Citi Handlowy – najważniejsze informacje 

Nazwa: Citi Handlowy Bank Handlowy w Warszawie S.A. 
Adres strony www: www.citibank.pl 
Infolinia: (+48 22) 362 24 84 lub (+48 22) 692 24 84
Adres siedziby: ul. Senatorska 16, 00-923 Warszawa 
Data powstania: 13 kwietnia 1890 
Prezes: Elżbieta Światopełk-Czetwertyńska

KRS: 0000001538 
NIP: 5260300291
REGON: 000013037

Citi Handlowy Kredyt kalkulator

Kalkulator Kredytowy Citi Handlowy

Wyniki

Miesięczna rata kredytu: 0 PLN

Całkowity koszt kredytu: 0 PLN

Citi Handlowy historia 

Bank Handlowy w Warszawie S.A. (bo tak kiedyś brzmiała nazwa Citi Handlowego) założony został w 1890 roku przez grupę inwestorów, której przewodził Leopold Kronenberg. Przed wybuchem I wojny światowej był to największy prywatny bank na ziemiach polskich, który w swojej historii odnotował wiele sukcesów – to bowiem tej właśnie instytucji finansowej powierzono obsługę transakcji polskiego handlu zagranicznego, co doprowadziło do otwarcia największej sieci banków korespondentów z oddziałami w Londynie, Rzymie, Nowym Jorku czy Mediolanie.

Wydarzeniem, które na zawsze zapisało się w historii Citi Handlowy była radyklana zmiana jego struktury mająca miejsce w 2000 roku. To właśnie wówczas Bank stał się częścią globalnej sieci Citigroup obsługującej ponad 200 milionów klientów indywidulanych, korporacyjnych, rządowych i instytucjonalnych w ponad 100 krajach. Efektem ówczesnej fuzji była także zmiana nazwy prawnej Banku Handlowego, który odtąd nosi imię Bank Handlowy w Warszawie S.A., marka Citibank Handlowy. 

Oferta Citi Handlowy

Konta bankowe

Jeżeli chodzi o konta bankowe dla klientów indywidualnych w Citi Handlowym można wybierać z następujących propozycji:

 • Konto CitiKonto: konto dla każdego oferujące codzienną bankowość za 0 zł (darmowe prowadzenie konta, bezpłatną kartę do konta z usługą wielowalutową, 0 zł za wypłaty z bankomatów Citi i darmowe przelewy krajowe w Citibank Online oraz Citi Mobile);
 • Konto Citigold: konto z profesjonalnym doradztwem inwestycyjnym oferujące dostęp do dedykowanych raportów, profesjonalne wsparcie w decyzjach finansowych oraz globalne przywileje niezależnie od tego czy podróżujesz służbowo czy prywatnie;
 • Konto Citigold Private Client: konto na najwyższym poziomie stworzone z myślą o potrzebach osób preferujących usługi premium. Posiadacze tego rodzaju konta mogą liczyć na wysoko wykwalifikowany zespół ekspercki z 6 różnych dziedzin świata finansów, szeroki zakres produktów bankowych, ubezpiecznie podróżne oraz rozwiązania i przywileje bankowości prywatnej, które uwzględniają także potrzeby rodziny Klienta; 

Oszczędności 

Niemniej imponująco przedstawia się lista produktów bankowych stworzonych z myślą o osobach chcących zacząć (lub kontynuować) swoją przygodę z oszczędzaniem. Znaleźć tutaj można Konto oszczędnościowe z oprocentowaniem wynoszącym 3%, Konto Super Oszczędnościowe, a także różne rodzaje lokat.

Inwestycje

Posiadacze kont Citigold oraz Citigold Private Client mogą skorzystać z usługi profesjonalnego doradztwa inwestycyjnego umożliwiającego podjęcie odpowiednich decyzji. Otrzymują oni nie tylko analizę aktualnej sytuacji rynkowej oraz instrumentów finansowych, ale także rekomendacje inwestycyjne uwzględniające cele, skłonność do podejmowania ryzyka oraz obecna sytuację rynkową.

Bank oferuje także usługi maklerskie w zakresie m.in. prowadzenia rachunków i rejestrów instrumentów finansowych oraz przyjmowania, przekazywania i/lub wykonywania zleceń ich nabycia bądź zbycia.

Kredyty i pożyczki

W ofercie Banku Citi Handlowy nie brakuje także pożyczek oraz kredytów. Osoby potrzebujące większego zastrzyku gotówki na niezbędne wydatki mogą zdecydować się na pożyczkę gotówkową RRSO 12,67%, kredyt konsolidacyjny raz na zawsze rozwiązującą kwestię posiadania kilku zobowiązań w różnych instytucjach finansowych z prowizją 0% oraz RRSO 14,35%.

Kredyty hipoteczne

Zakup nowego mieszkania lub wymarzonego domu? Z myślą o tego typu okazjach Bank Citi Handlowy wzbogacił swoją ofertę o kredyt hipoteczny na długi okres czasu, z którego środki przeznaczane są na zakup długo poszukiwanej, idealnej nieruchomości. 

