Zakup mebli przez Internet – dlaczego się opłaca?

Zakupy przez Internet znamy przede wszystkim z filmów i seriali zagranicznych. W USA, Japonii, czy krajach Europy Zachodniej jest to już właściwie standard. Jednak często zastanawiamy się, czy w przypadku mebli będzie to dobry wybór?

Te wątpliwości wynikają w naszej kulturze przede wszystkim z braku zaufania. Często słyszymy o sprzedawcach – oszustach i rozbieżnościach między wyglądem rzeczywistym produktu, a tego, jak został zaprezentowany na stronie internetowej. Jeśli jednak dołożymy wszelkich starań, by przed zakupem dokładnie sprawdzić sklep online, możemy mieć pewność, że takie zamówienie nam się opłaci.

Przede wszystkim oszczędność

Zakupy internetowe pozwalają na naprawdę duże oszczędności. Często ceny podobnych produktów w różnych sklepach są droższe lub tańsze nawet o kilkadziesiąt procent. Również cena w obrębie jednego sklepu może być inna w ofercie internetowej i stacjonarnej. Z czego to wynika? Na utrzymanie wszystkich produktów w lokalu właściciel musi wydać o wiele więcej, niż na ich prezentację w Internecie. Dochodzą tutaj chociażby koszta wynajmowania większych pomieszczeń do ekspozycji towaru. Dzięki wprowadzeniu części oferty na stronę, właściciel może zaoferować meble o znacznie niższych cenach.

Wszystko w jednym miejscu

Kolejną zaletą jest szeroki wybór produktów, które znajdziemy w jednym miejscu. Poświęcając niewiele czasu możemy poznać właściwie całą ofertę danego sklepu. Szczególnie, gdy produkty są zestawione w kolekcje. Na przykład szukając mebli do salonu, możemy go kompleksowo urządzić jednym kliknięciem myszki! Rodzi się też nowy trend przedstawiania mebli w wizualizacjach panoramicznych. Dzięki temu siedząc przed komputerem możemy poczuć się jak w tradycyjnym sklepie.

Spora oszczędność czasu – a czas to pieniądz!

Jeśli nie mieszkamy w dużym mieście, gdzie mamy dostęp do wielu salonów meblowych, zakupy przez Internet są świetną opcją. Nie musimy wydawać pieniędzy na dojazdy, a także nie tracimy czasu na przemieszczanie się pomiędzy sklepami. Takie poszukiwania, z których bylibyśmy zadowoleni, musiałyby trwać nawet kilka dni. Zamawiając online możemy je zakończyć po paru godzinach.

Zaawansowane wyszukiwarki, ułatwiające aranżację

To co znacznie ułatwia poszukiwania idealnego produktu, to także zaawansowane narzędzia, jakie dostarczają nam sprzedawcy. Są to wyszukiwarki produktów, czy konfiguratory ofert. Niektóre sklepy oferują także wyszukiwanie mebli według konkretnego stylu. Chcąc więc urządzić np. sypialnię w stylu japońskim, wystarczy zaznaczyć daną opcję i otrzymujemy cały katalog produktów nadających się do takiej aranżacji.

Różnorodne warianty jednego produktu

Producenci coraz częściej decydują się na przedstawianie mebli w różnych wariantach – kolorystycznych i materiałowych. Tym sposobem możemy znaleźć tak naprawdę produkt idealny. Jeśli np. podoba nam się dana kolekcja mebli do jadalni, jednak jej kolorystyka jest zbyt ciemna – mamy możliwość indywidualnego doboru barwy, a nawet i samego drewna. W dobrych sklepach zatrudniani są także doradcy, którzy całą swoją pracę poświęcają na kontakt z klientem internetowym. Dzięki temu na bieżąco możemy skonsultować ewentualne wątpliwości.

Wygodna dostawa do samego mieszkania

W dobrym sklepie internetowym nie musimy troszczyć się o dostawę. Sprawdzony producent dostarczy nam meble w idealnym stanie i zgodne z opisem. W niektórych sklepach taka dostawa jest całkowicie darmowa, a dodatkowo kierowca pomoże nam wnieść meble do samego mieszkania.

Bezpiecznie, jak w tradycyjnym sklepie

Pamiętajmy, żeby zawsze dokładnie sprawdzić firmę, w której będziemy chcieli dokonać zakupu. Na stronie internetowej powinny być takie dane, jak: właściciel, kontakt, NIP i REGON. Zanim złożymy zamówienie spróbujmy skontaktować się ze sprzedawcą, by zobaczyć, czy odpowiada na maile lub telefony. I krok najważniejszy – transakcja. Zwróćcie uwagę, by była szyfrowana i prowadzona poprzez protokoły z transmisją danych SSL. Dzięki temu Wasze pieniądze będą bezpieczne.

Przed zakupem zamów próbki materiałów

Jeśli mamy wątpliwości co do zgodności prezentacji oferty na stronie, a rzeczywistym wyglądem, w dobrych sklepach możemy zamówić bezpłatne próbki tapicerek, czy drewna. Sprawdzajmy też opinie na temat firmy w różnych grupach społecznościowych. To z pewnością ułatwi podjęcie decyzji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj imię