Specjalna porównywarka lokat bankowych pomaga wybierać najlepszą ofertę spośród dziesiątek lokat jakie oferują banki. Wystarczy podać kilka danych: kwotę oraz okres trwania lokaty. Wynikiem będzie porównanie lokat bankowych, które możesz posortować np. wybierając wysokość naliczonych odsetek. Wybierz najkorzystniejszą lokatę i zostaw dane kontaktowe a doradca banku pomoże z formalnościami.

Lokata bankowa to wciąż  pomimo pojawiających się innych form wzbogacania – najczęściej i najchętniej podpisywana umowa, która ma na celu oszczędzanie pieniędzy klienta. Lokata bankowa to nic innego, niż kolejna umowa podpisana z bankiem, którego jest się klientem.

W ramach lokaty bank oferuje klientowi możliwość zainwestowania jego pieniędzy w określony czas, co będzie dawało w efekcie określony procent przychodu. Istnieje wiele podobnych form inwestowania, np. oszczędzanie za pomocą rachunku oszczędnościowego – lokata ma jednak swoje charakterystyczne cechy.

Przede wszystkim wpłata pieniędzy na lokatę równa się temu, że pieniądze te nie są fizycznie dostępne dla klienta. Nie da się ich podjąć w trakcie trwania lokaty bez zrywania umowy z bankiem, co skutkuje konkretnymi karami finansowymi. Lokaty zazwyczaj zawierane są również na określony czas, zaś po jego przekroczeniu mogą być automatycznie przedłużone – klient musi zwrócić na to uwagę, jeżeli chce uzyskać środki i zakończyć inwestycję w lokatę.

Przy wyborze dobrej lokaty bankowej trzeba przede wszystkim zorientować się w aktualnych ofertach banków i wybrać taką placówkę, do której ma się zaufanie. Drugą, bardzo istotną kwestią, są warunki lokaty, czyli czas jej trwania (i możliwość ewentualnego przerwania umowy) oraz oprocentowanie. Dla długich terminów inwestycji warto wybierać lokaty tzw. progresywne, czyli takie, na których wraz z upływającym czasem inwestowania pieniędzy wzrasta również oprocentowanie.

Warto również sprawdzić, czy dana lokata jest lokatą odnawialną, czy nieodnawialną. Ta druga skończy się po okresie zapisanym w umowie, a środki powiększone o odsetki wpłyną na konto bieżące klienta. Ta druga zostanie automatycznie wznowiona – odsetki zostaną wypłacone klientowi bądź dodane do kwoty zainwestowanej; jeśli klient nie chce do tego dopuścić, musi pisemnie zrezygnować z kontynuowania lokaty.