Ranking lokat bankowych wrzesień 2018

Ranking lokat bankowych wrzesień 2018

Człowiek inwestując swoje ciężko zarobione pieniądze powinien dwa razy się zastanowić, żeby możliwie jak najwięcej zarobić, a nie stracić na zaplanowanych działaniach. Jedną z podstawowych form zarobku są lokaty bankowe. Zadaniem lokaty jest ?pożyczenie? pieniędzy od klientów przez bank, które w następnej kolejności służą do udzielania kredytów innych osobom. Jako podziękowanie, bank oferuje odsetki. Zapoznaj się z dzisiejszym artykułem i dowiedz się jakie banki oferują najlepsze stopy oprocentowania.

1.

W naszym rankingu na pierwszym miejscy uplasował się Bank BGŻ Optima. Bank ten oferując Lokatę Bezkarną stanął na wysokości zadania i poszedł na rękę potencjalnym klientom. Lokata może zostać zakończona w dowolnym momencie, a odsetki, które zostały naliczone do tego momentu pozostają w kieszeni osoby, które zainwestowała pieniądze. Oprocentowanie wynosi 3,5% i w celu założenia tej lokaty nie trzeba nawet opuszczać progu własnego domu, gdyż wszystko dzieję się z użyciem Internetu, a umowa zostaje podpisana dzięki wiadomości SMS. Założenie lokaty oferowane jest osobom, które są w posiadaniu od 1000 do 20 000 złoty. Osoba ta nie może być aktualnym klientem Banku BGŻ Optima, gdyż lokata ta dotyczy jedynie nowych klientów. Wspomniana oferta ważna jest przez 3 miesiące i musi być poprzedzona założeniem indywidualnego rachunku oszczędnościowego Smart, gdzie oprocentowanie wynosi 2,5%. Rachunek Smart zostaje otwarty w ciągu kilku minut i jest całkowicie bezpłatny, a ilość przelewów wykonywanych każdego miesiące nie zostaje liczona.
Dla osób, które pragną ulokować na lokacie więcej niż wspomniane 20 000 (ale mniej niż 100 000 zł) mogą skorzystać z lokaty określanej mianem Bezkompromisowej, która posiada takie same warunki jak wspomniana wyżej Lokata Bezkarna, czyli obowiązuje przez 3 miesiące, odsetki pozostają u właściciela konta, jedynie oprocentowanie jest trochę niższe, bo wynosi 2,7%.

2.

Na drugim miejscu uplasowała się lokata na 24 miesiące, która nie posiada żadnych limitów. Dokładniej mówiąc, chodzi o ofertę Santander Banku, który posiada w swojej ofercie Lokatę Direct + Wzrost. Oprocentowanie na wspomnianej lokacie wynosi na chwilę obecną 2,6%. Na konto należy wpłacić minimum 5000 zł, ale nie istnieje żaden limit odnośnie maksymalnej wpłaty. Lokata nie wymaga zakładania konta, a otwarcie i prowadzenie rachunku jest całkowicie darmowe. Stworzenie tejże lokaty również nie wymaga wyjścia z domu, gdyż wszystko odbywa się online.
Dobrze wiedzieć, że bank Santander oferuje również inne lokaty, które różnią się długością i oczywiście wysokością oprocentowania (na przykład 12 miesięczna lokata oferuje 2%).

3.

Kolejna pozycja to również oferta Santander Banku, jednakże jest ona ściśle związana z potencjalnymi klientami, albo tymi, którzy dołączyli do banku w przeciągu 4 miesięcy. Chodzi o Lokatę Online Na Nowe Środki, gdzie istnieje możliwość ulokowania na lokacie pomiędzy 1000 zł a 250 000 złoty. Najlepsza z ofert lokat posiada oprocentowanie 2,7%, a długość trwania lokaty jest zależna od klienta i może się wahać od 1 do 36 miesięcy. Wśród warunków dotyczących wskazanej lokaty zaliczamy brak konieczności wychodzenia z domu w celu założenia lokaty, nie ma obowiązku posiadania konta, cały mechanizm jest całkowicie darmowy, a oprocentowanie nie zmienia się.

4.

Czwarta pozycja to propozycja płynąca od Idea Bank, określana nazwą Lokaty ?Happy?. Ta jakże atrakcyjna oferta dostępna jest dla nowych klientów i wynosi stałe 4%. Próg dotyczący wpłaty na lokatę uplasował się pomiędzy 500 a 20 000 złoty. Także założenie lokaty w Idea Banku nie wymaga wizyty w placówce, można to zrobić przez Internet, nie trzeba również zakładać konta bankowego.
Z kolei dla osób, które dysponują sumą wyższą niż 25 000 zł (ale nieprzekraczającą 100 000 zł) istnieje możliwość założenia kolejnej lokaty w Idea Bank nazwanej Happy Pro. Oprocentowanie równa się 3% i zasady o których mowa powyżej obowiązują również tutaj. Obie lokaty ważne są przez 3 miesiące.

5.

Kolejną atrakcyjną ofertą dotyczącą lokat bankowych posiada Getin Bank. Ich oferta nazywa się e-Lokata na Nowe Środki, gdzie skorzystać z niej mogą zarówno aktualni klienci banku, jak i osoby, które dopiero pragną do nich dołączyć. Widełki odnośnie kwoty umieszczanej na lokacie wynoszą od 500 zł do maksymalnie 200 000 złoty, gdzie oprocentowanie nie zmienia się i wynosi 2,1%. Istnieje możliwość na ulokowanie środków na okres 5 miesięcy, gdzie tak samo jak w wykazanych powyżej ofertach nie trzeba wychodzić z domu, wszystkie czynności odbywają się przez Internet. Getin Bank oferuje swoją lokatę bez żadnych kruczków, nie trzeba zakładać konta, a założenie lokaty potrwa nie dłużej niż kilka minut.

6.

Jako ostatnią z lokat przedstawimy propozycję Nest Banku. Lokata Witaj, gdzie oferta przeznaczona jest dla klientów będących już w posiadaniu konta osobistego Nest, co jest niewątpliwym pozytywem, gdyż kierowanie kontem, posiadanie karty, wykonywanie przelewów oraz wypłat nie kosztuje właściciela konta ani złotówki. Lokata oferowana jest na 3 miesiące i można umieścić na niej kwotę od 1000 zł do maksymalnie 10 000 zł. Na chwilę obecną stawka oprocentowania wynosi 4%. Dla osób, które pragną skorzystać tylko z lokaty i konto nie będzie im już dłużej potrzebne, mogą bez żadnych konsekwencji zakończyć współpracę z bankiem. Dobrze jednak wiedzieć, że Bank Nest bardzo często oferuje niezwykle korzystne lokaty dla swoich klientów, dlatego my ze swojej strony polecamy zachowanie konta osobistego, tym bardziej, że nie wiąże się to z żadnymi kosztami.

Jak widać na podstawie niniejszego wykazu, wybór odpowiedniej lokaty jest ściśle związany z warunkami oferowanymi przez bank, gdyż wyższe oprocentowanie nie zawsze wiąże się z większym zarobkiem, dlatego, iż banki wprowadzają limity odnośnie maksymalnych wpłat na lokatę. Krótsze terminy lokat z reguły są bardziej korzystne, a w sytuacji kiedy nie niosą za sobą one konieczności wychodzenia z domu, a także poniesienia jakichkolwiek kosztów, warto się na nie zdecydować. Jednakże nie można zapominać, że wybór lokaty jest sprawą indywidualną.

Dodaj komentarz