Bank Nowy – najważniejsze informacje

Nazwa: Bank Nowy S.A.
Adres strony www: www.banknowy.pl
Infolinia (adres e-mail): online@banknowy.pl
Adres siedziby: ul. Małe Garbary 8, 61-756 Poznań
Data powstania: 27.12.2019 r.
Prezes: Magdalena Pruchniewska
KRS: 0000823132
NIP: 7010964507
REGON: 385287279

Bank Nowy – historia

Bank Nowy BFG założono w grudniu 2019 roku w charakterze banku pomostowego. Odbyło się to w ramach przygotowania się do rozpoczęcia procesu przymusowej restrukturyzacji Podkarpackiego Baku Spółdzielczego, znajdującego się w Sanoku (PBS). Siedzibę banku umiejscowiono w Warszawie, w biurach BFG, zlokalizowanych przy ulicy księdza Ignacego Skorupki. Na prezesa zarządu wyznaczono panią Edytę Glajcar, natomiast przewodniczącym rady nadzorczej został pan Mirosław Panek.

W styczniu 2020 roku BFG zadecydował o zapoczątkowaniu procesu przymusowej restrukturyzacji PBS. Do Banku Nowego BFG przeniesiono wydzieloną część PBS, która obejmowała między innymi:

 • placówki,
 • infrastrukturę techniczną,
 • wszelkie depozyty mikrofirm, MŚP, a także klientów detalicznych.

Jeżeli natomiast mowa o obsłudze klientów, wznowiono ją jeszcze w tym samym miesiącu na zasadach, które obowiązywały wcześniej, w trosce o dobro usługobiorców.

W październiku 2021 roku bank zakupił Wielkopolski Bank Spółdzielczy (neoBank), po czym zmienił jego dotychczasową nazwę na Bank Nowy. To wydarzenie sprawiło, że proces restrukturyzacji został ostatecznie sfinalizowany. Instytucję dołączono do grupy kapitałowej neoBanku i współcześnie funkcjonuje ona jako całkowicie osobny podmiot.

W maju 2023 roku bank oficjalnie ogłosił, że planuje wchłonąć działalność bankową neoBanku. Obecnie jest bardzo popularny nie tylko wśród klientów detalicznych, ale również w gronie przedsiębiorców i deweloperów, ponieważ jego oferta cechuje się dużą konkurencyjnością na rynku.

Oferta Banku Nowego

Warto zapoznać się ze szczegółową ofertą, jaką posiada Bank Nowy, aby móc podjąć obiektywną decyzję, czy zostanie jego klientem okaże się opłacalnym posunięciem.

Konta bankowe

Dzięki kontom oszczędnościowo-rozliczeniowym w Banku Nowym można zapewnić sobie komfortowy, a zarazem bezpieczny dostęp do zdobywanych i gromadzonych środków. Konto da się wygodnie i szybko założyć za pośrednictwem platformy internetowej – wystarczy jedynie złożyć stosowny, odpowiednio wypełniony wniosek. Obsługa kont osobistych jest wyjątkowo łatwa, natomiast bankowość elektroniczna została zaprojektowana tak, aby cechowała się maksymalną prostotą i intuicyjnością w obsłudze. Warto również zaznaczyć, że w ramach kont osobistych istnieje opcja uzyskania dostępu także do innych produktów, jakie oferuje podmiot, na przykład do atrakcyjnie oprocentowanych lokat internetowych.

Oszczędności

Jeżeli poszukuje się bezpiecznego sposobu na pomnażanie posiadanych oszczędności, a zarazem jest się nastawionym na pewny zysk, to lokaty internetowe w Banku Nowym stanowią doskonałe rozwiązanie. Można je założyć w 100% zdalnie, nawet bez wychodzenia z domu. To bardzo komfortowe i bezpieczne rozwiązanie, ponieważ nie wymaga przyjścia z dużą sumą gotówki do Oddziału. Wystarczy jedynie wypełnić i złożyć stosowny wniosek, a następnie przelać środki i założyć wybraną z oferty lokatę.

Trzeba ponadto podkreślić, że lokaty, które oferuje podmiot, cechują się różnorodnymi okresami oszczędzania. Da się więc doskonale dopasować konkretny produkt do posiadanych potrzeb. Klienci zyskują możliwość zdeponowania swoich środków finansowych na okres nawet do 12 miesięcy.

Wszystkie lokaty w Banku Nowym zabezpieczają gwarancje od Bankowego Funduszu Gwarancyjnego, co dodatkowo zwiększa poczucie bezpieczeństwa. Wystarczy wejść na stronę internetową podmiotu, przejrzeć dostępne oferty i wybrać taką, jaka najbardziej odpowiada posiadanym oczekiwaniom.

