Kredyt odnawialny

Kredyt odnawialny to obecnie dość ciekawa i korzystna alternatywa dla szybkich pożyczek czy korzystania z karty debetowej. Jest ciągle dostępny, a do tego posiada atrakcyjne oprocentowanie. Kredyt odnawialny to produkt bankowy, o który wniosek złożyć należy raz, ale korzystać z niego można dowolną liczbę razy, ponieważ środki wpłacane na konto z kredytem odnawialnym sprawiają, że jest on znów do dyspozycji posiadacza rachunku. Oznacza to, że kredyt można wziąć raz na coś, a potem spłacać w określonym czasie – każda wpłata sprawia, że kredyt znów jest do dyspozycji w określonej kwocie.
Czym więc kredyt odnawialny różni się od konta z dostępnym saldem debetowym? Przede wszystkim jest to produkt, który gwarantuje klientowi banku o wiele wyższą sumę pieniędzy, niż zwykły debet przy rachunku. A jaka jest różnica między kredytem odnawialnym a korzystaniem z karty kredytowej? W momencie spłacania kredytu odnawialnego, każda wpłata sumy na konto powoduje, że odsetki liczone są jedynie od pozostałego zadłużenia, nie zaś całej kwoty, jak to ma miejsce w przypadku karty kredytowej.

Zazwyczaj kredyt odnawialny jest dostępny dla klientów banku, którzy przedstawią dane osobowe oraz informacje na temat zarobków – obecnie jedynie w części banków niezbędne jest zaświadczenie o dochodach, często wystarczy analiza obrotu pieniężnego na rachunku klienta. Umowa jest podpisywana nieraz na czas określony, jednak po jego upływie, jeśli nie zachodziły żadne problemy ze strony klienta, związane z nieprawidłowym korzystaniem z konta, kredyt odnawialny jest automatycznie przyznawany na dalszy okres.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here