VeloBank S.A. najważniejsze informacje

Nazwa: VELOBANK SPÓŁKA AKCYJNA
Adres strony www: www.velobank.pl
Infolinia (numer telefonu): +48 664 919 797, + 48 32 604 30 01, czynna całą dobę, 7 dni w tygodniu
Adres siedziby: RONDO IGNACEGO DASZYŃSKIEGO 2C, 00-843, WARSZAWA
Data powstania: 2022-09-09
Prezes: Adam Tadeusz Marciniak
KRS: 0000991173
NIP: 7011105189
REGON: 52307546700000

Kalkulator Kredytowy VeloBank

Wyniki

Miesięczna rata kredytu: 0 PLN

Całkowity koszt kredytu: 0 PLN

VeloBank S.A. – historia

Bank powstał w wyniku rozpoczęcia 30 września 2022 r. przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny procesu przymusowej restrukturyzacji Getin Noble Bank S.A. z powodu spełnienia trzech warunków umożliwiających funduszowi przeprowadzenie tego procesu:

 • zagrożenie bankructwem,
 • brak perspektyw na działania nadzorcze lub działania banku, które mogłyby usunąć zagrożenie bankructwem w odpowiednim czasie,
 • konieczność podjęcia procesu ze względu na interes publiczny.

Jednocześnie zarząd Getin Noble Bank S.A. został rozwiązany, a uprawnienia rady nadzorczej zostały zawieszone.
3 października 2022 r. działalność banku została przejęta przez Bank BFG S.A., którego 51% akcji posiada BFG oraz System Ochrony Banków Komercyjnych S.A. (SOBK). Do Banku BFG S.A. przeszły następujące aktywa Getin Noble Bank:

 • Kredyty (z wyjątkiem kredytów hipotecznych denominowanych w walutach obcych) i inne produkty – przekazane,
 • Kredyty nierynkowe – częściowo przeniesione zgodnie z decyzją BFG,
 • Depozyty – w całości przeniesione, objęte ogólnymi zasadami ochrony gwarancyjnej BFG.

Dawny Bank BFG S.A. rozpoczął działalność jako VeloBank S.A. 3 października 2023 roku. Bank kontynuuje obsługę produktów przeniesionych z Getin Noble Bank S.A. zgodnie z zawartymi umowami z klientami oraz prowadzi pozyskiwanie nowych produktów. W listopadzie 2022 r. bank przedstawił strategię budowy banku uniwersalnego oraz nową identyfikację wizualną. Marki handlowe Getin Bank oraz Noble Bank zostały zastąpione marką VeloBank.

W 2023 roku BFG ogłosiło wybór doradcy wspierającego proces sprzedaży banku, a został nim JP Morgan. W styczniu 2023 r. Komisja Nadzoru Finansowego zatwierdziła wybór dwóch stanowisk w VeloBanku: prezesa (Adama Marciniaka) oraz członka zarządu odpowiedzialnego za ryzyko (Pauliny Strugały).

Oferta VeloBanku S.A.

Konta bankowe

W aktualnej ofercie VeloBanku znajdziemy możliwość otwarcia rachunku bankowego dla klientów indywidualnych oraz klientków premium. Wśród kont dla klientów indywidualnych, do wyboru mamy “Konto dla każdego”, “Konto dla młodych”, “VeloKonto Junior od 13 do 18 lat”, “VeloKantor”, konto walutowe, “VeloKonto dla obywateli Ukrainy” oraz podstawowy rachunek płatniczy. Największym zainteresowaniem użytkowników cieszą się dwa pierwsze typy rachunków dla klientów indywidualnych.

Konto dla każdego charakteryzuje się darmowymi usługami: prowadzenia konta, wpłat i wypłat z bankomatów przy pomocy BLIK, wypłat z bankomatów Planet Cash w Polsce i całej Unii Europejskiej, przelewów krajowych w bankowości internetowe i mobilnej, przelewów wewnętrznych z “VeloSkarbonki” w bankowości internetowej i mobilnej. Jeżeli w ciągu miesiąca zapłacimy 5 razy kartą, telefonem lub BLIKIEM, osługa karty do konta i wypłaty kartą w Polsce z bankomatów innych niż Planet Cash, również będą darmowe. 

Konto dla młodych obejmuje użytkowników od 18 do 26 rż. W tym wariancie VeloBank oferuje 10% zwrotu za zakupy kartą, telefonem lub BLIKIEM, przy czym jest to maksymalnie 100 złotych w ciągu każdych 30 dni, maksymalnie przez 180 dni; 7% do 3 tys. zł na koncie oszczędnościowym VeloSkarbonka; 0 złotych za prowadzenie VeloKonta i obsługę karty; 0 złotych za wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce oraz wypłaty BLIK z bankomatów; przelewy wewnętrzne z VeloSkarbonki w bankowości internetowej i mobilnej.

