Coraz większe zainteresowanie ze strony pożyczkobiorców

Nie przez przypadek już blisko co trzeci Polak zaciąga pożyczkę pozabankową. To dowód rosnącej popularności usług oferowanych w sektorze FinTech. Uznanie ze strony klientów dotyczy zarówno pożyczek ratalnych, jak i standardowych chwilówek. Bardzo ważne jest to, że adresatami tych propozycji są nie tylko klienci w wieku do trzydziestego roku życia, o których często mówi się w kontekście instytucji pozabankowych.

Warto podkreślić fakt, że na korzystanie z usług firm pożyczkowych decydują się także osoby z mniejszych miejscowości. Jak wynika z przytoczonych informacji, aż 61 proc. pożyczkobiorców po czterdziestym roku życia pochodzi właśnie z takich rejonów[1]. Świadczy to o tym, że pożyczki pozabankowe interesują nie tylko mieszkańców dużych miast. Ten fakt może być bardzo ważny dla instytucji finansowych, które profilują swoje oferty pod kątem konkretnych grup pożyczkobiorców. Odnosi się to do ich preferencji dotyczących kwot oraz okresu spłaty, jak również wysokości dodatkowych opłat.

Każdy, kto chce dowiedzieć się jak najwięcej na temat zasad pożyczania i ofert instytucji pozabankowych, powinien skorzystać z informacji zamieszczanych w internecie. Coraz większa liczba użytkowników zawdzięcza mu możliwość dokładnego zapoznania się z ofertami przed podjęciem decyzji. Sfera online umożliwia zdobycie dodatkowych informacji dotyczących rozsądnego zaciągania chwilówek.

?Jeśli chcemy dobrze przygotować się do wzięcia pożyczki krótkoterminowej, powinniśmy zapoznać się ze źródłami, które są dostępne w internecie. Chodzi tu m.in. o rankingi chwilówek, które zawierają najciekawsze oferty z danego miesiąca. Z kolei szybkie zestawienie ze sobą konkretnych propozycji umożliwiają nam porównywarki pożyczek. Warto mieć to na uwadze zanim podejmiemy ostateczną decyzję?

Pożyczka dopasowana do potrzeb

Reprezentanci grupy 40+ zazwyczaj pożyczają mając jasno sprecyzowany cel. Dzięki temu potrafią też dopasować kwotę do swoich potrzeb. Jeśli chodzi o finansowanie większych wydatków, coraz więcej z nas decyduje się na pożyczki ratalne. Dane te dotyczą także grupy ponad 28 proc. Polaków po czterdziestce, deklarujących chęć pożyczania w instytucjach pozabankowych.

?Pożyczki na raty są dobrym rozwiązaniem dla osób, które nie chcą brać kredytu, a zależy im na spłaceniu większego wydatku. Wiele firm pożyczkowych umożliwia im elastyczne dopasowanie kwoty oraz wysokości rat do okresu spłaty. Warto pamiętać o właściwej ocenie swoich możliwości finansowych zanim podejmiemy ostateczną decyzję? ?

Według przeprowadzonego przez Ratka.pl badania, aż 56 proc. pożyczkobiorców po czterdziestce decyduje się na usługi firm pożyczkowych więcej niż jeden raz. Biorąc na siebie zobowiązanie, nie mogą posiadać wcześniejszych niespłaconych pożyczek ratalnych w tej instytucji. Tak samo jest w kwestii chwilówek. Nie powinno być to problematyczne dla osób, które potrafią spłacać pożyczone sumy systematycznie. Dzięki temu unikają popadania w długi. Zachowanie płynności finansowej nie jest problemem dla osób, które rzetelnie podchodzą do spraw finansowych. W ten sposób mogą bezpiecznie korzystać z usług firm pożyczkowych, niekoniecznie jednokrotnie.

