Kantory internetowe stają się coraz bardziej popularne – codziennie z ich usług korzystają tysiące osób chcących wymienić walutę po korzystnym kursie. Jakie są zalety takich serwisów, kto korzysta z ich usług i ile tak naprawdę można dzięki nim zaoszczędzić

Jak działa kantor internetowy?

Kantory internetowe oferują zdecydowanie niższy spread niż stacjonarne banki oraz tradycyjne kantory. Jak wynika z analiz, których dokonał kantor Fritz Exchange, zysk może wynosić nawet kilkadziesiąt groszy na transakcji. Pozornie nie jest to imponująca kwota, ale kiedy weźmiemy pod uwagę większy przedział czasowy oraz duże sumy – jesteśmy w stanie zaoszczędzić naprawdę sporo. Właśnie to przyciąga klientów do kantorów internetowych. Poza tym e-kantory działają 24 godziny na dobę, przez 7 dni w tygodniu, a wszystkie transakcje odbywają się online – wystarczy mieć rachunek złotowy i walutowy. Skąd tak niskie ceny walut? Wynika to oczywiście ze specyfiki rynki – kantory internetowe nie muszą narzucać klientom wysokich marż, ponieważ nie posiadają stacjonarnych oddziałów, które zazwyczaj generują horrendalne koszty.

Jaki e-kantor wybrać?

Decydując się na skorzystanie z usług serwisu oferującego wymianę walut przez internet warto wziąć przede wszystkim pod uwagę doświadczenie danego podmiotu oraz rodzaj oferowanych usług. Przytaczany wyżej kantor Fritz Exchange to jeden z liderów rynku, który na polskim rynku jest obecny już od 5 lat, a sam należy do innowacyjnej grupy finansowej Fritz Group, której przedstawiciele mają nawet 20 lat doświadczenia i wprowadzili na rynek tzw. kantor automatyczny. Wybierając e-kantor należy oczywiście zwrócić uwagę również na wysokość interesującego nas kursu oraz szybkość dokonywania transakcji. W przypadku Fritz Exchange większość transakcji dokonywanych jest w ciągu 15 minut.

Kto korzysta z usług e-kantorów?

Klienci korzystający z usług kantorów internetowych dzielą się na kilka grup. Największą z nich stanowią bez wątpienia osoby, które chcą posiadają zobowiązania zaciągnięte w obcej walucie – wśród nich są zarówno klienci indywidualni, którzy borykają się w wysokimi kredytami hipotecznymi we franku szwajcarskim, jak i klienci biznesowi, posiadający zobowiązania w euro i innych walutach. Działalność serwisów takich jak kantor internetowy Fritz Exchange służy także podmiotom prowadzącym działalność gospodarczą w oparciu o import towarów – wówczas ceny walut (np. dolara) są niezwykle istotne i mogą w dużym stopniu przesądzić o opłacalności całej inwestycji. Warto wspomnieć, że niektóre serwisy (np. internetowy kantor Fritz Exchange) oferują pomoc traderów i ekspertów do spraw rynków walutowych, a transakcje powyżej kwoty 10 tysięcy euro podlegają negocjacjom. Wśród grup klientów korzystających z usług internetowych serwisów wymiany walut znajdują się także osoby zarabiające w euro lub funtach, które często mieszkają poza granicami naszego kraju.

Dodaj komentarz