 1. Lokaty NOWYdepozyt z różnym oprocentowaniem i okresami:
  • 1 miesiąc: Lokata NOWYdepozyt 1M WYSOKI PROCENT z oprocentowaniem 8,6%.
  • 3 miesiące: Lokata NOWYdepozyt 3M GWARANTOWANY z oprocentowaniem 6,8% oraz Lokata NOWYdepozyt 3M ZYSK PREMIUM z oprocentowaniem 5,4%.
  • 6 miesięcy: Lokata NOWYdepozyt 6M GWARANTOWANY z oprocentowaniem 6,3%.
  • 9 miesięcy: Lokata NOWYdepozyt 9M GWARANTOWANY z oprocentowaniem 6,0%.
  • 12 miesięcy: Lokata NOWYdepozyt 12M GWARANTOWANY z oprocentowaniem 6,0%.
 2. Lokaty dostępne w placówce z różnym oprocentowaniem:
  • 3 miesiące: Lokata HORTENSJA z oprocentowaniem 6,5%, Lokata KALINA z oprocentowaniem 6,0%, Lokata RÓŻA z oprocentowaniem 5,2%, Lokata LILIA z oprocentowaniem 3,2%.
  • 4 miesiące: Lokata BEGONIA z oprocentowaniem 5,5%, Lokata KONWALIA z oprocentowaniem 3,4%.
  • 6 miesięcy: Lokata DALIA z oprocentowaniem 5,7%, Lokata PIWONIA z oprocentowaniem 3,5%.
  • 8 miesięcy: Lokata WERBENA z oprocentowaniem 6,0%, Lokata STOKROTKA z oprocentowaniem 4,2%.
  • 12 miesięcy: Lokata SZAROTKA z oprocentowaniem 5,5%, Lokata MARGARETKA z oprocentowaniem 3,2%.

Kredyty

Bank Nowy umożliwia klientom detalicznym wzięcie kredytu hipotecznego na bardzo atrakcyjnych, a zarazem konkurencyjnych zasadach. Jeżeli natomiast chodzi o firmy, w jego ofercie znajduje się:

Wszystkie te produkty umożliwiają dynamiczny rozwój prowadzonej działalności gospodarczej, a co za tym idzie, znaczne zwiększenie przychodów w perspektywie długoterminowej.

Karty kredytowe

Bank Nowy może zaproponować swoim klientom kartę Visa Classic zbliżeniową. Jej wydanie nie podlega obowiązkowi uiszczenia dodatkowych opłat, tak samo jak w przypadku transakcji internetowych, czy też transakcji typu cash back. Da się nią płacić nie tylko na terenie Polski, ale również za granicą, co z pewnością ucieszy klientów, którzy dużo podróżują i potrzebują stabilnego, pewnego dostępu do gotówki.

Jeżeli mowa o opcji podglądu transakcji, jakie zrealizowało się za pośrednictwem karty, jest on możliwy poprzez bezpłatny serwis bankNOWY24. Kiedy wykona się minimum 5 transakcji bezgotówkowych miesięcznie, to użytkowanie produktu nie podlega żadnym dodatkowym opłatom. Ponadto darmowe okazuje się:

 • doładowanie telefonu w bankomacie,
 • zastrzeganie karty, np. w przypadku jej zgubienia albo kradzieży,
 • dodanie karty do aplikacji Google Play,
 • zabezpieczenie transakcji internetowych poprzez usługę 3D- Secure.

Jeśli planuje się dokonać płatności w sklepie internetowym, gdzie działa ostatnia wymieniona usługa, trzeba potwierdzić transakcję kodem SMS. Dostanie się go na numer telefonu, który został połączony z kontem.

Bank Nowy – opinie

Bank Nowy może pochwalić się sporą popularnością, głównie ze względu na łatwość w obsłudze bankowości internetowej, a także maksymalne usprawnienie procesów, dzięki którym da się sfinalizować zakup konkretnych usług. Wyróżnia się atrakcyjną, konkurencyjną ofertą, nie tylko dla osób prywatnych, ale również dla przedsiębiorców oraz deweloperów. Ponadto gwarantuje poczucie bezpieczeństwa, więc nie trzeba się martwić, że utraci się wpłacone tam środki albo że instytucja nie będzie przestrzegała zasad zawartej z klientem umowy.

Bank Nowy – wady i zalety

Mocnymi stronami Banku Nowego są przede wszystkim:

 • szybka, kompleksowa obsługa klienta,
 • maksymalnie uproszczone procesy zakupu usług,
 • intuicyjnie obsługiwana bankowość internetowa,
 • atrakcyjna, konkurencyjna w stosunku do innych banków oferta.

Jeżeli mowa o wadach, może to być niewielka ilość placówek stacjonarnych. Dla większości klientów nie stanowi to jednak najmniejszego problemu, ponieważ wszystko da się załatwić za pośrednictwem Internetu. Wystarczy jedynie zapoznać się ze stroną internetową Banku Nowego.