W związku z przeniesieniem wydzielonej części Deutsche Bank Polska S.A. do Santander Bank Polska S.A. obejmującej bankowość detaliczną i business banking, wraz z domem maklerskim DB Securities S.A., z wyłączeniem portfela kredytów mieszkaniowych oraz pożyczek hipotecznych, denominowanych w walutach obcych, informujemy, że po rejestracji podziału przez KRS w dniu 9 listopada 2018 r., Deutsche Bank Polska S.A. kontynuuje rozwój Bankowości Inwestycyjnej i Korporacyjnej, w tym Globalnej Bankowości Transakcyjnej, świadcząc usługi na rzecz polskich i zagranicznych Klientów korporacyjnych, instytucji finansowych i sektora publicznego. Bank będzie również obsługiwał Posiadaczy walutowych kredytów i pożyczek zabezpieczonych hipotecznie.  Oferta Deutsche Bank Polska S.A. nie będzie już zawierała produktów dla Klientów detalicznych, Private Banking i firmowych.

Bankowość inwestycyjna

W ofercie dla klientów korporacyjnych, jednym z najważniejszych obszarów działalności DB Polska SA jest bankowość inwestycyjna. W ofercie znajduje się między innymi doradztwo przy transakcjach prywatyzacyjnych, przejęciach i fuzjach, obsługa rynków dłużnych i finansowanie działalności oraz pomoc w wejściu na rynki kapitałowe akcji.

O sile tego konkretnego koszyka produktów Deutsche Banku w naszym kraju świadczy ogromna liczba transakcji dokonywanych na rynku kapitałowym. DB jest jednym z najważniejszych graczy na międzybankowym rynku walutowym i posiada ogromne doświadczenie jeżeli chodzi o M&A. Potwierdzeniem tego jest ogromna ilość prestiżowych i regularnie wręczanych nagród.

Biuro Maklerskie Deutsche Bank

Biuro Maklerskie DB cieszy się ogromną popularnością wśród klientów indywidualnych oraz instytucjonalnych. Poprzez biuro maklerskie Deutsche Banku inwestować można na rynku polskim, rynkach zagranicznych, rynkach pierwotnych, instrumentach podstawowych oraz pochodnych. Klienci mogą liczyć na wsparcie profesjonalnego zespołu doradców i traderów oraz pomoc w oszacowaniu profilu inwestorskiego.

Klient współpracując z ekspertami tworzy swój potencjalny portfel inwestycyjny – dobrany do możliwości finansowych oraz apetytu na ryzyko.

Cash Management & Finansowanie Handlu

Usługi związane z Trade Finance (finansowaniem handlu) oraz Cash Managementem (zarządzaniem kapitałem) dotyczą rozwiązań związanych z bankowością transakcyjną. Kierowane dl przedsiębiorstw i innych instytucji finansowych pozwalają usprawnić szereg procesów związanych z zarządzaniem międzynarodowymi i krajowymi płatnościami – dodając do tego ich przetwarzanie oraz rozliczanie.

Dzięki globalnemu zasięgowi przedsiębiorstwa mogą korzystać z tych samych, kompleksowych rozwiązań na kontynencie europejskimi, azjatyckim oraz na terenie Ameryki Północnej.

Międzynarodowa instytucja finansowa, posiadająca swoje placówki na całym świecie. Główna siedziba i jednocześnie centrala banku znajduję się w niemieckim Frankfurcie nad Menem. W strukturach banku pracuje prawie 102 tysięcy ludzi i uważa się go za jedną z największych instytucji finansowych pod względem generowanych zysków.

Historia Deutsche Banku sięga 22 stycznia 1870 roku. Pierwszy oddział DB powstał w Berlinie i został założony przez dwóch partnerów  Adelberta Delbrucka oraz Ludwiga Mambergera. Już od samego początku bank miał specjalizować się w obsłudze zagranicznego handlu. Jego kolejne oddziały bardzo szybko powstały w Londynie, Jokohamie oraz Szanghaju. Zaledwie sześć lat po rozpoczęciu swojej działalności Deutsche Bank był największa z niemieckich instytucji finansowych i od tego czasu nieprzerwanie piastuje ten status.

Polski oddział Deutsche Bank Polska SA pełniący rolę banku komercyjnego powstał w 1995 roku w Warszawie. Jego specjalizacją jest bankowość inwestycyjna oraz korporacyjna skierowana do dużych i średnich przedsiębiorstw. Oprócz tego DB poszerza swoją ofertę również o klientów indywidualnych oferując im wszystkie standardowe usługi.

Kod SWIFT DEUTPLPK
Adres strony: http://www.db.com/poland
E-mail: info.db@db.com

Adres centrali:
Deutsche Bank Polska S.A.
al. Armii Ludowej 26 00-609 Warszawa

Godziny sesji Eliksir:
Sesje przychodzące do Deutsche Banku – czyli godziny w których bank odnotuje środki na koncie:

  • I sesja przychodząca  10:30
  • II sesja przychodząca  14:30
  • III sesja przychodząca  16:30

Sesje wychodzące z Deusche Banku – czyli godziny graniczne, w których bank zaksięgowany przelew wychodzący przekazuje do rozliczenia międzybankowego:

  • I sesja wychodząca  07:50
  • II sesja wychodząca  12:00
  • III sesja wychodząca  14:30 i 19:30