W VeloBanku oferowane są różnorodne produkty dla przedsiębiorstw, w tym VeloKonto Firma, karty płatnicze do konta oraz kredytowe, kredyt w rachunku bieżącym lub obrotowy, terminale płatnicze, lokaty firmowe w różnych walutach (PLN, EUR, USD, CHF) oraz rachunek lokacyjny.

Oferta dla klientów Premium i Private Banking Dla zamożnych klientów VeloBank przygotował dedykowane oferty. Oferta dla sektora Premium nie różni się znacząco od standardowej. Natomiast szczegóły dotyczące produktów Private Banking są dostępne tylko po umówieniu spotkania z doradcą.

 Oszczędności

VeloBank oferuje kilka rodzajów lokat i rachunków oszczędnościowych różniących się czasem trwania i wysokością oprocentowania:

 • najchętniej wybieranym produktem jest “Elastyczne Konto Oszczędnościowe” oferujące do 7% w skali roku, 0 złotych za przelewy wewnętrzne w bankowości elektronicznej oraz stały dostęp do środków,
 • konto oszczędnościowe “VeloSkarbonka”, którego otwarcie i prowadzenie jest darmowe, charakteryzuje się miesięczną kapitalizacją z 7% oprocentowaniem w skali roku do 3000 złotych oraz swobodą wpłat i wypłat poprzez darmowe przelewy wewnętrzne w bankowości internetowej i mobilnej,
 • “Lokata na Nowe Środki” zakłada kilka różnych możliwości oprocentowania w zależności od wybranego okresu, oprocentowanie jest stałe na wybrany okres (2, 3 lub 6 miesięcy) i wynosi odpowiednio 5,8; 6 i 5%. Kapitalizacja w maksymalnej kwocie 150 tys. złotych wypłacana jest na koniec okresu,
 • “Lokata Mobilna” jest ofertą depozytową o okresie trwania 2 miesięcy, przeznaczoną wyłącznie dla nowego Klienta, który aktywuje swój pierwszy profil w aplikacji Bankowość Mobilna oraz wyrazi zgodę na otrzymywanie materiałów marketingowych. Możliwość założenia lokaty występuje jednorazowo w okresie 30 dni od momentu aktywacji usługi Bankowość Mobilna. Oprocentowanie do 7% w skali roku.
 • “VeloLokat” jest na okres od 31 do 366 dni, oferuje stałe oprocentowanie od 1% do 4,5% z kapitalizacją na koniec okresu. Kwota minimalna lokaty to 5 tys. zł.,
 • “Lokata Rentierska” to lokata na okres 36, 24 lub 18 miesięcy z comiesięczną wypłatą odsetek,
 • Fundusz z Lokatą VeloDuet  umożliwia zakup jednostek uczestnictwa funduszy inwestycyjnych Investors TFI, dostępnych w ramach Oferty Fundusz z Lokatą VeloDuet, z połączeniem z Lokatą trzymiesięczną o oprocentowaniu 7,5% rocznie. Oferta ta obowiązuje jedynie w placówkach bankowych, od 27 października do 30 listopada 2023 roku (edycja 5/2023),
 • lokata tradycyjna oferuje oprocentowanie do 2,75% w skali roku z okresem kapitalizacji 3, 6, 12 lub 18 miesięcy,
 • Konto Oszczędnościowe Premium jest darmowe i oferuje oprocentowanie 4% w skali roku dla klientów, którzy ulokują na nim co najmniej 400 tys. zł.,
 • Indywidualne Konto Emerytalne z oprocentowaniem równym stopie referencyjnej NBP 

Oferowane są również: Celowe konto oszczędnościowe z oprocentowaniem 0,05% w skali roku na konkretny cel; konto oszczędnościowe w EUR/USD do 0,2% w skali roku oraz lokaty walutowe do 0,5% w skali roku.

Inwestycje

W ofercie inwestycyjnej VeloBanku znajdziemy Fundusz z Lokatą VeloDuet oraz inne fundusze inwestycyjne (fundusze akcji, fundusze mieszane, fundusze obligacji, fundusze gotówkowe i pieniężne).

