Kalkulator.pl to serwis poświęcony produktom finansowym jakie oferują banki oraz instytucje finansowe. Główną ideą jest umożliwienie użytkownikom porównania ofert w sposób szybki, wygodny i całkowicie darmowy. Poprzez nasze kalkulatory i wyszukiwarki można znaleźć i wybrać najkorzystniejsze oferty oraz od razu skontaktować się z doradcą. Zasada działania naszych narzędzi jest podobna – po wprowadzeniu niezbędnych danych przez użytkownika, program dobiera dopasowane oferty zaprezentowane zwykle w formie posortowanej listy najlepszych propozycji. Przy każdej pozycji jest link do szczegółów oraz link do formularza kontaktowego. Inną kategorią narzędzi są rankingi, które od razu pozwalają zapoznać się z listą najlepszych produktów (np. dla kredytów kryterium jest wysokość raty miesięcznej). W tym przypadku także przy każdej ofercie znajduje się odnośnik do jej szczegółów oraz do kontaktu z doradcą.

Oprócz praktycznych narzędzi, znajdują się tutaj opisy charakterystyki produktów finansowych, wyjaśnienia pojęć z nimi związanych, rankingi i zestawienia ofert. Na naszych stronach regularnie publikujemy wiadomości związane z rynkiem finansowym, praktyczne porady, raporty, prognozy analityków, podsumowania, informacje o nowych propozycjach i promocyjnych ofertach.

Uzupełnieniem tematyki finansowej są strony poświęcone polskim bankom, notowaniom giełdowym, kursom walut, godzinom sesji Elixir itp. Oprócz narzędzi komercyjnych, na stronach serwisu znajdują się przydatne kalkulatory pozwalające wyliczyć np. zdolność kredytową, wysokość rat, opłacalność inwestycji, wysokość oszczędności.

Serwis kalkulator.pl pełni rolę informacyjną, dane z formularza są wysyłane bezpośrednio do konsultantów finansowych banku, którzy kontaktują się w sprawie wybranej oferty w ciągu 24h a formalności związane z kredytem czy innym produktem, odbywają się poprzez doradcę wybranego banku.