Bank Pekao – najważniejsze informacje

Nazwa: Bank Polska Kasa Opieki S.A.
Adres strony www: www.pekao.com.pl
Numer telefonu: 519 222 222
Adres siedziby: ul. Żubra 1, 01-066 Warszawa
Data powstania: 17 marca 1929
Prezes: Leszek Skiba
KRS: 0000014843
NIP: 5260006841
REGON: 000010205

Bank Pekao Kredyt kalkulator

Kalkulator Kredytowy Bank Pekao

Wyniki

Miesięczna rata kredytu: 0 PLN

Całkowity koszt kredytu: 0 PLN

Bank Pekao – historia

Oficjalną nazwą Banku Pekao jest Bank Polska Kasa Opieki Spółka Akcyjna. Nazwa zwyczajowa wynika z odczytania skrótu składającego się z pierwszych liter słów w jego nazwie. Korzenie banku sięgają czasów przedwojennych, gdy powstał jako instytucja kierująca swoją ofertę dla Polaków mieszkających poza granicami ówczesnej Polski, w tym dla przedstawicieli polskiej emigracji. Do 1939 r. bank posiadał swoje przedstawicielstwa w większości krajów, w których osiedlali się polscy emigranci, natomiast pierwsze placówki zakładane były w takich krajach jak Argentyna, Stany Zjednoczone czy Francja.

Charakter międzynarodowy Bank Pekao utrzymał w okresie Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej, gdzie był jednym z niewielu funkcjonujących banków na zmonopolizowanym rynku. Jego działalność koncentrowała się na obsłudze międzynarodowych operacji finansowanych rządu oraz osób fizycznych. Od końca lat 60. XX wieku bank umożliwiał zakładanie rachunków walutowych dla osób pracujących zagranicą, a także oferował tzw. bony towarowe denominowane w walutach obcych, które umożliwiały zakup produktów importowanych lub krajowych przeznaczonych na eksport.

Po zmianie ustroju od 1989 r. bank dynamicznie rozszerzył swoje usługi i stał się bankiem uniwersalnym z ofertą dla wielu grup klientów – od klientów indywidualnych, po największe przedsiębiorstwa. Lata 90. obfitowały ponadto w takie sukcesy jak wydanie pierwszej karty kredytowej w Polsce czy współbudowanie polskiego rynku papierów wartościowych w ramach swojego biura maklerskiego, które do dzisiaj pozostaje jednym z najpopularniejszych w kraju. Charakterystyczne logo żubra Banku Pekao, skłaniające do nazywania Pekao jako “tego banku z żubrem”, pojawiło się w 1997 r. Z kolei od 1998 r. rozpoczął się proces prywatyzacji banku i podmiotów od niego zależnych.

W ten sposób od końca lat 90. bank stał się częścią międzynarodowej grupy finansowej UniCredit Italiano z udziałem grupy ubezpieczeniowej Allianz AG oraz Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju. Już w tamtym czasie sprzedana połowa udziałów włoskiej grupie bankowej wyceniona została na ponad miliard dolarów. XXI wiek przyniósł kolejne istotne wydarzenia: wchłonięcie część banku BPH, uruchomienie internetowych oraz mobilnych kanałów dostępu, a także repolonizację banku w ramach grupy PZU w 2016 r. Wszystkie te wydarzenia składają się na obecną pozycję banku jako 2. w Polsce pod względem łącznej wartości sumy aktywów – ok. 247 miliardów złotych w 2021 r. Pod tym względem Pekao ustępuje jedynie Bankowi PKO S.A.

Bank Pekao – oferta

Konta bankowe

Oferta kont bankowych Banku Pekao koncentruje się na “Koncie Przekorzystnym”, które dostępne jest także w wariancie Komfort dla bardziej wymagających klientów oraz wariancie dla młodych (osób poniżej 26. roku życia), które jest zwolnione z części opłat. Konto może być wzbogacone o dodatkowe rachunki walutowe. Jego podstawowa funkcjonalność, czyli prowadzenie, przelewy i wypłaty z części bankomatów są zwolnione z opłat, natomiast samo konto oferuję całość wymaganej od klienta funkcjonalności.

Standardowo do konta dołączana jest karta debetowa umożliwiająca płatności zarówno w sklepach, jak i w internecie. Aby korzystanie jej nie wiązało się z opłatami, niezbędna jest 1 transakcja w miesiącu oraz wpływ na konto w minimalnej wysokości 500 zł. Istotną zaletą kart wydawanych do kont w Banku Pekao są niskie lub nawet brak dodatkowych opłat od zagranicznych wypłat gotówki z bankomatów, a także atrakcyjne kursy transakcji.