Kredyty i pożyczki

VeloBank oferuje szeroki wybór finansowania:

 • kredyt gotówkowy z RRSO 13,2%, kwota do 200 000 złotych,
 • kredyt VeloRaty z bankowością elektroniczną, RRSO0%, kwota do 6 500 złotych,
 • kredyt gotówkowy na małe potrzeby, RRSO 18,3%, kwota do 6 500 złotych,
 • kredyt konsolidacyjny, RRSO 13,2%, prowizja 0 zł,
 • kredyt gotówkowy ze stałą ratą, RRSO 13,5%,
 • kredyt gotówkowy EKO na energooszczędne inwestycji do 200 tys. zł na 10 lat, RRSO 12%,
 • EKO-kredyt ratalny do 200 tys. zł, na 10 lat, RRSO 12,3%,
 • kredyt gotówkowy standardowy do 200 tys. zł, na 10 lat, RRSO 18,2%,
 • kredyt samochodowy – VeloElektryk na zakup pojazdu elektrycznego lub hybrydowego do 300 tys. zł, RRSO 15,47%,
 • kredyt samochodowy dla osób związanych z branżą energetyczną, finansową, farmaceutyczną lub ochroną zdrowia do 300 tys. zł, RRSO 16,83%,
 • kredyt samochodowy bez wychodzenia z domu do 300 tys. zł, RRSO 17,24%,
 • kredyt samochodowy ze stałym oprocentowaniem, RRSO 21,10%,
 • bezpieczny kredyt 2%, RRSO 4,92%,
 • kredyt hipoteczny VeloDom, RRSO 9,29%.

Kredyty hipoteczne

VeloBank S.A. oferuje możliwość złożenia wniosku o kredyt hipoteczny zdalnie podczas wideorozmowy, rozmowy telefonicznej lub standardowo w oddziale. Kredyt hipoteczny można przeznaczyć na:
– zakup mieszkania, dumu na rynku pierwotnym lub wtórnym;
– budowę, rozbudowę domu;
– remont, modernizację domu lub mieszkania;
– refinansowanie kredytu mieszkaniowego.
Można skorzystać z kredytu od 100 tys. zł do 3 mln zł. Przez pierwsze 5 lat spłacania kredytu rata będzie miała stałe oprocentowanie RRSO 9,29%. Bank oferuje 0% prowizji za wcześniejszą spłatę lub nadpłatę kredytu oraz okres kredytowania do 35 lat.

Karty kredytowe

VeloBank oferuje karty kredytowe i debetowe Mastercard do płatności fizycznych i internetowych. Kartę debetową można personalizować za pomocą zaproponowanych szablonów. W zależności od rodzaju otworzonego rachunku, karty mogą być darmowe lub darmowe po spełnieniu konkretnych warunków. Bank umożliwia połączenie kart z telefonem lub zegarkiem i płatność za pomocą Apple Pay, Google Pay, Swatch PAY, czy Garmin Pay.

Ubezpieczenia

W VeloBank znajdziemy szeroką ofertę ubezpieczeń.

 • Ubezpieczenie nieruchomości do 2 mln zł, 
 • Ubezpieczenie turystyczne w różnych wariantach cenowych, m.in., ubezpieczenie kosztów leczenia, ratownictwa, transportu, pomocy w podróży, NNW, bagażu podróżnego, podróży samolotem, OC, utraty sprzętu sportowego;
 • Ubezpiecznie Komfort Życia, od 10 tys. do 10 mln zł w różnych wariantach cenowych;
 • Ubezpieczenie Start w Życie (dodatkowe pieniądze na start dla dziecka z gwarancją określonej kwoty), minimalny okres ubezpieczenia to 10 lat, maksymalnie do 25. roku życia ubezpieczonego;
 • Ubezpieczenie Emerytura Bez Obaw – dodatkowe pieniądze na emeryturę z gwarancją określonej kwoty;
 • Ubezpieczenie Oszczędności bez Obaw – z gwarancją wypłaty określonej kwotu;
 • Ubezpieczenie Pewny Kapitał – strategia lokowania środkow zapewniona przez Prudential;
 • Ubezpieczenie do kredytów gotówkowych, na wypadek śmierci lub choroby ubezpieczonego, ochrona do 75. roku życia;
 • Ubezpieczenie do kredytu hipotecznego;
 • Ubezpieczenie do konta osobistego;
 • Ubezpieczenie do karty debetowej

VeloBank – opinie

Klienci uważają VeloBank za bezpieczny tak jak inne państwowe banki, np. PKO, ponieważ został przejęty przez BFG. Doceniają łatwość i intuicyjność obsługi bankowości internetowej. Wiele pozytywnych opinii dotyczy korzystnego oprocentowania i zwrotów/promocji oferowanych przez bank.

VeloBank – wady i zalety

Zalety: 

 • rozmaite metody weryfikacji tożsamości, np. przez mObywatel, selfie;
 • duży wybór funkcjonalnych kont;
 • ulepszone rozwiązania proponowane przez poprzednika (Getin NobleBank);
 • prosty interfejs bankowości internetowej

Wady:

 • strona internetowa niedziałająca poprawnie w niektórych przeglądarkach;
 • niepewność przyszłości banku
 • zdarzają się awarie infolinii