Aion Bank – najważniejsze informacje

  • Nazwa: Aion Bank SA
  • Adres strony www: www.aion.eu/pl-pl/
  • Infolinia: +48225234654
  • Adres siedziby: ul. Dobra 40, Warszawa
  • Data powstania: 1947 r.
  • Prezes: Karol Sadaj
  • KRS: 0000807333
  • NIP: 1080023480
  • REGON: 384549659

Aion Bank to renomowany bank, który w mgnieniu oka zwiększa swoją popularność. Jeszcze do niedawna był on relatywnie słabo rozpoznawalny, jednak współcześnie uchodzi za jednego z najciekawszych graczy na rynku. Intrygująca  oferta i profesjonalne podejście do klientów wpływa na to, że renoma Aion Banku najprawdopodobniej nie będzie maleć. A wręcz przeciwnie – możemy się spodziewać, że Aion Bank na stałe zadomowi się na polskim rynku. 

Aion Bank – historia

Aion Bank ma naprawdę długą historię, aczkolwiek w naszym kraju pojawił się dopiero w dobie pandemii. Choć jest stosunkowo nowym graczem na rynku, to już teraz posiada wielu zadowolonych klientów. Ciekawostką dotyczącą Aion Banku jest to, że nie posiada on fizycznych placówek. Wynika to z faktu, że jest to bank w pełni cyfrowy, który stawia na obsługę mobilną. Wywodzi się on z założonego jeszcze w XV wieku we Włoszech Banca Monte dei Paschi di Siena, a jego oficjalne zarejestrowanie miało miejsce w 1947 roku. Na początku działał jednak przede wszystkim we Włoszech i Belgii i dopiero z biegiem lat zaczął przejmować zagraniczne rynki. W chwili obecnej Aion Bank jest jedną z najprężniej rozwijających się instytucji finansowych. Korzystają z niego przede wszystkim klienci indywidualni, którzy cenią sobie transparentność i wysoką jakość świadczonych usług. 

Oferta Aion Bank 

Na chwilę oferta Aion Banku nie jest jeszcze bardzo imponująca, jednak z każdym miesiącem usługodawca ten wprowadza liczne nowości. Dzięki temu spektrum jego kompetencji poszerza się w zawrotnym tempie. Aion Bank oferuje nie tylko różne rodzaje kont osobistych, ale także doskonałe warunki do inwestowania. Jeżeli zależy Ci na pomnażaniu swojego majątku, to skorzystanie z Aion Banku będzie świetną decyzją, ponieważ usługodawca ten na każdym kroku wspiera przedsiębiorców. 

Konta bankowe

Aion Bank, chcąc dostosować się do oczekiwań klientów, przygotował trzy rodzaje kont osobistych. Najbardziej popularną opcją jest Plan Light, który jest w pełni darmowy i w skali miesiąca nie trzeba płacić za niego ani złotówki. Konto to jest jednak rekomendowane dla osób, które mają na koncie oszczędnościowym nie mniej niż 5 tysięcy złotych. W swojej ofercie Aion bank posiada też płatne konta osobiste – Plan Smart kosztuje 30 zł miesięcznie, a Plan All Inclusive – 50 zł. Szczególnie atrakcyjną opcją dla osób szukających czegoś na początek jest Plan Smart. Korzystanie z niego przynosi bowiem liczne korzyści. Konta oszczędnościowe bez limitu środków, dostęp do unikatowej platformy służącej do inwestowania na globalnych rynkach czy fizyczne i wirtualne karty debetowe to tylko niektóre z atrakcji, jakie czekają na osoby, które zdecydują się na to rozwiązanie. Co ważne, Aion Bank oferuje też konta walutowe, które są idealne dla osób lubiących gromadzić kapitał w różnych nominałach.

