych pakietów kryterium jest wybór zakresu ubezpieczenia. Nie każda filia oferuje takie samo ubezpieczenie AC. Uważajmy, gdyż niektóre pakiety nie obejmują uszkodzeń powstałych w wyniku wandalizmu lub uszkodzeń spowodowanych przez nieuwagę właściciela. Istotnym kryterium są także potencjalne zniżki. Nie tylko za bezszkodową jazdę, ale także za lojalność wobec ubezpieczyciela lub za pakiet, jaki wybierzemy. Jednym słowem – gdy ubezpieczyciel nie zachęca ofertą lub nie przedstawia żadnej wizji długofalowej współpracy – wtedy zwróćmy uwagę na konkurencyjną ofertę. Zastępcze auto, darmowa pomoc drogowa, szybka obsługa klienta, cena i dostępność filii.

To wszystko przekłada się na dobry wybór AC. Aby zoptymalizować opłatę, warto skorzystać z opcji indywidualnego doboru pakietu AC. Takie opcje pozwalają na wyeliminowanie opłat, które pokrywają szkody, które mogą powstać w wyniku nietypowych sytuacji. Jeżeli nasze auto nie miało nigdy styczności z taką sytuacją, a my raczej nie należymy do ekscentrycznych kierowców – nie musimy wybierać tego pakietu. Trzeba pamiętać, że okrojony pakiet AC to mniejsza ochrona. Kierowca powinien brać poprawkę na fakt, że życie oraz sama jazda autem to nieprzewidywalne doświadczenia.

Zachęcamy do skorzystania z naszych porównywarek produktów finansowych: znajdź najlepszy kredyt hipoteczny na zakup nieruchomości lub budowę, jeśli potrzebujesz pożyczki to spośród ofert banków wybierz najkorzystniejszy kredyt gotówkowy a jeśli chcesz wymienić waluty po dobrym kursie wejdź na stronę porównywarka kantorów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj imię