Ranking kredytów hipotecznych 2017

Porównywarki

Kalkulator kredytu hipotecznego to porównywarka ofert, dzięki której w kilka sekund znajdziesz najlepszy kredyt

Skorzystaj z naszej porównywarki kredytów, wpisz sumę jakiej potrzebujesz,...

Przeznaczeniem tej wyszukiwarki ofert jest prezentacja propozycji dla firm w zakresie pożyczki na działalność bieżącą przedsiębiorstwa, kredyt hipoteczny dla firmy, kredyt samochodowy, inwestycyjny i leasing

Oblicz wysokość pożyczki hipotecznej oraz miesięczną ratę poprzez nasz kalkulator. Możesz porównać oferty i skontaktować się z doradcą banku.

Znajdź najlepszy kredyt samochodowy przez naszą wyszukiwarkę. Wprowadź wszystkie wymagane dane odnośnie kredytu a wyniku obliczeń dostaniesz listę bankowych produktów odpowiadających Twoim potrzebom.

Leasing - kalkulator leasingu oraz wyjaśnienie co to jest leasing. Sprawdź oferty, porównaj je i wybierz najlepszą.

Jednym z przydatnych narzędzi do wyszukania kredytu hipotecznego, obok porównywarki kredytów, jest na pewno ranking. Jest on listą najkorzystniejszych kredytów hipotecznych na naszym rynku, biorąc jako wyznacznik wysokość miesięcznej raty. Co ważne, ranking kredytów jest zawsze oparty o najaktualniejsze dane i odpowiada rzeczywistej sytuacji. W ramach tabeli rankingu znajdziemy nazwę banku, wysokość miesięcznej raty dla przykładowej, domyślnej kwoty kredytu, wysokość prowizji, oprocentowanie rzeczywiste oraz linki do szczegółów oferty pod „więcej” i do kontaktu z doradcą pod „dalej”.

Ranking kredytów mieszkaniowych jest najszybszą metodą na znalezienie taniego kredytu, jest porównaniem aktualnych ofert pod względem opłacalności i kosztów. Wystarczy wybrać bank, kliknąć w „dalej” i pozwolić by konsultant zajął się resztą formalności. Zostawienie swoich danych kontaktowych jest niezobowiązujące, a jedynie pozwoli powierzyć sprawę profesjonalistom, którzy doradzą przy kredycie, poprowadzą przez procedury a nawet wynegocjują lepsze warunki umowy.

Jak wiadomo kredyt hipoteczny jest udzielany na zakup lub budowę własnej nieruchomości, która zazwyczaj stanowi również zabezpieczenie kredytu. Najczęściej jest to pożyczka długoterminowa, która może być również kredytem walutowym.

Jeżeli interesuje nas zakup wybudowanego już lokum, wtedy to po otrzymaniu kredytu środki przekazywane są w całości na rachunek sprzedającego na podstawie wcześniejszej umowy kupna-sprzedaży. Natomiast w momencie, kiedy sami chcemy wybudować swój dom (niezbędny jest tu przedłożony w banku kosztorys), bank może wypłacać sumę w całości lub w transzach. Odsetki naliczane są od całej kwoty jaką nam przyznano na ten cel lub od kwoty wykorzystanej (w przypadku transz).

Do chwili, kiedy już prawomocnie zamieszkamy w domu lub mieszkaniu, spłacać będziemy same odsetki. Zanim jednak to zrobimy musi zostać nam przyznany kredyt mieszkaniowy. Warto przyjrzeć się dokładnie ofercie banków, również tych, gdzie nie posiadamy konta ROR. Zazwyczaj pobiera się prowizję przy udzielaniu takiej pożyczki (wyjątkami są okresy promocji), dodatkowo również ubezpiecza się niski wkład własny (w przypadku kiedy suma przyznanej kwoty przewyższa 80% wartości nieruchomości). Możemy jednocześnie ponieść koszty wyceny nieruchomości.

Dodatkowo przy wyborze pożyczki należy zwrócić uwagę na oprocentowanie jakie zostanie na nią nałożone. Ważną informacją jest to, iż takie oprocentowanie jest zmienne, gdyż zależy od wskaźnika WIBOR. Ostatecznie składa się ono ze wspomnianego wskaźnika i marży banku. W związku z tym miesięczne koszty kredytu będą różnić się w poszczególnych miesiącach. Prócz oprocentowania w skład tych kosztów, wchodzić będą także wielkość pożyczki i czas w jakim ma zostać spłacona. W końcowym rozrachunku całkowity koszt takiej pożyczki składać się będzie z kosztów jakie musieliśmy ponieść w chwili przyznania nam funduszy, następnie z kosztów miesięcznych oraz dodatkowych wymogów banku (np. ubezpieczenie przejściowe).