W zależności od indywidualnych potrzeb Klienci mogą zdecydować się na złożenie wniosku o kredyt mieszkaniowy umożliwiający finansowanie nieruchomości z rynku wtórnego bądź pierwotnego, prowizję 0% oraz kwotę kredytu nawet do 3  000 000 złotych lub też wybrać pożyczkę hipoteczną. Ta druga może być przeznaczona na dowolnie wybrany cel (np. wykończenie mieszkania jego odświeżenie lub bardziej poważny remont), z tą jednak zasadniczą różnicą, że w tym przypadku kwota pożyczki jest niższa (jej wartość wynosi do 2 000 000 złotych, a okres spłaty nie może przekroczyć 20 lat). 

Karty kredytowe

Jaką kartę kredytową wybrać? Zapoznając się ze szczegółową ofertą Citi Handlowego z pewnością zadasz sobie to pytanie, bo dla przyszłych i obecnych Klientów przygotowano tutaj kilka propozycji, które jak obiecuje bank, każdy z łatwością może dopasować do siebie. Wśród dostępnych opcji czeka tutaj karta kredytowa: 

 • CITI SIMPLICITY – polecana do codziennego użytku oferująca rabaty do 50% u ponad 300 partnerów; 
 • Citibank-BP Motokarta – karta dla zmotoryzowanych zapewniająca nawet do 240 zł zwrotu wydatków rocznie (przy transakcjach za min. 500 zł, w tym min. 250 zł na stacjach BP podczas każdego cyklu rozliczeniowego); 
 • PremierMiles – dedykowana podróżnikom otrzymującym za transakcje mile, które następnie mogą wymienić na bilety lotnicze, pobyt w hotelach czy cashback; 
 • Citibank World Mastercard® – dla miłośników wyjątkowych okazji i rabatów, którzy mogą liczyć na całą gamę dedykowanych ofert tylko dla posiadaczy tejże karty np. w perfumerii Douglas, H&M czy restauracji Sphinx; 
 • Citibank World Elite™ Mastercard® Ultimate – karta dla najbardziej wymagających, która umożliwia nielimitowany wstęp do ponad 1300 saloników Executive Lounge na całym świecie oraz usługi Concierge na najwyższym poziomie, a dodatkowo także operacje zagraniczne bez kosztów przewalutowania i bezpłatny pakiet ubezpieczeń premium obejmujący m.in. koszty leczenia za granicą do kwoty 7 500 000 EUR.

Ubezpieczenia

W swojej bogatej ofercie bank Citi Handlowy posiada także ubezpieczenia, konkretniej aż 5 rodzajów. Mowa tutaj o ubezpieczeniach oszczędnościowych i inwestycyjnych, ubezpieczeniu podróżnym, ubezpieczeniu do kart kredytowej, ubezpieczeniach ochronnych oraz ubezpieczeniu do pożyczki gotówkowej.

Na skorzystanie z tego typu produktów bankowych mogą więc zdecydować się zarówno osoby, które poważnie myślą o swojej przyszłości i chcą zapewnić bezpieczeństwo sobie oraz najbliższym, zapaleni podróżnicy poszukujący ubezpieczenia zapewniającego m.in. pokrycie kosztów leczenia w razie nagłego zachorowania bądź nieszczęśliwego wypadku, jak i osoby chcące dobrowolnie ubezpieczyć pożyczkę gotówkową i tym samym pomóc sobie oraz bliskim w razie nieprzewidzianych zdarzeń losowych. 

Citi Handlowy – opinie 

Jak w przypadku większości banków zdania są podzielone. Jedni narzekają na opieszałość spraw formalnych związanych chociażby z rozpatrzeniem wniosków o kredyt, drudzy zauważają, że Bank ma mało oddziałów poza większymi miastami, a jeszcze inni cenią sobie rabaty w sklepach oraz możliwość wcześniejszego zakupu biletów na koncerty światowych gwiazd muzyki. 

Citi Handlowy – wady i zalety 

Do największych zalet Citi Handlowego możemy zaliczyć liczne promocje dla obecnych i nowych klientów, nowoczesne rozwiązania technologiczne usprawniające chociażby płatności, a także bardzo zróżnicowaną ofertę. 

Za główną wadę banku Citi Handlowy uważa się utrudniony kontakt z infolinią, która działa jedynie w wybranych godzinach oraz liczne niedociągnięcia w kwestii utrzymywania relacji ze stałymi Klientami.

Godziny sesji Elixir :
Sesje Elixir przychodzące do Citi Bank Handlowy – czyli godziny w których bank odnotuje środki na koncie:

 • I sesja przychodząca – 11:30
 • II sesja przychodząca – 15:30
 • III sesja przychodząca – 17:30

Sesje wychodzące z Citi Bank Handlowy – czyli godziny graniczne, w których bank zaksięgowany przelew wychodzący przekazuje do rozliczenia międzybankowego:

 • I sesja wychodząca – 08:00
 • II sesja wychodząca – 12:15
 • III sesja wychodząca – 14:40