ING Bank

Kalkulator kredytowy ING

Kwota kredytu
Okres kredytowania (w latach)

Podstawowe produkty i usługi ING Banku Śląskiego

Jako bank uniwersalny ING BSK kieruje swoją ofertę zarówno do klientów instytucjonalnych jak i detalicznych. Zdecydowana większość działalności opiera się jednak na obsłudze kilku milionów rachunków osobistych, udzielaniu kredytów mieszkaniowych, gotówkowych, samochodowych oraz przyjmowaniu depozytów pieniężnych. Dynamicznie poszerzana jest również o usługi bankowości internetowej, private banking oraz usługi dla MŚP i dużych przedsiębiorstw – mowa tutaj o leasingu, finansowaniu działalności, consultingu oraz ofertach inwestycyjnych. Wśród najpopularniejszych w ostatnim czasie produktów ING Banku Śląskiego zdaniem konsumentów znajduje się natomiast:

Kredyt hipoteczny

Osoby fizyczne decydujące się na kredyt hipoteczny w ING BKS mogą liczyć na wariant z zerową prowizją oraz obniżoną marżą, które zdecydowanie zmniejszą koszty uruchomienia jak i zarówno kolejne raty zobowiązania kredytowego. Warunki kredytowania uznawane są za niezwykle atrakcyjne – oprocentowanie waha się w przedziale od 3,99% do 5,29% dla kredytów złotowych i przy okresie kredytowania do maksymalnie 35 lat. Spłata możliwa w ratach równych lub malejących w zależności od woli kredytobiorcy. W przypadku kredytów powyżej 40 tysięcy złotych hipoteka może pokrywać 80% nieruchomości. Oznacza to, że pozostałe 20% na realizację inwestycji musi posiadać kredytobiorca. W ofercie kredytowej znajduje się również 50% rabatu na ubezpieczenie nieruchomości przed wypadkami losowymi w pierwszym roku kredytowania.

Konto z Lwem Direct

ING Bank Śląski reklamuje swoje Konto z Lwem Direct (dla klientów indywidualnych) jako najwygodniejszy rachunek w Polsce. Wielofunkcyjność i dostęp do nowoczesnych rozwiązań sprawia, że obecnie korzysta z niego kilka milionów klientów. Bank w przypadku konta direct stawia na samoobsługę. Jako, że większość czynności realizowana jest przez Internet, opłaty są praktycznie zerowe. Prowadzenie konta, wypłaty z wszystkich bankomatów w Polsce, otrzymanie karty płatniczej, krajowe przelewy lub korzystanie z usługi cashback – w ING BSK wszystko to otrzymujemy za darmo. Osoby poniżej 26 roku życia mogą natomiast liczyć na dodatkowy pakiet darmowych usług – między innymi bezpłatne wyrobienie karty ze spersonalizowaną grafiką.

V.me

ING Bank Śląski został pierwszym polskim bankiem (jednocześnie jednym z pierwszych na Starym Kontynencie), który zaoferował portfel elektroniczny – zdecydowanie ułatwiający przeprowadzanie płatności online. Technologię, o której mowa udostępnia Visa. Produkt V.me pozwala zapisać w jednym miejscu wielu kart płatniczych i dokonywać nimi płatności w sklepach online. Całość wygląda niezwykle prosto – po założeniu portfela logujemy się do sklepu lub serwisu aukcyjnego i wybieramy interesujący nas produkt. Zapytani o preferowaną metodę płatności wskazujemy Portfel Elektroniczny ING. Z niego następnie wybieramy kartę, którą chcemy zapłacić. Całość jest całkowicie bezpłatna a dodatkowo pozwala przechowywać w bezpiecznym miejscu wszystkie informacje o kartach płatniczych.

ING Lease Polska

ING Lease Polska to jedna z największych firm leasingowych w naszym kraju, która kieruje swoją ofertę do sektora dużych i średnich przedsiębiorstw. W ofercie znajdują się ruchomości w postaci pojazdów (samochody osobowe, dostawcze, ciężarowe), sprzętu biurowego IT, sprzętu medycznego, środków transportu oraz nieruchomości (budowla, nowa inwestycja, obiekty w budowie). Klient może zdecydować się zarówno na leasing finansowy jak i operacyjny. Oprócz tego otrzymuje profesjonalną obsługę i doradztwo, elastyczność w dopasowaniu rozwiązań do swoich potrzeb, pełną obsługę importową, zwrot zaliczek, pomoc w negocjacjach warunków z dostawcami i wiele innych.

ING Bank Śląski SA ING BSK jest komercyjnym bankiem posiadającym główną siedzibę w Katowicach. Jego oferta skupia się na świadczeniu usług bankowych klientom indywidualnym, instytucjom oraz przedsiębiorstwom przez co traktowany jest jako bank uniwersalny. W 2013 roku klasyfikowany jako czwarty z największych polskich banków pod względem aktywów i ósmy pod względem własnych i partnerskich placówek. Historia Banku Śląskiego rozpoczęła się w 1988 roku kiedy z Narodowego Banku Polskiego postanowiono wyodrębnić i sprywatyzować niezależną jednostkę – Bank Śląski. Już w 1991 roku zaczął funkcjonować jako spółka akcyjna, a kilka lat później trafia na dynamicznie rozwijającą się GPW. O ile ING jest udziałowcem większościowym od 1996 roku to dopiero w 2001 roku zdecydowano się połączyć ING Bank N.V. z Bankiem Śląskim w efekcie czego powstał ING Bank Śląski.

Godziny sesji Eliksir:

Sesje przychodzące do banku ING Bank Śląski – czyli godziny w których bank odnotuje środki na koncie:

  • I sesja przychodząca – 11:00
  • II sesja przychodząca – 15:00
  • III sesja przychodząca – 17:30

Sesje wychodzące z banku ING Bank Śląski – czyli godziny graniczne, w których bank zaksięgowany przelew wychodzący przekazuje do rozliczenia międzybankowego:

  • I sesja wychodząca – 08:10
  • II sesja wychodząca – 11:30
  • III sesja wychodząca – 14:30

Kod SWIFT INGBPLPW

Adres strony: www.ingbank.pl
E-mail: kontakt@ingbank.pl

Adres centrali: ING Bank Śląski
ul. Sokolska 34
40-086 Katowice
Infolinia: 801 222 222

Policz i porównaj

Najnowsze powiązane wpisy

Bank Milenium wprowadza system mobilnych płatności za przejazd autostradą

Szczególnie w czasie wakacyjnych wyjazdów wygoda przy dokonywaniu płatności za przejazd autostradami...

PKO BP ostrzega swoich klientów przed oszustami

Jak informuje portal Wirtualna Polska, bank PKO BP ostrzegł swoich klientów przed...

Getin Bank musi zwrócić swoim klientom pieniądze

Według informacji podanych przez TVN24, decyzją Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów Getin...