Oszczędności

Aion Bank podkreśla, że jego głównym celem jest zachęcanie swoich klientów do rozsądnego dysponowania gotówką. Dlatego też promuje inwestowanie oraz oszczędzanie. Jedną z jego specjalności są konta oszczędnościowe. Co istotne, różnią się one stopą oprocentowania, w zależności od wybranego pakietu. Osoby zainteresowane darmowym kontem, czyli opcją Plan Light, mogą liczyć na oprocentowanie 5,5% w skali roku. W porównaniu z konkurencją, wynik ten jest naprawdę dobry. Klienci, którzy chcą oszczędzać jeszcze efektywniej, mogą jednak skorzystać z innych metod. Z myślą o nich powstał chociażby pakiet Plan Smart, który oferuje konto oszczędnościowe z oprocentowaniem 6%. Na tym jednak oferta Aion Banku się nie kończy. Najdroższe konto bankowe umożliwia bowiem oszczędzanie z oprocentowaniem wynoszącym aż 7,3%. 

Inwestycje

Aion Bank chce zachęcać swoich klientów do inwestowania w różne instrumenty finansowe. Aion Bank oferuje specjalny profil inwestora, który może być dostosowany do poziomu zaawansowania danej osoby. Bank ten proponuje trzy podstawowe rodzaje inwestowania – inwestor ostrożny, inwestor umiarkowany i inwestor dynamiczny. Różnią się one przede wszystkim poziomem ryzyka straty zainwestowanego kapitału oraz możliwymi zyskami. Do wyboru masz więc trzy portfele, które obejmują spółki i giełdy z całego świata, skupione na inflacji, globalnych wzrostach gospodarek i nowej, postpandemicznej rzeczywistości. Z pomocą Aion Banku możesz zatem inwestować zarówno niewielkie, jak i naprawdę spore kwoty.

Kredyty w Aion Banku

Aion Bank dynamicznie się rozwija, jednak na chwilę obecną w swojej ofercie nie posiada możliwości brania kredytów. Co prawda, przez pierwsze pół roku usługodawca ten oferował produkty kredytowe i ubezpieczeniowe, aczkolwiek nie cieszyły się one wystarczająco dużą popularnością, aby kontynuować ich przyznawanie. Dlatego też Aion Bank wycofał się z udzielania kredytów. Niewykluczone jednak, że wraz ze wzrostem popularności tej firmy dojdzie do odnowienia wspomnianej oferty. 

Aion Bank – opinie

Wiele osób zastanawiających się nad skorzystaniem z usług Aion Banku nie wie, jakie opinie są na jego temat. W praktyce, recenzje o tym usługodawcy są naprawdę pozytywne. Co prawda, Aion Bank nie zalicza się do potentatów w świecie bankowości, jednak jego popularność stopniowo rośnie. Klienci doceniają go za rzetelność i solidność, dzięki czemu osoby ceniące sobie wysoki standard świadczonych usług z pewnością powinny zainteresować się jego ofertą. 

Aion Bank – wady i zalety

Aion Bank może pochwalić się naprawdę długą listą zalet. Jego głównym walorem jest ciekawa oferta kont oszczędnościowych. Z ich pomocą można szybko i bezpiecznie powiększać swój kapitał. Co więcej, Aion Bank jest doceniany przez inwestorów, gdyż stwarza dogodne warunki do pomnażania swojego majątku. Jego oferta może nie jest szczególnie szeroka, jednak poszczególne usługi są naprawdę atrakcyjne finansowo. Sprawia to, że zawarcie umowy z Aion Bankiem w większości przypadków jest mocno rekomendowane. Nie oznacza to jednak, że Aion Bank nie ma minusów. Problemem w kontekście tego usługodawcy może być chociażby to, że nie posiada stacjonarnych oddziałów. W efekcie korzystanie z niego może być niełatwe dla seniorów i osób niezaznajomionych z technologią. Aion Bank nie będzie również dobrym wyborem dla osób szukających kredytu. Usługodawca ten na chwilę obecną nie posiada bowiem w ofercie pożyczek pieniędzy.