Zabraniczne wakacje, egzotyczne wyprawy i zwiedzanie odległych zakątków naszego globu to coraz popularniejsza forma spędzania urlopu. Będąc za granicą swojego państwa musimy sobie zdawać sprawę z tego, że wyjazd to nie tylko atrakcje oraz odpoczynek, ale również i nieprzewidziane zdarzenia oraz zagrożenia. Jednak warto pamiętać, iż wykupując odpowiednie ubezpieczenie, możemy uniknąć przykrych konsekwencji.

Wakacyjne polisy

Jeżeli często podróżujemy, warto wykupić odpowiednie ubezpieczenie. W podróży może zdarzyć nam się wiele nieprzewidywalnych sytuacji, które mogą okazać się kłopotliwe. Może to być między innymi zagubienie się naszego bagażu czy niespodziewana choroba. W przypadku odpowiedniego ubezpieczenia, wszelkie wydatki związane z tymi zdarzeniami pokrywa nasz ubezpieczyciel. Obecnie najbardziej popularne wśród turystów jest ubezpieczenie turystyczne. Może ono zawierać wiele rodzajów popularnych ubezpieczeń, które są wykupowane osobno, między innymi ubezpieczenie związane z kosztami leczenia, a także ubezpieczenie NNW czy bagażu. W jego skład może wchodzić również ubezpieczenie pomocy podczas naszej podróży, czy też cywilnej odpowiedzialności.

Ubezpieczenie związane z kosztami leczenia

Jest to jedno z ubezpieczeń, jakie jest zawarte w pakiecie całego ubezpieczenia turystycznego. Warto wiedzieć, iż dotyczy ono sytuacji, gdy w czasie naszego wypoczynku musimy natychmiast skorzystać z opieki lekarskiej na skutek nieszczęśliwego wypadku lub choroby. Jeżeli podczas naszego urlopu znajdziemy się w szpitalu, wykupując tego typu ubezpieczenie nie musimy się obawiać, iż będziemy zmuszeni pokryć koszty pobytu. Wszelkie opłaty związane z leczeniem dokonuje za nas nasz ubezpieczyciel.

Ubezpieczenie NNW

Kolejne ubezpieczenie, które zawiera popularne ubezpieczenie przeznaczone dla turystów to ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW). Warto pamiętać, iż przedmiotem tego ubezpieczenia są głównie wypadki, jakie doznał ubezpieczony podczas wyjazdu. Należy pamiętać, iż w tym przypadku brane są pod uwagę wypadki zarówno śmiertelne, jak i polegające na trwałym uszczerbku na zdrowiu. Warto wiedzieć, iż ubezpieczenie NNW w przypadku uprawiania sportów ekstremalnych musi być opłacone dodatkowo.

Ubezpieczenie bagażu

Często zdarza się, iż podczas naszych podróży zaginie nam bagaż. Zazwyczaj nie jest to naszą winą, jednak nie zmienia to faktu, iż jest to dla nas ogromny problem. Tą stresującą sytuację może rozwiązać ubezpieczenie naszego bagażu, które również obejmuje ubezpieczenie dla turysty. W przypadku zagubienia naszego bagażu, przykładowo na lotnisku, przedmiotem wspomnianego ubezpieczenia są nasze rzeczy codziennego użytku, które zostawiliśmy w walizce. Warto wiedzieć, iż czasem ubezpieczenie bagażu może również obejmować opóźnienie jego dostarczenia.

Ubezpieczenie pomocy podczas podróży

Następne ubezpieczenie, które również jest jednym z ubezpieczeń wchodzących w skład ubezpieczenia turystycznego jest ubezpieczenie pomocy podczas podróży. Warto wiedzieć, iż obejmuje ono różnego rodzaju świadczenia, które są wykonywane na rzecz osób poszkodowanych, a także ich bliskich. W przypadku tego typu ubezpieczenia możemy liczyć na pomoc w takich sprawach jak między innymi rezerwacja hotelu, a także biletów czy organizacja niezbędnej pomocy medycznej, jak i sprowadzanie leków. Jest ono również bardzo przydatne w przypadku kradzieży naszych dokumentów, czy też jeżeli potrzebujemy pomocy prawnej.

Ubezpieczenie cywilnej odpowiedzialności

Ostatnim z ubezpieczeń, które wchodzi w skład ubezpieczenia turystycznego jest ubezpieczenie cywilnej odpowiedzialności osób fizycznych w życiu prywatnym. Warto wiedzieć, iż tego typu ubezpieczenie obejmuje osoby trzecie, które w wyniku szkód spowodowanych przez ubezpieczonego poniosły różnego rodzaju straty. Należy pamiętać, iż wyrządzone szkody przez ubezpieczonego to zarówno szkody rzeczowe, jak i osobowe.

Zanim zdecydujemy się na wymarzony urlop za granicą, warto wcześniej pomyśleć o zakupieniu odpowiedniego ubezpieczenia. Dzięki temu podczas wypoczynku będziemy czuć się w pełni bezpiecznie, a w przypadku wystąpienia niespodziewanych zdarzeń otrzymamy niezbędną pomoc.

Dodaj komentarz