Bank oferuje też szereg kont firmowych dla przedsiębiorców.

Oszczędności

Klienci banku mogą korzystać z bogatej oferty oszczędnościowej w banku, zarówno w formie kont oszczędnościowych, jak i lokat. W trakcie obowiązywania promocji konta oszczędnościowe pozwalają uzyskać oprocentowanie nawet do 7% w skali roku przy zachowaniu pełnej elastyczności w zakresie wpłat i wypłat na rachunek. Podobnie atrakcyjne są promocyjne oraz standardowe lokaty w Banku Pekao.

Istotną cechą oferty Banku Pekao jest oferowanie lokat walutowych w euro oraz dolarach amerykańskich, a także udostępnianie lokat połączonych z funduszem inwestycyjnym, które zapewniając większe bezpieczeństwo niż standardowe inwestycje giełdowe pozwalają na uzyskiwanie większych zysków. Oferowanie produktów tego typu jest możliwe dzięki wieloletnim doświadczeniom w ramach Biura Maklerskiego Banku.

Bank Pekao jako jeden z pierwszych zaoferował także produkty w ramach programu “Pierwsze Mieszkanie”, gdzie regularne oszczędzanie wiąże się z uzyskiwaniem dopłat od rządu z przeznaczeniem na zakup pierwszego mieszkania lub domu.

Kredyty i pożyczki

Podstawowym produktem banku w tym zakresie jest “Pożyczka ze stałą ratą” na kwotę maksymalną 50 tyś. zł. Jej cechą charakterystyczną jest stałe oprocentowanie w czasie trwania umowy. Klient może też wybrać oprocentowanie zmienne, co umożliwia zwiększenie maksymalnej kwoty, charakter konsolidacyjny pożyczki, ekologiczny cel wydatkowania środków pozwalający na zmniejszenie oprocentowania, czy kredyt studencki. We wszystkich tych wariantach bank pozostaje elastyczny w zakresie czasu spłaty kredytu lub pożyczki. W większości przypadków dodatkowe finansowanie można uzyskać drogą online.

Weź pożyczkę w Pekao

Kredyty hipoteczne

Bank Pekao posiada szeroką ofertę dla tych klientów, którzy pragną zrealizować swoje potrzeby mieszkaniowe. Jest przy tym jednym z pierwszych, które zaoferowały “Bezpieczny kredyt 2%” czy “Rodzinny kredyt mieszkaniowy”. Bank pozwala na wybór oprocentowania zmiennego lub stałego, a także oferuje szczególnie korzystne warunki dla inwestycji ekologicznych.

Karty kredytowe

“Karta kredytowa z Żubrem” to podstawowa karta kredytowa oferowana przez bank dla większości klientów. Dostępne są pakiety standardowy, złoty oraz platynowy, przy czym pierwszy z nich jest zwolniony z opłat za prowadzenie karty. Posiadając kartę kredytową w Banku Pekao klient ma dostęp do atrakcyjnych programów lojalnościowych oraz promocji, a w wyższych pakietach niż standardowych przyznawane są zwroty części wydatków. Atrakcyjne na tle konkurencji oprocentowanie oraz możliwość rozłożenia zakupów na raty czynią z oferowanej karty kredytowej niezwykle atrakcyjny produkt na rynku.

Ubezpieczenia

Dzięki byciu częścią grupy PZU oferta ubezpieczeniowa Banku Pekao jest niezwykle szeroka. Obejmuje ona nie tylko standardowe ubezpieczenia zawierane przy kredytach hipotecznych, ale także ubezpieczenia nieruchomości oferowane przez PZU czy komunikacyjne spod marki Link4. Dzięki zintegrowaniu z Bankiem Pekao klient może z łatwością oraz szybko załatwić wszystkie sprawy tego typu. Oferowane są także ubezpieczenia turystyczne oraz różnego rodzaju ubezpieczenia pieniędzy zgromadzonych na rachunku bankowym (istotne, gdy na przykład karta płatnicza zostanie klientowi skradziona).

Godziny sesji Eliksir

Sesje Elixir przychodzące do Pekao – czyli godziny w których bank odnotuje środki na koncie:

Sesje wychodzące w Pekao:

  • 1 sesja  08:30
  • 2 sesja  12:30
  • 3 sesja  15:00

Sesje przychodzące w Pekao:

  • 1 sesja  11:00
  • 2 sesja  15:00
  • 3 sesja  17:30

Dane kontaktowe: Kod SWIFT PKOPPLPW