Bardzo ważne jest właśnie to, że cele tej grupy klientów instytucji pozabankowych są przeważnie bardzo skonkretyzowane. Pożyczkobiorcy po czterdziestym roku życia przeważnie mają większe potrzeby finansowe. Jednak nie dotyczą one sum, jakie obejmują oferty kredytów bankowych. Bardzo często chodzi tu o remont, który co kilka lat trzeba wykonać. Przeważnie pojawia się również konieczność utrzymywania najbliższych, zazwyczaj dzieci, które wymagają poświęcania im określonych kwot. Ponadto wielu Polaków w tym przedziale wiekowym inwestuje w podróże. Stąd właśnie zainteresowanie pożyczkami na wyjazdy wypoczynkowe.

Rzetelni pożyczkobiorcy najwięcej zyskują

Poruszając temat pożyczkobiorców po czterdziestce, warto wspomnieć, że instytucje pozabankowe postrzegają ich jako sumiennych klientów. Dowodem na to jest fakt, że mają o 51 proc. większą przyznawalność pożyczek niż osoby, które nie ukończyły 30 lat. Na taki stan rzeczy wpływa kilka czynników. W wielu przypadkach mają one kluczowe znaczenie przy rozpatrywaniu wniosku.

?Zdaniem firm pożyczkowych osoby, które ukończyły czterdzieści lat, są bardzo dobrymi adresatami ofert. Wynika to z faktu, że zazwyczaj posiadają stałe zatrudnienie, a co za tym idzie stabilną sytuację finansową. Mogą zatem sprostać wymaganiom, które towarzyszą wnioskowaniu o chwilówkę. W wielu przypadkach mogą też uzyskać pożyczkę na raty. Płynność finansowa jest kluczowym czynnikiem, który wpływa na to, czy spotkamy się z pozytywnym rozpatrzeniem naszego wniosku? ?

Możemy wyróżnić jeszcze jeden czynnik, który wpływa na to, że osoby w tym przedziale wiekowym są godne zaufania pożyczkodawców. Jak wskazują dane, aż 87 proc. z nich oddaje swoje zobowiązania w terminie. Świadczy to o sumiennym podejściu i zdolności do planowania stopniowej spłaty. Ten aspekt jest bardzo istotny gdy chodzi o pożyczki ratalne. W ten sposób klienci mogą uniknąć komplikacji i nie ryzykują, że w wyniku zaległych opłat popadną w długi.

?Zbudowanie pozytywnej historii kredytowej będzie możliwe wówczas, gdy będziemy dotrzymywać wyznaczonych nam terminów spłaty. Co więcej, nie tracimy wówczas możliwości ubiegania się o większe zobowiązanie finansowe, takie ja np. kredyt? ?

Sektor offline cieszy się uznaniem klientów

Można stwierdzić, że wiele osób po czterdziestce korzysta z tzw. pożyczek online. Według danych, aż 59 proc. pożyczkobiorców, o których mowa, zaciąga pożyczki w internecie. W znacznym stopniu wynika to z faktu, że daje im to możliwość szybkiego i wygodnego pozyskania gotówki. Uzyskują również pomoc w wypełnianiu i składaniu wniosku pożyczkowego. Te czynniki niewątpliwie wpływają na wyraźne zainteresowanie usługami online. Ma to odzwierciedlenie w wartości sektora online w Polsce ? jest to aż 2 miliardy zł.

Pożyczki online także cieszą się zainteresowaniem rosnącej liczby klientów. Przyczyniają się do tego ograniczone do minimum formalności – dzięki temu potrzebne środki można uzyskać bezproblemowo. W sytuacji, gdy nasz wniosek zostaje rozpatrzony pozytywnie, potrzebne pieniądze szybko znajdują się na koncie pożyczkobiorcy. Zarówno pożyczaną kwotę, jak również okres jej spłaty można elastycznie dopasować do swoich potrzeb. Warto o tym pamiętać w momencie, gdy zastanawiamy się nad pożyczką pozabankową

Dodaj komentarz