Nest Bank – najważniejsze informacje

Nazwa banku: Nest Bank
Adres strony www: www.nestbank.pl/
Infolinia: 22 438 41 41
Adres siedziby: ul. Wołoska 24, 02-675 Warszawa
Data powstania: 1995
Prezes: Piotr Kowynia
KRS: 0000030330
NIP: 526-10-21-021
REGON: 010928125

Kalkulator Kredytowy Nest Bank

Wyniki

Miesięczna rata kredytu: 0 PLN

Całkowity koszt kredytu: 0 PLN

Nest Bank to podmiot, który cieszy się coraz większym uznaniem na rynku. Szeroka oferta produktów finansowych, a przy tym postawienie na rozbudowaną obsługę online sprawia, że dla wielu bank jest świetnym wyborem. Od roku 1995 bank stale się rozwija i proponuje coraz ciekawsze usługi zarówno dla klientów indywidualnych, jak i biznesowych. Poznaj najważniejsze informacje o banku i dowiedz się jak jest oceniany przez klientów.

Nest Bank – historia

Bank zadebiutował na rynku w roku 1995. Początkowo działał pod nazwą Westdeutsche Landesbank Polska SA. Od początku działalności bank kilka razy przechodził rebranding i zmieniał nazwę. Obecna nazwa Nest Bank pojawiła się w roku 2016 i zastąpiła wcześniejsze Bank Smart oraz BIZ Bank. Nowa nazwa sprawiła, że jeden podmiot zajął się obsługą zarówno klientów biznesowych, jak i indywidualnych. Obecnym właścicielem jest brytyjski fundusz AnaCap Financial Partners.

Obecnie bank skupia się przede wszystkim na obsłudze klientów indywidualnych oraz małych i średnich przedsiębiorstw. Działa na terenie całej Polski i posiada aż 183 placówki. Oferuje także rozbudowaną ofertę dostępną online i pozwala załatwić wiele spraw bez konieczności wychodzenia z domu.

Oferta Nest Bank

Konta bankowe

Obecnie Nest Bank w swojej ofercie posiada kilka rodzajów kont kierowanych zarówno do klientów indywidualnych, jak i biznesowych. Oferta dla klientów indywidualnych obejmuje:

 • Nest Konto – gwarantuje bezpłatne prowadzenie rachunku oraz brak opłat za kartę. Największym plusem jest fakt, że konto pozostaje darmowe bez konieczności spełnienia jakichkolwiek dodatkowych warunków.
 • Nest Konto Waluta – w pełni bezpłatne konto walutowe, które pozwala na dostęp do środków z dowolnego miejsca na świecie.
 • Nest Konto Samodzielne – konto kierowane do nastolatków. Pozwala na łatwe wprowadzenie młodych osób w świat finansów. Konto dostępne dla osób w wieku 13-17 lat.
 • Nest Konto PRP – podstawowy rodzaj konta bankowego, które jest w pełni dostępne online. Konto dedykowane dla osób, które potrzebują jedynie rachunku do dokonywania przelewów oraz wpłat i wypłat, a jednocześnie nie chcą korzystać z lokat czy możliwości zaciągnięcia debetu na koncie.

Oferta banku obejmuje także konta dla przedsiębiorców, gdzie dostępne są dwa produkty:

 • BIZnest Konto – pełnoprawne konto firmowe z bezpłatnym prowadzeniem rachunku i brakiem opłat za kartę.
 • BIZnest Konto Waluta – kierowane do przedsiębiorców, którzy rozliczają się w obcych walutach i potrzebują mieć dostęp do swoich środków z każdego miejsca na świecie.

Oszczędności

Nest Bank oferuje szeroką gamę produktów pozwalających na zarządzanie oszczędnościami. Dostępne są zarówno konta oszczędnościowe, jak i lokaty. Produkty oszczędnościowe oferowane przez Nest Bank to:

