Ranking pożyczek hipotecznych to wciąż aktualizowana lista najlepszych pożyczek na domy i mieszkania. W zestawieniu znajdziesz następujące informacje: nazwy banków, wysokości rat, wysokości oprocentowania i wysokości prowizji. Szczegółowe informacje o poszczególnych pożyczkach dotyczą miesięcznych kosztów obsługi kredytów, oprocentowania nominalnego, marż itp. Masz pytania lub wątpliwości? Wypełnij formularz kontaktowy i umów się na spotkanie z doradcą kredytowym.

Pożyczka hipoteczna przoduje wśród innych ofert pożyczek ze względu na oprocentowanie. Pieniądze można przeznaczyć na dowolny cel bez znaczenia czy będzie to drogi samochód, wycieczka na jakąś egzotyczną wyspę czy tez zakupy w Paryżu. Pożyczka hipoteczna posiada jedną bardzo ważną zaletę, dzięki niej można uzyskać bardzo wysoką kwotę. W przypadku zwykłych kredytów gotówkowych trudno jest znaleźć ofertę, która pozwala na pożyczenie kwoty większej niż 100 tysięcy. Jeśli zaś chodzi o kredyt hipoteczny to wysokość kredytu jest wyznaczona poprzez wartość nieruchomości. Oczywiście spłata takiego kredytu w związku z jego wysokością rozkłada się na wiele lat, trzeba ją spłacać zdecydowanie dłużej niż zwykły kredyt gotówkowy.
Co zrobić aby zaciągnąć pożyczkę hipoteczną? Przede wszystkim trzeba mieć w dyspozycji nieruchomość, która od momentu wzięcia kredytu będzie stanowiła jego zabezpieczenie w momencie niemożności spłaty. Każdy bank będzie trochę inaczej patrzał na rodzaj nieruchomości, ale zazwyczaj akceptowane są mieszkania, domy, działki. Interesujący jest również fakt, że nie trzeba mieć własnej nieruchomości by móc zaciągnąć pożyczkę. Zabezpieczeniem może być cudza własność, oczywiście o ile właściciel wyrazi na to zgodę.
Obwarowaniem w przypadku tego kredytu jest konieczność by nieruchomość nie była już w żaden sposób obciążona. Oczywiście by otrzymać pożyczkę potrzebne są również odpowiednie dochody. Mimo, że pożyczka hipoteczna jest tak atrakcyjną ofertą na rynku nie każdy może z niej skorzystać bowiem trudnym do przeskoczenia wymogiem jest brak obciążeń hipotecznych.