Bank Pocztowy – najważniejsze informacje

Nazwa: Bank Pocztowy 
Adres strony www: www.pocztowy.pl 
Infolinia (numer telefonu): 52 3499 494 
Adres siedziby: ul. Jagiellońska 17, 85-959 Bydgoszcz 
Data powstania: 1990 
Prezes: Jakub Słupiński 
KRS: 0000010821 
NIP: 5540314271
REGON: 002482470

Bank Pocztowy Kredyt kalkulator

Kalkulator Kredytowy Bank Pocztowy

Wyniki

Miesięczna rata kredytu: 0 PLN

Całkowity koszt kredytu: 0 PLN

Podstawowe produkty i oferta Banku Pocztowego

Jak wspominano na początku, Bank Pocztowy skupia się przede wszystkim na świadczeniu usług klientom indywidualnym i małym oraz średnim przedsiębiorstwom. Oferta dotyczy więc przede wszystkim na kont osobistych, lokat, kont oszczędnościowych oraz kredytów.

Kredyt Mieszkaniowy

Korzystając z Kredytu Mieszkaniowego oferowanego przez Bank Pocztowy, klient może liczyć na pomoc finansową w zakupie mieszkania/domu lub remoncie/budowie nieruchomości. Możliwość finansowania do 95% wartości całego przedsięwzięcia oraz szansa wcześniejszej spłaty kredytu. Klientom przysługuje do 36 miesięcy karencji w spłacie kredytu oraz możliwość przeznaczenia 30% jego kwoty na dowolne cele.

Kredyt Mieszkaniowy udzielany jest jedynie w złotówkach – w obecnej ofercie prowizja wynosi 0% natomiast marża 1,3%. Bank Pocztowy oferuje obecnie jednej z najkorzystniejszych warunków przyznawania oraz następnie spłacania kredytów hipotecznych – w szczególności kredytów mieszkaniowych.

Pocztowe Konto Standard

Odświeżona oferta kont osobistych w Banku Pocztowym sprawia, że Pocztowe Konto Standard jest niezwykle konkurencyjnym produktem na tle innych banków kierujących swoje produkty w stronę klientów detalicznych. Zakładając rachunek możemy liczyć na darmowe opłacanie rachunków we wszystkich placówkach poczty oraz poprzez bankowość internetową. Możemy również bezpłatnie wypłacać pieniądze z ponad 5 tysięcy bankomatów oraz podejmować gotówkę całkowicie za darmo z 8 tysięcy placówek pocztowych.

Nowa system bankowości internetowej pozwala również na pełne sprawowanie kontroli nad swoimi wydatkami. Regularne korzystanie z karty sprawia natomiast, że jesteśmy zwolnieni z opłat powiązanych z jej użytkowaniem.

Pocztowe Konto Oszczędnościowe

Zakładając Pocztowe Konto Oszczędnościowe nie płacimy nic za jego otwarcie lub prowadzenie i każdego miesiąca możemy całkowicie bezpłatnie dokonać wypłaty z niego w postaci przelewów wewnętrznych – bez utraty dotychczas naliczonych odsetek. Dostęp do konta oszczędnościowego utrzymujemy bezpośrednio poprzez kartę dołączoną do rachunku indywidualnego.

Obecnie Pocztowe Konto Oszczędnościowe to również promocyjne i atrakcyjne oprocentowanie w wysokości 3,5%. W normalnych okresach roku wynosi ono natomiast do 2,9% w zależności od wielkości deponowanych na rachunku środków. Bank zastrzega sobie prawo do zmiany powyższych stawkach w przypadku ewentualnej zmiany stopy depozytowej przez Narodowy Bank Polski.

Ubezpieczenia

Jednym z najnowszych produktów Banku Pocztowego jest portal Ubezpieczenia Pocztowy, dzięki któremu możemy zrealizować wszystkie formalności z najpopularniejszymi ubezpieczeniami online. Dostępne w ofercie są między innymi ubezpieczenia turystyczne, nieruchomości, komunikacyjne, NNW, zdrowotne, assistance oraz ochrony prawnej.

Poprzez portal ustalamy interesujące nas warunki a następnie porównujemy ofertę kilkudziesięciu różnych przedsiębiorstw ubezpieczeniowych. Dzięki podpowiedziom banku możemy wybrać tych, których oferta w naszym przypadku będzie najkorzystniejsza. Następnie uzupełniamy nasze dane osobowe, płacimy i odbieramy polisę w formie online. Wszystko możemy załatwić w zaledwie kilkanaście minut bez konieczności podpisywania sterty papierów.

Komercyjny bank działający na terenie naszego kraju, skupiający się na oferowaniu usług finansowych klientom indywidualnym oraz MŚP. Bank Pocztowy posiada swoje własne placówki a oprócz tego korzysta z placówek Poczty Polskiej.

Początek historii Banku Pocztowego to 1990 roku – właśnie tam powstał pierwszy oddział, który dzisiaj pełni funkcję centralni. Za utworzeniem instytucji finansowej przemawiało odbudowanie tradycji bankowości pocztowej w naszym kraju, która w dwudziestoleciu międzywojennym naprawdę dynamicznie się rozwijała.

Obecnymi właścicielami banku jest przede wszystkim Poczta Polska (75%) oraz PKO BP SA (25%). Należy zauważyć, że dzięki współpracy z polskimi urzędami pocztowymi, Bank Pocztowy może pochwalić się posiadaniem największej sieci dystrybucyjnej pośród wszystkich innych banków działających w naszym kraju. Same placówki to 247 jednostek – oprócz tego dodać należy 8 tysięcy punktów pocztowych, w których dostępne są usługi i produkty Banku Pocztowego.
Godziny sesji Eliksir:
Sesje przychodzące do Banku Pocztowego – czyli godziny w których bank odnotuje środki na koncie:

  • I sesja przychodząca – 11:00
  • II sesja przychodząca – 15:00
  • III sesja przychodząca – 17:30

Sesje wychodzące z Banku Pocztowego – czyli godziny graniczne, w których bank zaksięgowany przelew wychodzący przekazuje do rozliczenia międzybankowego:

  • I sesja wychodząca – 09:00
  • II sesja wychodząca – 13:00
  • III sesja wychodząca – 15:00

Dane kontaktowe:Kod SWIFT POCZPLP4

Adres strony: www.pocztowy.pl
E-mail: kontakt@pocztowy.pl

Adres centrali:
Bank Pocztowy SA
ul. Jagiellońska 17
85-097 Bydgoszcz