Kalkulator kredytowy - zdolności kredytowej

Poprzez wprowadzenie niezbędnych danych kalkulator kredytowy zdolności pozwala wyliczyć na jaki kredyt nas stać. Określ miesięczny dochód, podaj okres kredytowania czyli na ile lat chcesz wziąć kredyt, następnie trzeba podać stałe miesięczne wydatki: limity na karcie kredytowej oraz na rachunku, raty innych kredytów i w końcu podlicz pozostałe, stałe wydatki jakie ponosisz co miesiąc. W ten sposób banki wyliczają na jaką ratę będziesz mógł sobie pozwolić i jaka jest maksymalna wysokość kredytu o jaki będziesz się mógł ubiegać. Tak działa ten prosty symulator kredytowy, że wynikiem będzie maksymalna wysokość kredytu jaki może udzielić bank. Poczytaj jak zwiększyć swoją zdolność kredytową tutaj

Nasza porównywarka, to kalkulator kredytowy, który pozwala wyliczyć wysokość raty kredytu hipotecznego prezentując jednocześnie listę ofert banków. Po wypełnieniu odpowiednich pół formularza uzyskujemy wynik dobrany do naszych preferencji. Dane są aktualne i odpowiadają ofercie danego banku, klikając w -szczegóły? dostaniemy więcej informacji o kredycie, klikając w -dalej? mamy możliwość zgłoszenia chęci kontaktu z doradcą wybranego banku.

Jak długo potrwa spłata kredytu

Kalkulator kredytu obliczy ratę przy założonej wartości kredytu i ilości lat kredytowania. Symulacja działa w taki sposób, że podając wszystkie potrzebne dane tj. wysokość kredytu, okres spłaty, wysokość oprocentowania otrzymamy wysokość raty kredytowej dla danego kredytu wraz z całym harmonogramem. Wynik pokazuje część odsetkową oraz kapitałową raty. Na dole jest podsumowanie odsetek całego kredytu czyli całość kosztów pożyczki.

Warunkiem otrzymania kredytu gotówkowego, samochodowego czy mieszkaniowego jest posiadanie zdolności kredytowej. Jest to ni mniej ni więcej zdolność do spłaty kredytu oraz naliczanych od niego odsetek w ustalonym terminie. Wyznacza się ją dzięki analizie kredytowej, która może skupić się na ustaleniu zarobków kredytobiorcy i ich stabilności, zsumowaniu kosztów stałych i wydatków, na historii kredytowej klienta, ryzyka związanego z przyznaniem funduszy oraz cech osobistych zainteresowanego. Wiedząc o tym wcześniej możemy przygotować się na stawiane przed nami wymagania i poprawić zdolność kredytową. W takim wypadku należy przyjrzeć się posiadanym przez nas kartom kredytowym, kredytom odnawialnym, w ramach możliwości szybciej spłacić posiadane pożyczki. Zamknięcie tych spraw w znaczy sposób podwyższy naszą zdolność kredytową. Innym wyjściem jest wyznaczenie współkredytobiorcy. Należy jednak pamiętać, iż w takim przypadku wspólna zdolność osób zainteresowanych kredytem zależna jest od ich dochodów, jak również od ich zadłużenia. Jeżeli dopiero wstępnie zastanawiamy się nad kredytem, przydatne dla nas będą kalkulatory zdolności kredytowej, takie jak nasz kalkulator kredytowy. Oczywiście mogą one służyć nam jedynie poglądowo, aczkolwiek dają nam jednocześnie charakterystykę czego możemy spodziewać się w banku. Jak widać warto jest zwrócić szczególną uwagę na posiadane przez nas różnego rodzaju zadłużenia, szczególnie te, które tak jak karta kredytowa, służą nam często jako zabezpieczenie w nagłym wypadku. Jeżeli planujemy w najbliższym czasie starać się o pożyczkę na znaczną kwotę mogą one stanąć nam na drodze.