BGŻOptima kredyt kalkulator

Kalkulator Kredytowy BGŻOptima

Wyniki

Miesięczna rata kredytu: 0 PLN

Całkowity koszt kredytu: 0 PLN

Podstawowe produkty i usługi banku BGŻOptima
Jak wspomniano wcześniej, BGŻOptima skupia się tylko i wyłącznie na produktach oszczędnościowych. W ofercie znajdują się proste, jasne i skuteczne usługi pozwalające na pomnażanie kapitału klientów detalicznych. Wszystko to za sprawą funduszy inwestycyjnych, lokat oraz rachunków oszczędnościowych. Ich ogólna specyfikacja została przedstawiona poniżej:

Konta oszczędnościowe
W ofercie kont oszczędnościowych skorzystać możemy z rachunków indywidualnych, wspólnych, biznes oraz junior. Wszystkie posiadają promocyjne oprocentowanie 3,5% w skali roku w przypadku środków do wysokości 40 tysięcy złotych.
Razem z kontami oszczędnościowymi BGŻOptima można oszczędzać w prosty i bezpieczny sposób – wszystkie formalności realizowane są online. Bank daje gwarancję dobrego oprocentowania, możliwości tworzenia rachunków celowych (na samochód, mieszkanie, itp. – każdy konsument może posiadać maksymalnie dziesięć takich kont), braku opłat za prowadzenie rachunku i przelewy. BGŻOptima nie wymaga również od konsumentów posiadania z góry określonych, minimalnych stawek do zdeponowania – oszczędzanie zacząć można od zaledwie jednej złotówki.

Lokaty
W ofercie lokat banku BGŻOptima znajdujemy pięć różnych produktów. Są to kolejno:

  • Lokata bezkarna – oprocentowana 4% w skali roku,
  • Lokata elastyczna na 24 miesiące – oprocentowana 3,5% w skali roku,
  • Lokata standardowa na 12 miesięcy – oprocentowana 3% w skali roku,
  • Lokata elastyczna na 6 miesięcy – oprocentowana 2,7% w skali roku,
  • Lokata standardowa na 3 miesiące – oprocentowana 2,5% w skali roku.

Największym zainteresowaniem – z powodu atrakcyjnego oprocentowania – cieszy się Lokata Bezkarna. Oferta przygotowana została szczególnie dla nowych klientów otwierających rachunek indywidualny. Łączy w sobie wysokie oprocentowanie z możliwością wypłaty środków w każdym momencie. Dzięki temu konsumenci nie tracą odsetek nawet gdy lokata zostanie zerwana przed terminem. Okres trwania lokaty to 3 miesiące, minimalna kwota wynosi 1000 złotych, maksymalna natomiast 20 tysięcy złotych.
<

Inwestycje
W zakresie oferty inwestycyjnej BGŻOptima przygotował dla swoich klientów portfel funduszy inwestycyjnych, polisy strukturyzowane oraz dostęp do przeprowadzanych przez specjalistów analiz rynkowych z zakresu różnych instrumentów.
BGŻOptima daje możliwość inwestowania w 41 różnych funduszy inwestycyjnych oraz w dodatkowe 8 funduszy wspartych niezależną lokatą oprocentowaną 7% w skali roku będącą dodatkowym zabezpieczeniem inwestycji. Klient ma możliwość wyboru okresu trwania inwestycji, poziomu ryzyka na jaki może sobie pozwolić oraz określenia interesującego, procentowego zysku po danym czasie.
Polisy strukturyzowane oferowane są natomiast klientom liczącym na wyższe zyski niż w przypadku tradycyjnych lokat zakładanych na pewien okres – cały czas zachowuje się natomiast gwarancję wypłacalności kapitału. Wysokość zarobku jest tutaj uzależniona od zmian wartości bazowych aktywów (surowców, walut, akcji, indeksów, towarów, itp.) – bank daje jednak gwarancję zysku również w okresach bessy.

Optima Duo i Optima Saver
Ostatnim z produktów w ofercie banku BGŻOptima są strategie oszczędnościowe. Instytucja przygotowała dla swoich klientów dwa programy oszczędzania systematycznego i jednoczesnego inwestowania, które pozwalają zarabiać regularnie odkładającym pieniądze.
W każdym przypadku liczyć możemy na atrakcyjne oprocentowanie odłożonych pieniędzy, dostęp do unikalnych programów inwestycyjno-oszczędnościowych oraz dwutorowych sposobów pomnażania posiadanych oszczędności.
Oba programy nie tylko pozwalają oszczędzać przy bieżących wydatkach, ale jednocześnie regularnie inwestować w najpopularniejsze fundusze, dając bardzo wysoką szansę osiągnięcia atrakcyjnych zysków. BGŻOptima to spółka zależna, należąca do Banku Gospodarki Żywnościowej SA (BGŻ), którego tradycje sięgają jeszcze roku 1919 i Polskiego Banku Rolnego. Sam oddział BGŻOptima został założony przez specjalistów od oszczędzania – jest pierwszym internetowym polskim bankiem, który skupia się i specjalizuje na produktach oszczędnościowych.

Głównym właścicielem zarówno BGŻ jak i BGŻOptima jest holenderska grupa Rabobank, zarządzająca największym bankiem detalicznym w kraju naszych zachodnich sąsiadów, będąca jednocześnie jedną z najbezpieczniejszych instytucji finansowych na całym świecie.

Godziny sesji Eliksir:

Według informacji umieszczonej w POMOCY banku, BGŻ Optima sesje wychodzące i przychodzące realizuje według harmonogramu:
Wychodzące sesje ELIXIR Realizowane o godzinach: 8:00-8:05, 12:00-12:05 i 14:30-14:35.

Dyspozycja przelewu powinna być złożona przed godziną graniczną sesji. Np. aby przelew został zrealizowany między 8:00 a 8:05, dyspozycja przelewu powinna zostać złożona przed godz. 8:00.

Dane kontaktowe: Kod SWIFT GOPZPLPW

Adres strony: www.bgzoptima.pl
E-mail: kontakt@bgzoptima.pl

Adres centrali:
BGŻ SA Oddział BGŻOptima w Warszawie
al. Jana Pawła II 29
00-867 Warszawa