 • Nest Konto Oszczędnościowe – klasyczne konto oszczędnościowe z oprocentowaniem do 7,1% przez pierwsze 90 dni przy kwocie do 100 tys. zł. Następnie oprocentowanie spada do poziomu 2,5%. Konto jest zupełnie bezpłatne.
 • Nest Konto Twoje Cele – konto pozwalające odkładać na niewielkie wydatki. Oferuje oprocentowanie 6,9% do kwoty 20 tys. zł przez pierwsze 90 dni. Po tym okresie spada do 2,5%.
 • Nest Lokata Witaj – lokata kierowana do nowych klientów. Dostępna na okres 3 lub 6 miesięcy z oprocentowaniem 5,25% dla lokaty 3-miesięcznej i 7,1% dla 6-miesięcznej. Lokata dla kwot od 1 do 25 tys. zł.
 • Nest Lokata Lojalna – lokata dla stałych klientów banku z podwyższonym oprocentowaniem nawet do 5%. Dostępna na okres od 3 do 24 miesięcy. Pozwala na zdeponowanie kwot od 1 tys. do 2 mln złotych.

Inwestycje

Nest Bank oferuje także szeroką ofertę inwestycyjną dla klientów indywidualnych. Dostępne są następujące opcje:

 • Nest Invest 2.0 – forma ubezpieczenia na życie połączona z funduszem kapitałowym. Inwestycja możliwa już od kwoty 10 tys. złotych.
 • Celowy Plan Inwestycyjny – forma inwestowania dostępna dla miesięcznych kwot od 200 do 3000 złotych. Plan dostępny na okres 5, 10 lub 15 lat.
 • Plan Systematycznego Oszczędzania – obejmuje inwestowanie w różnorodne fundusze inwestycyjne. Każdego miesiąca możliwe jest odkładanie dowolnej kwoty. Minimalna wpłata to 100 złotych. Możliwe jest wybranie planu na 10, 12 lub 15 lat.
 • Fundusze Inwestycyjne Otwarte – sposób na samodzielne inwestowanie posiadanych środków. Dostępnych jest ponad 30 funduszy inwestycyjnych o różnym stopniu zysków i ryzyka. Klient sam wybiera wpłatę, której chce dokonać i fundusz, na który zamierza postawić.

Kredyty i pożyczki

Klienci detaliczni Nest Banku nie mają możliwości zaciągnięcia kredytu. Dostępne są jedynie formy finansowania kierowane do sektora MŚP. W ofercie dla przedsiębiorców dostępne są różne formy finansowania w kwocie nawet do 1 mln złotych.

Kredyty hipoteczne

Nest Bank na skutek zmian w ostatnim czasie nie udziela już kredytów hipotecznych dla klientów detalicznych. Obsługiwane są jedynie kredyty udzielone przed 2022 rokiem.

Karty kredytowe

Obecnie Nest Bank nie posiada w swojej ofercie kart kredytowych dla klientów indywidualnych. Dostępne są jedynie odnawialne linie kredytowe dla przedsiębiorców w kwocie do 350 tys. złotych oraz dla wolnych zawodów w kwocie do 650 tys. złotych. Oprocentowanie wynosi już od 2,49%.

Ubezpieczenia

Nest Bank oferuje ubezpieczenie na życie połączone z ubezpieczeniowym funduszem ubezpieczeniowym oraz kilka polis na życie oferowanych w ramach kredytów dla MŚP. Oferta ubezpieczeniowa nie jest jednak bardzo rozbudowana.

Nest Bank – opinie

Nest Bank ogólnie cieszy się pozytywnymi opiniami klientów. Jako plusy wskazują przede wszystkim możliwość darmowego prowadzenia rachunku, atrakcyjne oprocentowanie lokat i bardzo sprawną obsługę. Należy jednak pamiętać, że obecnie Nest Bank nie udziela kredytów i pożyczek dla klientów indywidualnych. Dla wielu osób może to być poważny problem, który będzie zniechęcał do skorzystania z oferty proponowanej przez bank.

Nest Bank – wady i zalety

Zalety:

 • Darmowe prowadzenie rachunku
 • Brak opłat za korzystanie z karty
 • Darmowe przelewy
 • Szeroki wybór kont indywidualnych
 • Dostępność produktów dla niepełnoletnich
 • Atrakcyjne oprocentowanie lokat
 • Dostępność wielu usług w formie online
 • Dostępność faktoringu dla klientów biznesowych
 • Sprawna obsługa na infolinii

Wady:

 • Brak oferty kredytowej dla klientów indywidualnych
 • Nadal stosunkowo mała liczba placówek stacjonarnych w porównaniu do konkurencji
 • Kiepska oferta ubezpieczeniowa