Ikano Bank – najważniejsze informacje

Nazwa: Ikano Bank
Adres strony www: www.ikanobank.pl
Infolinia: 801 802 805
Adres siedziby: ul. Postępu 14, Warszawa
Data powstania: 1988 r.
Prezes: Sylwester Pedowicz
KRS: 0000355541
NIP: 1080009072
REGON: 142413338

Kalkulator Kredytowy Ikano Bank

Wyniki

Miesięczna rata kredytu: 0 PLN

Całkowity koszt kredytu: 0 PLN

Ikano Bank z każdym kolejnym rokiem zyskuje na znaczeniu. Bank ten cieszy się coraz większą popularnością także w Polsce. Co warto o nim wiedzieć i jakie są przyczyny jego rosnącej renomy?

Ikano Bank – historia

Ikano Bank to instytucja finansowa, która ma swoje korzenie w Szwecji. Jest to bank o niemałej renomie i długiej historii na rynku. Jego historia sięga aż 1988 roku, kiedy to powstał jako część grupy Ikano, będącej własnością rodziny Kamprad, znanej głównie jako właściciele marki IKEA. Bank Ikano jest odpowiedzialny za udzielanie rat we wszystkich sklepach Ikea, dlatego możliwe, że miałeś kiedyś okazje być ich klientem nawet o tym nie wiedząc. W ciągu swojego istnienia bank znacząco powiększał swoje usługi i obecnie działa w kilku państwach na całym świecie. Do Polski przybył w 2010 roku. Ikano Bank jest znany z oferowania klientom wielu ciekawych produktów finansowych – konta bankowe, umożliwianie gromadzenia oszczędności, dokonywania inwestycji czy brania kredytów to tylko niektóre z nich. Obecnie, bank ma silną pozycję na rynku, ciesząc się zaufaniem klientów, dzięki swojej historii, transparentności i zaawansowanym rozwiązaniom technologicznym. Ikano Bank jest gotowy, aby sprostać oczekiwaniom klientów na wielu płaszczyznach finansowych.

Oferta Ikano Bank

Ikano Bank rozszerza swoje usługi poza współpracę z IKEA, oferując kredyty gotówkowe i karty kredytowe z funkcją karty lojalnościowej. Posiadacze takiej karty mogą liczyć na zniżki w IKEA oraz na kawę i herbatę w promocyjnej cenie. Dodatkowo, bank umożliwia klientom finansowanie ekologiczne, w tym Eko raty na systemy fotowoltaiczne od E.ON Foton.

Konta bankowe i oszczędnościowe

Ikano Bank nie oferuje aktualnie oferty kont osobistych i oszczędnościowych.

Kredyty i pożyczki

Jeśli potrzebujesz wsparcia finansowego, Ikano Bank ma w swojej ofercie ciekawe produkty kredytowe. Jego specjalnością jest kredyt gotówkowy do 150 000 złotych, nawet na 120 miesięcy. Wyróżnia się on niezmienną ratą 11,95%, a także możliwością prowizji 0,0%. Co więcej, kredyt ten można wziąć online, bez konieczności wychodzenia z domu, co potwierdza, że Ikano Bank podąża z duchem czasu. Poza tym, bank oferuje pożyczki ratalne, które pozwalają na sfinansowanie dużych wydatków, takich jak zakup samochodu czy remont mieszkania. Ikano Bank doskonale rozumie różnorodność potrzeb klientów i stara się dostarczyć rozwiązania, które spełnią oczekiwania niemal każdego.

Karty kredytowe

Karta Kredytowa IKEA Family od Ikano Bank to narzędzie umożliwiające płatności bezgotówkowe z okresem bezodsetkowym do 55 dni. Bank ułatwia zarządzanie kartą przez zaktualizowany Serwis Internetowy i aplikację mobilną Ikano Bank Secure App. Bezpieczeństwo transakcji online jest wzmacniane przez usługę 3D Secure, która wymaga potwierdzenia płatności jednorazowym hasłem. Klienci mogą spłacać zadłużenie w ratach lub całość, unikając odsetek, jeśli dokonają spłaty w wyznaczonym okresie. Ikano Bank oferuje również możliwość wyrobienia karty dodatkowej dla bliskich oraz usługę Prostego Przelewu środków na konto bankowe. Bank podkreśla transparentność kosztów, z RRSO na poziomie 20,15% dla przykładowej kwoty kredytu. Dodatkową zaletą są niższe ceny w sklepach IKEA.

Ikano Bank – opinie

Wybierając kredyt gotówkowy lub ekologiczne raty w Ikano Banku, warto zwrócić uwagę na doświadczenia innych klientów. Niektórzy uważają oferty za drogie z powodu wysokiego oprocentowania, które może być rekompensatą banku za ryzyko kredytowania osób z niższą zdolnością kredytową. Pojawiają się również skargi na problemy techniczne z systemem online, które mogą prowadzić do odrzucania wniosków kredytowych. Ponadto, kwestie związane z ubezpieczeniami dołączanymi do kredytów mogą być źródłem nieporozumień między bankiem a klientami.