Współcześnie coraz więcej firm decyduje się korzystać z rozmaitych kredytów, aby rozwijać sprzęt czy móc zatrudniać więcej osób. Również przyszli przedsiębiorcy nie boją się sięgać po kredyty, które mają im pomóc w zainwestowaniu w firmę.

Jak obecnie wyglądają kredyty dla firm? Kredyty dla firm to nic innego jak produkty finansowe przygotowane specjalnie z myślą o firmach i ich potrzebach. Dziś prawie każdy bank oferuje taki kredyt swoim klientom – a jest on korzystniejszy, jeśli kredytobiorca jest już klientem banku i posiada np. konto firmowe. Wówczas również zmniejsza się czas oczekiwania na odpowiedź w sprawie wniosku kredytowego; czasami bankom wystarczy jedynie prześledzenie obrotu pieniężnego na koncie klienta.

W zasadzie kredyt dla firm można obecnie podzielić na trzy zasadnicze grupy, w zależności od tego, na co pieniądze z kredytu mają być przeznaczone. Pierwsza grupa to kredyty przyznawane na bieżące wydatki w firmie; nie obejmują dużych kwot i przydają się w czasie, gdy interesy idą nieco gorzej.

Druga grupa to kredyty dla firm, które dążą do rozwoju – te zwykle są na wyższe kwoty i mają być przeznaczone na rozwój technologiczny czy terenowy firmy.

Trzecią grupę stanowią kredyty będące inwestycją w rozwój firmy, która dopiero ma powstać; opiewają na różne sumy, ale do ich przyznania niezbędne jest zatwierdzenie przez bank np. biznesplanu. Niektóre banki oferują firmom kredyty w określonych sumach czy na określonych zasadach w zależności od wielkości firmy czy tego, jakimi środkami dysponuje. Istnieją również inne rodzaje kredytów dla firm, np. takie, które obejmują jedynie zakup sprzętu elektronicznego będącego wyposażeniem dla firmy – dziedzina tych produktów bankowych w ostatnich latach uległa znacznemu rozszerzeniu.

Jeśli chodzi o oferty, to możemy polecić promocyjny kredyt dobrany do indywidualnych potrzeb – Kontakt z doradcą
Przeznaczeniem tej wyszukiwarki ofert jest prezentacja propozycji dla firm w zakresie pożyczki na działalność bieżącą przedsiębiorstwa, kredyt hipoteczny dla firmy, kredyt samochodowy, inwestycyjny i leasing. Wystarczy wybrać jedną z opcji, wypełnić wymagane pola potrzebne do wyselekcjonowania ofert by porównać koszty finansowania w różnych bankach.